Boğazın Asenaları'nda ilk maç heyecanı

  • Güncelleme: 09.11.2018 14:56
  • Okunma: 2967 kez
  • Yorum: 0
Rüzgarlıbahçespor Kız Futbol Takımı, TFF Kadınlar Futbol 3. Ligi maçları için hazırlıklarına devam ediyor.
Boğazın Asenaları'nda ilk maç heyecanı

Dost Beykoz olarak Beykoz Ekibinin ligdeki ilk maçlarına az bir zaman kala antrenmanını takip ettik.

Beykoz tribünlerinin temsilcileri "Boğazın Yargıçları" olarak anılırken, Anadoluhisarı İdmanyurdu taraftar grubu ise adlarını semtlerinin de özelliğinden dolayı "Boğazın Fatihleri" olarak duyuruyor.

Bir ara Beykoz Belediyespor Bayan Voleybol A Takımı da Liglere dahil olduğunda onlar da lakaplarını "Boğazın İncileri" olarak belirlemişti. Şimdi ise sıra "Boğazın Asenaları"nda.

Rüggarlıbahçespor Kız Futbol Takımı geçen sezondan beri değişik kategorilerde liglere iştirak ederken, 2018-19 Sezonunda ise TFF Kadınlar Futbol 3.Ligine ilk kez katılacak olmanın heyecanını yaşıyor. Kızların her birinin futbola büyük hayranlıkları var, aileleri de onların bu futbol sevgilerine kayıtsız kalmayınca ve de kulüp bünyesine mahallenin sevilen iki siması olan Başkan Bayram Taşkıranlar ve Antrenörleri Özkan Baş da olunca ortaya güzel bir görüntü çıkmış.

1990’lı Yıllarda Türkiye’de Bayanlar Futbol müsabakalarına katılan Gümüşsuyuspor Futbol Takımı vardı. Ardından yıllar sonra bu kez Marmara Üniversitesi Futbol Takımı Süper Ligde uzun süre mücadele etti. Onlar da sessiz sedasız sahalardan çekildiler.

Son birkaç yıllık süreçte ise Kavacıkspor, Ortaçeşmespor ve Rivaspor Kız Futbol Takımlarını kurup antrenmanlara çıksalar da onlara son ilave olan Rüzgarlıbahçespor, resmi karşılaşmalara çıkan tek Beykoz takımı olarak kaldı.

Peki onlara uygun bulunan lakaplarındaki incelik ne dersiniz? Asena adı Eski Türk Mitolojisinde sıkça geçen bir tanımlama, Dişi Kurt anlamında kullanılıyor. Cesur, azimli, güçlü zorluklardan yılmayan bir simgedir.

İşte Rüzgarlıbahçespor Kulübü de her anlamda tarihi ile övünen, gurur duyan, milliyetçi duygular ile bezenmiş bir kulüp olunca "Boğazın Asenaları"da ortaya çıkıvermiş.

Rüzgarlıbahçespor Kulüp Başkanı K.Bayram Taşkıranlar, antrenmanlarının Teknik Sorumlu Özkan Baş nezaretinde kendi tesislerinde devam ettiğini hatırlatırken, "Belirli günlere antrenman ve maçlarımızı ise Kavacıkspor 15 Temmuz Şehitler Stadında yapmaktayız. Bu konuda bizlere her zaman destek olan Murat Yılmaz Hocamız şahsında Kavacıkspor Yönetimine en kalbi duygularımız ile şükranlarımızı sunuyoruz. Biz Beykoz'da çok farklı yapımız ile tanınan bir kulübüz. Daha sahamız yokken bile birkaç yaş kategorisinde liglere, resmi müsabakalara katılım sağlıyorduk. Birkaç oyuncu ile başladığımız Kız Futbol Takımında kadromuz zamanla genişledi. Resmi maçlara da katılım sağlamaya başladık. Şimdilerde TFF Kadınlar Futbol 3.Ligi hazırlıklarına devam ediyoruz. Beykoz'u ve mahallemizi en iyi şekilde temsil etme düşüncesindeyiz” şeklinde konuştu.

Ziyaretin ardından Dost Beykoz Spor Müdürü Talip Ercan'a Kulüp tarafından yaptırılan Özel Forma, Kulübün federe olmasında büyük desteği olan BİSK Başkanı Asım Özdemir, BİSK Yönetim Kurulu Üyesi Gümüşsuyuspor Kulüp Başkanı Şeref Kurtuluş, Rüzgarlıbahçespor Başkanı Bayram Taşkıranlar ve Takım Teknik Sorumlusu Özkan Baş tarafından birlikte takdim edildi.

Spor Servisi/Özel Haber

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz