Spor

BJK Futbol Okulu'nda annelerin maçı vardı

2014.08.11 00:00
| | |
4543

Anneler günü tüm ülkede ve ilçemizde değişik etkinliklerle kutlanırken, en ilginç etkinliklerden birisinin adresi Beşiktaş Beykoz Futbol Okuluydu.

Çubuklu-Dedeoğlu Halı Sahasında maça çıkan futbol okulu sporcularının anneleri gösterdikleri performans ve centilmenlik ile alkışı fazlasıyla hake etti.

Oldukça renkli ve heyecanlı anlara sahne olan özel programda ilk kez futbol oynayan anneler arasında biri vardı ki günün yıldızı olmayı başardı. Futbol Okulu sporcularından 2004 doğumlu Atasarp Tanyeli'nin Anneanesi Belma Duymaz (56) sahaya çıkanlar arasında özel ilgi çeken ve en fazla alkışı alan isim oldu. Birçok gol pozisyonunu cömertçe harcayan! Duymaz'ı saha kenarından motive etmeye çalışan kızı Belgin ve torunu Atasarp'ın bütün destek ve taktikleri maalesef gole dönüşmedi.

Müsabaka öncesinde sahaya çıkan anneleri ve bu güzel etkinliğin ev sahibi konumunda olan Beşiktaş Futbol Okulu Yönetmeni Ercan Acar'ı kutlayan Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir, annelere günün anısına birer karanfil hediye etti.

Özdemir, "Bu anlamlı güne her halde Beykoz'da damgasını vuracak olay bu olmuştur. Bu etkinliğin Beykoz'da gerçekleşmiş olmasının da son derece güzel ve anlam yüklü olduğunu düşünüyorum. Herkese teşekkürlerimi sunmak isterim" diye konuştu.

Maç öncesindeki ısınma hareketleri esnasında ilk kez bir futbol maçına çıkacak olmanın heyecanı içerisindeki annelerin heyecanını ortadan kaldırmak için Futbol Okul Yönetmeni Ercan Acar kısa konuşmalar yaptı.

Ve beklenen an geldi...

Seremoni töreninin ardından karşılıklı başarılar dilendi, günün anısı olacak fotoğraf çekimi için pozlar verildi. Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir'in başlama vuruşu ile başlayan maç oldukça hareketli sahneleri de beraberinde getirdi.

Her iki takımın futbolcuları bütün varını-yoğunu ortaya koyma çabasını sahaya yansıttı. İlk yarıda girilen birçok gol pozisyonundan beklenen gol sesi çıkmadı. Ve turuncu takımın kaydettiği gol ile profesyonel lig maçlarını aratmayan sevinç gösterisi yaşandı. Turuncu takım bu moral-motivasyon ile rakip kaleye yüklenmeye başladığı anlarda kendi kalesinde de birçok gol pozisyonu rakip takıma verdi.

Maçın son bölümüne girildiğinde turuncu takım bir gol daha bulunca sevinç gösterileri daha da renkli bir hal aldı. Mavi takım bir gol bulunca fark bire indi. Maça daha da bir heyecan geldi, hatta son dakikada bir ele top çarpması nedeni ile bir de penaltı atışı kazansalar da atış auta neticelendi. Maç 2-1 Turuncu Takımın üstünlüğü ile tamamlanınca sahada üzülen yoktu, hatta öylesine bir heyecan kasırgası esmişti ki bir daha maç yapmak için karşılıklı sözler verildi. Bu arada maçın sonunda sahaya giren çocukları annelerine karanfil takdim edip sarılıp Anneler Günlerini kutlarken duygusal anlar yaşandı.

Maç sonunda müsabakanın en genç ismi olan! Belma Duymaz'ın görüşlerini aldık. Her hafta torunu Atasarp'ın antrenmanlarını takip ettiğini söyleyen Durmaz, "Hayatımın en heyecanlı ve güzel günlerinden birini bugün yaşadım. Bu günü ömrüm boyunca unutmayacağım. Sahada mücadele ederken futbolculuğun hiçte kolay bir iş olmadığının farkına varıyorsunuz. Ben de bir çok gol pozisyonuna girsem de tecrübesizliğimin nedeni ile beklediğim golü atamadım. Bu etkinliği organize eden BJK Beykoz Futbol Okul Antrenörümüz Ercan Acar Beye teşekkürlerimi iletmek isterim" şeklinde konuştu.

BJK Beykoz Futbol Okulu Sorumlusu Ercan Acar yaptığı konuşmada sadece anneler gününe özgü bir etkinlik yapmakla yetinmediklerini söylerken, "Biz her özel günde o güne özgü etkinlikler düzenlemekteyiz. En son 23 Nisan dolayısı ile bir faaliyetimiz, kutlamamız olmuştu. Bugünkü etkinliğimize katılan, katkı sunan tüm annelerimize teşekkürlerimi iletmek isterim. Hem bizlerin hem de annelerin ve de onları izleyenlerin son derece keyif aldığı bir organizasyona imza attığımız için mutluyuz." diye konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Asım Özdemir, Belma Duymaz, Beykoz Beşiktaş Futbol Okulu, Ercan Acar, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"