Makaleler

Biz yaparken!

2014.07.20 00:00
| | |
11060

Biz yaparken, geride birçok örnek alınacak projeler bırakıyoruz.10 yıl önce bir avuç yürekle bu işe başladık, bugün ise göz kamaştıracak ışıklar saçıyoruz.

Başladığımızda da hiçbir ekonomik kaygımız yoktu, şimdi de yok. Şimdi de siyasi kaygımız yok, gelecekte de olmayacak. Başarısız olma kaygısı mı? Onunla hiç tanışmadık bile.

Bugün bu kaygıyı taşıyanlara hem öncü oluyor, hem de yol gösteriyoruz. Kim ihtiyaç duyarsa, fikirlerimizden, görüşlerimizden, ortaya koyduğunuz argümanlardan sonuna kadar faydalanabilir. Bu konuda dergâh misali kapılarımız sonuna kadar, ardına kadar herkese açıktır. Tabi ki yaramaz oğlanlar olacaktır. Biz o yaramaz oğlanların poposuna yavaşça vurur gibi yapar hizaya getiririz.
Yönetim ve yazar kadromuz ile stoksuz üretim yapıyoruz. Ürettiklerimiz toplumun her kesiminde kabul görüyor ve hızla tüketiliyor. Manşetlerimiz konuşuluyor, gündem yaratıyor. Yazarlarımızın konu başlıkları günlerce tartışılıyor ve tekrar tekrar makalelere konu oluyorlar. Bu mesleğe başlayanlara ve başlamaya hevesli olanlara ilham kaynağı oluyoruz. Hangi projeyi yapıp bitirdiysek, bizi izleyenler tarafından taklit edilerek yapılmaya çalışılıyor. Tabi ki bu duruma seviniyor ve memnun oluyoruz. Bu konularda yardımcı da oluruz. Ağabey konumunun seviyeliği ve ağırlığı vardır bizde. Tabi ki Dost Beykoz tadında ve kıvamında olmaz. Bunu anlayabilselerdi taklidin dışında üretim yaparlardı.
Tabi ki biz yaparken, toplumun asalak geçinen katmanları rahatsız olacak. Tabi ki partileri önemli değil, siyasetin içinde olan ancak halkta karşılığı olmayan asalaklar rahatsız olacak. Tabi ki gazetecilik kisvesi altında müfteriliği meslek edinenlerin uykuları kaçacak.
Objektifliğimizi tartışıyorlar. Sağ olsunlar, bunu yapmaya çalışırken ne de güzel her kesime objektifçe yazdığımız yazıları hatırlattılar. İşte bizim farkımız. Biz ortaya herşeyi koyarız, koyabilecek güçteyiz. Bizim kalemimizde filtre yoktur. Gücümüzü de okuyucularımızdan alırız. Hiç kimselere şirin görünme derdimiz yoktur. Maviye boyanma ile şirinleri oynayamazsınız, o zaman bir yağmurluk işiniz olur.

Bizim izimizden takip ederek, geçtiğimiz yerlerden geçebilirsiniz. Ötesini biz gördükçe, siz yaşayabilirsiniz. Bu da ufuk meselesidir. Zaten aksi olduğunda Dost Beykoz tarihteki sayfalarda yerini alır. Çok çalışmanız lazım çok…

Anahtar Kelimeler: Kader Gür, Dost Beykoz, Çalışmak, Azim, Başarı, Kaygı

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"