Makaleler

Biz olarak

2014.08.19 00:00
| | |
8452

Uzun bir zamandan beri köşe yazılarımı spora hizmet adına yoğun olduğumdan dolayı ihmal ettim.

Bu yazımda sizlere yine Beykoz ile ilgili sporda sınıf atlamak istemeliyiz. Bunun için yapılan tüm sportif çalışmalara ara vermeden devam eden Beykoz Belediyesi, amatör spor kulüplerimiz ve Beykoz Kulüpler Birliğinin çalışmalarını az olsa sizlerle paylaşmak istedim

-Para kazanılmadan ve hobi anlamına gelen çalışmaların karşılığında ki hizmete ve sosyal aktiviteye bizler amatörlük diyoruz.

Amatör sporculuk ta semtlerimizde kurulan mahalle spor kulüplerinde mahalle sakinlerinin spor yapacakları bir spor kulübüdür. Semt veya mahalle sakinlerinden öncelikle gençlerimizin faydalandığı bu kulüplerde spor yapanlar hiçbir karşılık beklemeden sporlarını amatörce yaparlar. Ama günümüz de amatör spor deyince yüzdeye vurursak ve bu yüzde de  %35 şi geçmez çünkü her veli doğal olarak okul eğitimi ile birlikte bir beklenti doğrultusunda çocuğunu spor yapsın diye spor kulübüne verir ama! Amatör spor sizlerinde bildiği gibi maddi kazanç beklenilmeden yapılır. Veliler olarak maddi kazancı da düşünmeden yapamıyoruz. Çünkü gençlerimizin okul eğitimi haricinde en çok değer verdikleri sosyal alan spordur. Genlerimiz boş zamanlarını bu alanda değerlendirmeyi çok istiyor ve seviyorlar da ayrıca yönlendirilmekte istiyorlar. Bu konuya Eski İlçe Emniyet Müdürlüğümüz İrfan M. Bekaroğulları BİSK ‘e çok destek verdiğini gördük.

 

-BİSK - Beykoz U-14 karmasını oluşturdu ve İASKF’nın İstanbul da 26 ilçe arasında yaptığı turnuvaya katılarak İstanbul ikincisi oldu. BİSK U-14 karmasında okul birincisi olan, sınıf birincisi olan, takdir ve teşekkür alan sporculardan oluşmuştu. Bu karma İstanbul ilinde bu bir örnek olmuştur.  Ayrıca BİSK U-14 karması Yaşlı lar yurdu ile OFD derneğini de ziyaret ederek sosyal aktivitelerinde bulundular ve Çevre Haftası nedeniyle, Çevre Haftası Etkinliğine katıldılar. Akbaba köyü muhtarı Yüksel Kılıç ın önerisiyle İlk defa BİSK- Beykoz İlçesi Köyler arası Futbol Dostluk Turnuvasını 15 köy den 16 takımın katılımı ile organize etti ve iki ay süren bu turnuvada Akbaba Köyü şampiyon oldu.

-Belediye Başkanı Sayın Yücel Çelikbilek ın programında olan Beykoz Arena –Beykoz Marina- R.Şahin Köktürk salonunu İBB ye yap işlet ile vererek modern bir solan olmasını Beykozlu lar için sağlayacak. İsaklı Köyün de Basketbol federasyonuna yer verilmesi ve Yine Beykoz a ayrı bir kapalı salon yaptırılması, Riva Projesi - Küçüksu çayırı projeleri ve diğer semt spor tesisleri ile ilgili projeleri bizi de heyecanlandırıyor ve 2020 ye el birliğiyle Beykoz un  hazır olarak gireceğine inanıyorum.

-Londra 2012 olimpiyatlarında önümüzü daha sağlıklı görmemiz adına mesajlar aldık umarım bu mesajları yerel yönetimlerle birlikte sağduyu ile alır ve değerlendiririz. Hep beraber birlikte çalışarak biz oluruz diyorum.

-Değerli Kaymakamımız Sayın Aydın Ergün ile çok çabuk geçen bir beş yılı geride bıraktık ve Sayın Ergün ile bu beş yılda çok uyumlu çalıştık, bizlere çok değer verdi ve ondan sporun STK'ların önemini daha sağlıklı öğrendik, dara kaldığımızda hep ona koştuk, bundan sonrada Sayın Aydın Ergün e çok şeyler soracağız ve öğreneceğiz. Tayini onun için ve Ülkemiz için hayırlı olmasını temenni eder tayinindeki yeni görevinde başarılar dilerim. Sayın Aydın Ergün kendisini biz Beykoz'lular unutmaması için Beykoz adına çok çalıştığının bilincindeyiz ve onu unutmayacağız.

Anahtar Kelimeler: Biz olarak, Asım özdemir, Dost Beykoz, Beykoz, Köşe Yazısı

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"