Siyaset

Biz onu yıllar önce söylemiştik

Biz onu yıllar önce söylemiştik
2014.08.21 00:00
| | |
7458

İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın Üsküdar - Beykoz arasına Metro yapacaklarını söylemesi geniş yankı buldu... Oysa beş yıl önce o sözler Dost Beykoz'da manset olmuştu...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Beykoz Belediyesi’nce, dizayn edilen Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nin açılışını yapmak üzere gelmiş olduğu Beykoz’da yapmış olduğu açıklamaya gerek ulusal gerekse yerel medya yoğun ilgi gösterdi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve Osman Akfırat Kütüphanesi'nin açılışında yaptığı konuşmada, göreve geldiğinden bugüne kadar her alanda ne yapılması gerekiyorsa yapmaya çalıştıklarını ifade ederek, bugüne kadar İstanbul'a 46 milyar lira yatırım yaptıklarını söyleyen Kadir Topbaş’ın, ''Üsküdar'dan Beykoz'a sahil istikametinde bir metro projesiyapıyoruz. Sahil yolunda metro yapımından önce, yukarılardan sahile inecek olan 'finüküler' tarzda bir raylı sistem düşünüyoruz'' sözleri geniş yankı buldu.

Oysaki Dost Beykoz o projeyi 2008 yılında açıklamıştı… İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, katıldığı AK Parti Beykoz İlçe Kongresi’nde, Üsküdar Beykoz arasına metro yapacaklarını söylemiş, bunun üzerine Dost Beykoz konuyu manşetine taşımıştı.

Aradan tam beş yıl geçti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Dost Beykoz, Kadir Topbaş, Metro

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"