Boğaziçi tartışmalarında Beykoz'dan Erdoğan mesajı

  • Güncelleme: 07.02.2021 16:49
  • Okunma: 3953 kez
  • Yorum: 0
Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör atanmasının ardından meydana gelen gelişmeler üzerine Beykoz'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajları arka arkaya geldi.
Boğaziçi tartışmalarında Beykoz'dan Erdoğan mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için başlatılan "Erdoğan'ın yanındayız" etiketli paylaşımlar, yaklaşık 2,5 milyon kişinin desteğiyle Twitter'da dünya gündeminin ilk sırasına yükseldi. Dün Twitter üzerinden Erdoğan'a destek vermek için başlatılan "Erdoğan'ın yanındayız" etiketli paylaşımlar Beykoz’da da vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan dün cuma namazı sonrası gazetecilerin soruları üzerine Boğaziçi Üniversitesi protestolarını değerlendirdi. Başkan Erdoğan açıklamasında, "Önüme gelen dokuz adaydan biri olan Melih Bey'in atamasını ben yaptım. Bazı televizyon kanalları çıkıp sürekli istifa etmelidir diyor. Yürekleri yetse, 'Cumhurbaşkanı istifa' diyecekler. Melih Bey kimdir, iki farklı üniversitede rektörlük yapan insan. ODTÜ'den gelme, Boğaziçi ile ilişkileri olan bir insan, alanında başarılı bir arkadaş." diye konuştu.

Başkan Erdoğan'ın bu sözlerinin ardından Twitter'da 2,5 milyona yakın kişi #ErdoğanınYanındayız ifadesinin yer aldığı etiketi paylaştı. Etiket kısa sürede Twitter'da Türkiye gündeminde birinci sıraya yerleşti.

#Cumhurbaşkanıİstifa etiketi altında skandal paylaşımlar yapan CHP, HDP, LGBTİ+ türevi gruplar ve FETÖ'cülerin dolaşıma soktuğu skandal söylemlere en sert tepki yine vatandaştan geldi.

Twitter'da dünya gündeminin ilk sırasına yükselen paylaşımlara Beykoz’dan, AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve Belediye Başkanı Murat Aydın başta olmak üzere teşkilat mensupları ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinin de aralarında bulunduğu birçok kişi de destek verdi.Bu kapsamda şu ana kadar yaklaşık 2,5 milyon tweet atıldı.

AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, Emperyal güçlerin ve yerli uzantılarının, başta FETÖ olmak üzere bütün millet düşmanlarının karşısında alnımız ak, başımız dik dağ gibi durmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullanarak "AK Parti Beykoz Ailesi olarak 50 bin üyemizle #ErdoğanınYanındayız" paylaşımında bulundu. 

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da Başkan Recep Tayyip Erdoğan'la olan fotoğraflarını paylaşarak, "Dün, bugün, yarın, daima... Hep davasına omuz vermek, aynı yolda yürümek sözüyle. #ErdoğanınYanındayız" dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz