Yaşam

Bombalıdere’de yıkım

Bombalıdere’de yıkım
2014.07.27 00:00
| | |
10042

Tokatköy Bombalıdere mevkiinde bulunan ve İ.G.’ye ait olduğu öğrenilen 3 katlı ev Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı.

Tokatköy Bombalıdere mevkiinde bulunan ve İ.G.’ye ait olduğu öğrenilen 3 katlı ev askeri bölgeye yakın olması gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı.

İstanbul Boğaz Komutanlığı’nın İstanbul Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü’ne ait olan arazideki evin askeri bölgede bulunan mühimmat depolarına yakın olması sebebiyle yıkım talebinde bulunduğu, Milli Emlak Müdürlüğü’nün de bu talebi Büyükşehir Belediyesi’ne ilettiği ve evin kullanıcılarına tebliğ edildiği gelen bilgiler arasında.

Yıkım için bölgeye çok sayıda çevik kuvvet, zabıta ve iş makineleri sevk edilirken, yıkımı gerçekleştirecek olan iş makinesi yolun dar olması sebebiyle bir süre yolu açmaya uğraştı.

Ev sakinleri zaman zaman gözyaşlarına hâkim olamazken, Milli Emlak yetkilisi yıkım ile ilgili talebin askeriyeden geldiğini, evin silah ve mühimmat depolarına yakın olması sebebiyle kendi tasarruflarında olmasına rağmen yıkımı gerçekleştirmek zorunda kaldıklarını ifade etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Tokatköy, Bombalıdere, İ.G, Büyükşehir

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"