Spor

BJK Beykoz Futbol Okulu 8 yaşında

2014.08.11 00:00
| | |
6211

Beykoz'un dikkat çekici futbol okullarından olan ve bu güne değin bünyesinden birçok profesyonel futbolu çıkaran Beşiktaş Beykoz Futbol Okulu 8. yılını kutladı.

Ercan Acar yönetiminde geçen 7 yılık süre zarfında yüzlerce Beykozlu futbola ait pratik ve uygulamalı bilgileri alıp heyecan yaşamıştı. İşteBJK Beykoz Okulu’nun geride kalan 7 yıllık zamanının dolduğu,8.yıla giriş yapıldığı günlere denk gelen özel programa Beykoz İlçeKaymakamı Süleyman Erdoğan, İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Serkan Öçalmaz, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Salih Çınar, Beykoz İlçesi Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği (BİSK) adına Çubukluspor Kulüp Başkanı Coşkun Tosun gibi ilçe protokolüne dahil isimler katılım sağladı.

Programda antrenmandan çekimler yapan BJK Televizyonu Başta BJK Beykoz Futbol Okul Sorumlsusu Ercan Acar olmak üzere, antrenörler ve okulda eğitim alan sporcular ile röportajlar yaptı.

Bu arada Beşiktaş Altyapı Teknik Komite Sorumlularından Ufuk Pak, eski gol krallarından futbolcu, Televizyon yorumcusu, gazeteci-yazar Hayri Ülgen açılışta göze çarpan isimler olurken röportajlarla duygu ve düşüncelerini de aktardılar.

Ülgen Beşiktaş Beykoz Futbol Okulunu her zaman takip ettiğini ve başında bulunan değerli antrenörleri Ercan Acar'ın yaptığı hizmeti anlamlı bulduğunu söylerken, "Umuyorum ki buradan çıkan futbolcular değişik kulüplerde ve de Beşiktaş Altyapı takımlarında yerini alacak ve Türk futboluna oyuncu olarak da katkı sunacaklardır. Burada gördüğüm ortamı çok beğendim, aileler çocuklarını teşvik etmiş ki büyük bir kalabalık kitle olarak yanlarında. Tüm çocuklarımıza başarılı bir eğitim süreci diliyorum" diye konuştu.

Beykoz İlçe Kaymakamı Süleyman Erdoğan Dedeoğlu’nda bulunan tesise geldiğinde Okul Sorumlusu Ercan Acar tarafından karşılandı. Soğuk ve yağmurlu bir havaya karşın gördüğü ortamdan memnun kalan Erdoğan'a bir kız futbolcu bir buket çiçek takdim etti. İlçeKaymakamı Erdoğan daha sonra futbolcu ve teknik kadro ile fotoğraf karesinde buluşurken yaptığı kısa konuşmada, "Ben sporun eğitim ile birlikte çocuklarımızın gelişiminde oldukça büyük önem arz ettiğini söylemek istiyorum. Spor yapan vucut sağlıklı olur, vucuttak bütün organları harekete geçirdiğinden sağlıklı bir görünüm kazanılır. Bu çocukları kutluyorum, onları yetiştiren antrenörlerini de kutluyorum" şeklinde konuştu.

Beşiktaş Spor Kulübünün Beykoz Futbol Okulu Sorumlusu Ercan Acar yaptığı açıklamada geride dolu dolu geçen bir 7 yıl olduğunu söylerken, "Bu süre zarfında yüzlerce Beykozlu kardeşimize futbola ait temel bilgileri verdik ve bugün birçoğunu dışarıda gördüğümüzde sporu hayatlarının bir parçası yaptıklarını görmek gerçekten de sevindirici. Bakın burada ilk öğrencilerimizden bir kardeşimiz var ki o bugün bir zamanlar kendisinin de öğrenci olduğu bu ortamdan çıkıp Beşiktaş Altyapı takımlarında forma giyme onur ve heyecanını yaşadı. Ali İhsan Üder kardeşimiz, şimdilerde teknik altyapısını tamamlamak sureti ile profesyonel liglerde görev alabilecek bir aşamaya geçmiş durumda. Birçok talebemiz değişik kulüplerde başarı ile futbol yaşantılarını devam ettirmekte, bu isimlerde bizlerin de katkısı olduysa ki biz buna yürekten inanıyoruz sevinmemek, gurur duymamak mümkün mü!" diye konuştu.

Ercan Acar açıklamalarının devamında, "Şimdi buradan, bünyemizden çıkan isimleri ilk etapta, bu yoğunlukta aktarabilmem mümkün olmasa da Beylerbeyispor'da futbol yaşantısı devam eden 1999 doğumlu Eyüpcan Çalışkan, Sarıyer Takımı kadrosunda bulunan 2001 doğumlu İlker Üretir, yukarıda ismini zikrettiğim gibi Beşiktaş altyapısında 4 sene forma giyen Ali İhsan Üder, 1995 doğumlu Beşiktaş Altyapısna verdiğimiz oradan pişmesi için Gaziosmanpaşaspor'a gönderilen Şahin kardeşimiz ilk aklıma düşen isimler oldu. Şunu bütün yüreğimle ifade etmek isterim ki bu güne değin değişik kulüplerin bünyesine dahil olan futboclularımızın antrenörleri bizleri arayıp tebrik etmekte. Çünkü biz burada sadece futbola özgü bir aktarımda bulunmuyoruz, yeri geliyor bir ağabey, yeri geliyor anne-babası konumunda oluyoruz. Eğitim hayatları ile sporun bir birleri ile bütünleşecek e aynı anda başarının ortaya çıkamasına vesile olacak birlikteliğini de sağlıyoruz." ifadelerine yer verdi.

BJK Beşiktaş Futbol Okulu’nun 8.Yıla giriş programına sporcu velileri büyük ilgi gösterdi. Etkinlikte bir de kokteyl düzenlendi. Bir zamanlar futbol sahalarından yüzüne aşinaolduğumuz birçok sima da çocukları ile aynı heyecanı tadarken gördük. Onlar çocukluk yıllarında çamurlu, tozlu sahalarda ilk bilgilerini almış iken şimdilerde tertemiz, nezih birtesiste, kaliteli spor malzemeleri ile profesyonel nitelikte eğitim alan çocuklarının yanlarında olmaları güne renk katan görüntülerdendi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Beşiktaş Futbol Okulu, Ercan Acar, Bjk

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"