Boğaz’da özel tanıtım anonsu yasak

  • 17.08.2015 17:38
  • Güncelleme: 17.08.2015 17:39
  • Okunma: 6755 kez
  • Yorum: 0
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İstanbul Boğazı'nda yolcu ve tur gemilerinde rehberlerin özel mülkiyetlere ait tanıtıcı anonslar yapmasını yasakladı.
Boğaz’da özel tanıtım anonsu yasak

Konuyla ilgili yazı 4 Ağustos 2015'te bakanlığa bağlı İstanbul Liman Başkanlığı tarafından tur şirketlerine gönderildi. Liman Başkanı Muhammed Erdoğan imzalı yazıda özel mülkiyetlere ait taşınmazın sahipleri hakkında kurumsal veya kişisel isim ve unvanların belirtilmesinin yasaklandığı kaydedildi. Yazıda, “Gemilere yapılan boğaz turları ve gezilerde: sosyal/toplumsal amaçlı olmayan ve özel mülkiyete ait taşınmazlara ait bilgilerin kesinlikle anons edilmemesi, özel mülkiyete ait taşınmazın sahipleri hakkında kurumsal veya kişisel isimlerin/unvanların belirtilmemesi gerekmektedir.” ifadeleri yer aldı. Rehberlerin, ilgililerin, gemi görevlilerinin ve gemi kaptanlarının yazılı olarak uyarılması istendi.

Bu kararın Beykoz, Kanlıca ve Anadoluhisarı sahilinde olduğu gibi Boğaz’da çok sayıda ünlü sanatçı ve siyasetçilerin yalılarının olmasından kaynaklandığı iddia edildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz