Boğazın Yargıçları 19.08'e hazırlanıyor

  • 0
  • 10651

Her yıl geleneksel olarak kutlanan ve Dünya Beykozlular Günü ilan edilen 19 Ağustos günü bu yıl da coşkuyla kutlanacak.

Beykozspor'un ünlü taraftar kitlesi Boğazın Yargıçları, bu yıl gerçekleştirilecek olan kutlama programının Beykoz Belediyesi'yle ortaklaşa düzenleneceğini açıkladı. Buna göre, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu işin 'eğlence' bölümünü düzenleyecek ve Başkan Yücel Çelikbilek de kutlama günü taraftarlara Paşabahçe Stadı'ndan seslenecek.

19 Ağustos Salı günü, 19.08 Dünya Beykozlular günü saat 17.00'de kabir ziyaretiyle başlayacak. Gazi Yunus Mezarlığı'nda yatan ve taraftarlarca 'duayen' olarak anılan İbrahim Kelle'nin mezarı ziyaret edilecek. Saat 17.30 ila 18.30 arasında ise Beykoz Onçeşme Meydanı'nda toplanılacak ve bayraklar-pankartlar eşliğinde Beykoz sevgisi vatandaşlarla paylaşılacak. Saat 18.30 ila 19.00 saatleri arasında topluca Paşabahçe Stadı'na yürünecek ve stada giriş yapılacak.

Saatler tam olarak 19.08'i gösterdiğinde taraftarlar meşale yakacak ve 19.30'a kadar kutlama sürecek. Saat 19.30 itibariyle Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Beykozspor Başkanı Zeki Aksu birer konuşma yaparak, taraftarla Dünya Beykozlular Günü'nün coşkusunu paylaşacak. Saat 20.00 ila 20.30 arasında tüm branştaki Beykozsporlu sporcular tanıtılırken, açılış nedeniyle kurban kesimi gerçekleştirilecek. Saat 20.30 itibariyle Beykozspor 1908 ve Üsküdarspor 1908 takımları Dostluk Maçı oynamak için sahaya çıkarken, Beykoz Belediyesi'nin katkılarıyla geç saatlere kadar havai fişek gösterilerinin de yer aldığı kutlamalar coşkuyla sürecek.

Boğazın Yargıçları, programa katılmak için tüm vatandaşları davet ederken, yanlarında mutlaka birer adet meşale getirmelerini istedi. "Meşaleni Al Gel" sloganıyla Beykozluları 19 Ağustos günü Paşabahçe Stadı'na davet eden Boğazın Yargıçları, kendilerine ulaşılması halinde toplu meşale alımı da yapabileceklerini kaydetti.

Beykoz'un sesini duyuracak olan 1908 Dünya Beykozlular Günü'ne özel kutlamalar, #1908DünyaBeykozlularGünü başlığıyla sosyal medyada duyurulurken, Facebook'ta (2001by), Twitter'da (by_2001) ve Instagram'da da (by_2001) hesaplarından programın öncesi ve sonrası bilgilere, fotoğraflara, ilanlara ulaşılabilecek.

Haber Merkezi

Tüpgaz Bayileri
Önceki Tüpgaz Bayileri
Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Sonraki Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz