Boğaziçi Üniversitesi Beykoz’a geldi

  • 0
  • 9949
Boğaziçi Üniversitesi Beykoz’a geldi
Boğaziçi Üniversitesi Beykoz’a geldi

Beykoz Anadolu Hisarı’ndaki o alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Boğaziçi Üniversitesi’ne devredildi.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. İnci’nin yaptığı açıklamada Marmara Üniversitesi’nin kullanımında olan Beykoz Anadolu Hisarı kampüs alanının Boğaziçi Üniversitesi’ne devrildiğini açıkladı.

Prof. Dr. Naci İnci’nin Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Beykoz Göksu Mahallesi'nde bulunan kampüs alanının toplamda 122 bin metrekare yüz ölçümlü taşınmaz alana sahip olduğunu belirtildi.

Halihazırda Marmara Üniversitesi tarafından kullanılan kampüsteki akademik ve idari birimlerin Bahar 2022 döneminin sonunda boşaltılarak kullanımlarına devredileceğini kaydetti.

Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinin ise yeni inşa edilmekte olan kendi kampüsü tamamlanıncaya kadar mevcut kampüste eğitim ve öğretime devam edeceğini aktaran İnci, şu bilgileri paylaştı:

"Mevcut kampüs alanlarımızın eğitim, öğretim faaliyetlerimizin artan ihtiyaçlarına yetmemesi üzerine yaptığımız girişimler sonucu, bugüne kadar Marmara Üniversitesinin kullanımında olan Anadolu Hisarı'ndaki kampüs alanı, mevcut kampüslerimize ek olarak üniversitemize tahsis edilmiştir. Boğaziçi Üniversitesinin gelişmesi, öğrencilerimize daha iyi bir yaşam alanı sağlanması, araştırma ve eğitim-öğretim faaliyetlerini daha etkin gerçekleştirebilecek bir ortamın temini için rektörlüğümüz bundan sonra da yeni hedeflerle çalışmalarını sürdürecektir.”

Öte yandan Rektör İnci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a teşekkür ederek bu gelişmenin Boğaziçi Üniversitesi’ne hayırlı olmasını diledi.

Haber Merkezi

Beykoz’da kısa bir erken seçim analizi
Önceki Beykoz’da kısa bir erken seçim analizi
Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor
Sonraki Beykoz’da Boğaza nazir iftar çadırı dolup taşıyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz