BİSK Yönetimi Göllü'de toplandı

  • Güncelleme: 03.08.2015 09:15
  • Okunma: 5847 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Kulüpler Birliği, İASKF ve TFF İstanbul İl Başkanı'nı Göllü Mahallesindeki hafta sonu kahvaltısında buluşturdu.
BİSK Yönetimi Göllü'de toplandı

TFF Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu ve İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Düşmez, TFF İstanbul İl Başkanı Ali Tanrıyaşükür ve İASKF Yönetim Kurulunun bazı üyelerinin de iştirak ettiği kahvaltı programı oldukça nezih ve renkli bir ortamda geçti.

Beykoz Kulüpler Birliği Başkan Vekili Fatih Aydın ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ev sahipliğindeki etkinlikte Göllü Köyü Spor Kulübü ve Göllü Binicilik Spor Kulübü de bir başka ev sahibi konumunda olup misafirlerini ağırladı.

BİSK Başkan Vekili Fatih Aydın etkinliğe katılan tüm konuklarına ayrı, ayrı teşekkürlerini iletirken, “ Hafta sonunda şehrin gürültüsünden uzak, tamamen bir doğa ortamında düzenlediğimiz kahvaltı programı için yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımıza ve de özellikle Göllüspor ve Göllü Binicilik Spor Kulübünün Değerli Başkanı Haluk Kayacan ve Ahmet Özdeniz’e teşekkürlerim iletmek isteriz. Bu davetimize icabet eden Ali Düşmez, Ali Tanrıyaşükür ve İstanbul Amatör Sporunu Yöneten dostlarımıza da ayrıca bir teşekkürü borç biliriz, bizleri onurlandırdılar. Bu tür etkinikleri biz Beykoz’da yerel bazda yapmakta idik, bu kez farklı olsun dedik.” şeklinde konuştu.

TFF Yönetim Kurulu Üyesi, Amatör Kurul Başkanı, TASKF ve İASKF Genel Başkanı Ali Düşmez ise böylesine güzel, doğa ile baş başa bir etkinlikte olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek Beykoz Kulüpler Birliği Yönetimine teşekkürlerini iletti.

“Bizler yani spor kulüpleri yönetimlerinde olan, Federasyonlarda yönetimde görev yapanlar olarak her zaman yoğun bir çalışma programı yaşamaktayız. Biz bu mevkiilerde, görevlerde bulunuyor ise he rbirimiz birer gönüllü olarak vazifelerimiz yapmaktayız. Maddi karşılık beklemeden ve talep etmeden, tamamen manevi bir şevk ile Türk Futboluna değişik noktalardan katkıda bulunmaa devam etmekteyiz. İşte bu yoğun mesailerimiz arasında böylesine güzel bir mekanda, Köy atmosferinde gerçekleşen kahvaltı programı nedeni ile Beykoz Kulüpler Birliğine en samimi duygularım ile teşekkürlerimi iletmek isterim” diye konuşan Ali Düşmez daha sonra yaptıkları faaliyetler ile ilgili katılımcılara bilgi paylaşımında bulundu.

“ Dünyada değişmeyen bir düşünce varsa o da kurumları ve kişileri eleştirmek olsa gerek. Bunu derken eleştirilere kapalıyız anlamı çıkmasın, biz gühlarımız ile sevaplarımız ile yapmış olduğumuz çalışmalar ile elbette eleştirilebiliriz. Ancak bu insaf sınırları dışına çaktığı anda, bir art niyete dönüştüğü anda maalesef bir kasıt da aranmıyor değil. Türkiye’de Amatör futbolun gelişmesi için çalmadığımız kapı kalmıyor. Herşey bir anda olmuyor, bunu yerel anlamda spor kulüplerimiz de fazlası ile yaşayı görmekte. Bulunduğumuz makamlarda her türlü problemlerin çözümü yönünde attığımız adımları görmezden, duymazdan gelen ve de-Şimdiye kadar ne yatınız ki?- diyen art niyetlilere diyecek bir kelime bulamıyorum.  Kulüplere maddi anlamda sağladığımız avantajlar lütfen küçümsenmesin. Futbolcu Lisan işlemeleri için alınan bedellerde yapılan indirimler genele vurulduğunda yüklü bir rakamı ortaya koymakta. Ben de futbolun içinden gelen yıllarca futbol oynamış, ki Beykoz ilçesinde de beraber aynı takımda forma giydiğim birçok dostum var, yıllarca kulüp yöneticiliği yapmış bir isim olarak sizlerin bugün yaşadıklarını birebir yaşamış bir arkadaşınızım. Tarihinde ilk kez kulüplere lisans bedelleri ile ilgili indirim bizim yönetimimizde oldu.” diye konuşan Ali Düşmez kendilerinin de yapmayı düşündükleri projeler ile ilgili çalışmalada Bürokrasinin aziizliğine her zaman uğramakta olduklarını söylerken bazı yaşanan örnekler ile bunları aktardı.

Gerçekleşen Köy Kahvaltısının ardından Göllü Binicilik Spor Kulübü Tesislerini gezen Ali Düşmez ve beraberindekiler burada Kulüp Başkanı Haluk Kayacan tarafından kendilerine yapılan Türk Kahvesi ikramının ardından sohbetlerine devam ettiler. Bu arada Göllü Binicilik Spor Kulübü Başkanı Haluk Kayacan’ın talebi üzerine "Üç Çeyrek" adlı ata binen Düşmez, Kayacan’a teşekkürlerini iletti.

Talip ERCAN / Dost Beykoz

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz