Biz Giresunlu Belediye Başkanı istiyoruz

  • 2014.09.02 00:00
  • Güncelleme: 24.09.2013 00:11
  • Okunma: 7668 kez
  • Yorum: 0
Beykozlu Giresunlular Derneği İstişare Konseyi Kavacık’ta ki Dernek Merkezi’nde Beykoz’da faaliyette olan bölge derneklerinin temsilcileriyle bir değerlendirme toplantısı yaptı.
Biz Giresunlu Belediye Başkanı istiyoruz

2014 Yerel Seçimleri’ne ilişkin Beykoz’da yaşanan gelişmeleri masaya yatıran Konsey,Beykoz da yaşayan Giresunlular adına ilk kez siyasi talepte bulundu.

Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili görüş almak üzere konseyin toplandığını ifade eden, İstişare Konseyi Başkanı Yahya İpek, toplantının içeriğiyle ilgili üyelere bilgi verdi ve ardındanGiresunlular İstişare Konseyi’nin seçimlere yönelik izleyeceği politikaları anlattıktan sonra herkesten üyelerden görüş belirtmelerini istedi.

Bu çerçevede açıklamalarda bulunan Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya, 5 yıllık süre içinde dernek olarak yapmış oldukları çalışmalardan söz etti.

Beykoz'da bir Giresunluluk bilinci oluşturduk

 “Ne yapacak nasıl yapacaksak, hep beraber yapalım. Beş yıllık süreçte Giresunluluk adına bir bilinç oluşturduk. Bundan sonraki süreçte daha fazla bir araya gelelim.” ifadelerini kullanan Başkan Karakaya, “Beykoz da partisi fark etmez biz Giresunlu bir başkan istiyoruz. Bu masadan kalktıktan sonra tek bir görüşte birleşip gittiğimiz yerlerde aynı söylemlerde bulunalım.” dedi.

Kararlara üyelerden destek!...

Toplantının ilerleyen bölümlerinde konsey üyesi olan dernek başkanları konu ile ilgili görüşlerini açıklarken, toplantıdan; Beykoz’da izlenecek siyasi yol haritasını Giresunlular Derneği İstişare Konseyi’nin çizmesi ve buna destek verilmesi kararı çıktı.

Öte yandan bundan sonra ki süreçte daha fazla bir araya gelinmesi yönünde de görüş birliğine varılırken, Beykozlu Giresunluların seçimlerde aktif rol almak istediği yönündemesajlar verildi.

Önemli kararların alındığı ve bir bölümünün kamuoyuna yansıtılmadığı toplantıya şu isimler katıldı:  

İstişare Konseyi Başkanı Yahya İpek, Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya, İstişare Konseyi Üyeleri Abdullah YümselGökhan Taneri VuralErhan Ekiz,Tahsin Torun,  Mustafa Öztürk, Dernek Başkanları Hüseyin KuruderiTaner CaferHarun PirgaipHüseyin İpekMuharrem Özdemir,  Yücel AlarçinHayrullah SağırHilmi Somuncu ve Necmettin Cafer.

Haber Merkezi 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz