BİSK yeni yönetimiyle daha şeffaf olacak

  • 08.07.2018 17:51
  • Güncelleme: 08.07.2018 17:52
  • Okunma: 5459 kez
  • Yorum: 0
Kısa süre önce yapmış olduğu kongreyi eleştirerek bazı spor kulüplerinin ayrıldığını açıkladığı Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği bir basın toplantısı düzenledi.
BİSK yeni yönetimiyle daha şeffaf olacak

Toplantıya daha önce birlikten ayrıldıklarını açıklayan Kulüp Yöneticileri katılmadı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz, yapılan kongrede Asım Özdemir'in yeniden BİSK Başkanlığına seçildiğini belirterek, "Gelecek kuşaklara daha iyi hizmet verebilmek için spor adabı ile çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri (BİSK) Başkanı Asım Özdemir de konuşmasında, basın mensuplarının kongreye davet edilmemelerine gösterdiği tepkiye cevap verdi.

"Yeni yönetim her zaman hesap verecek"

"Arkadaşlara haber vermedik. Neden haber vermedik? Zaten çağırıyorduk, gelmiyorlardı. Bu süreç 1 Temmuz itibariyle bitti, yeni bir yönetim anlayışıyla her zaman hesap vereceğiz. Bununla ilgili Yönetim Kurulu Kararıyla bir basın danışmanımız olacaktır. Bunu da sizinle paylaşacağız." şeklinde konuşan Özdemir, "Artık Beykoz'da sporu hep beraber marka haline getirmeliyiz. Bunun için de kimseye kırgın ya da kızgın değilim. Bize kırgın ya da kızgın olanlar varsa onlardan da özür diliyoruz. Bir ağabey olarak herkese yardımlarımız olacaktır. Beykoz'da deniz sporlarına ve su sporlarına önem vermeye başladık. Bu ismi ortaya attığımızda herkes olumlu baktı." diye konuştu.

"Sporun PR'ı futbol olmuş durumdadır"

Özdemir, "Beykoz'da yüzme bilmeyen ve yelkene binmeyen çocuğun kalmayacak. Bu şekilde ümit ediyoruz. Bununla ilgili eğiticilerimiz de var. Dalmak isteyen çocuklarımıza da elimizden geleni yapacağız. Su sporlarının ivedilikle yapılabileceğini düşünüyoruz. Beykoz'da spor dediğimizde sadece aklımıza futbol geliyor. Sporun PR'ı futbol olmuş durumdadır. Futbol bizim itici spor dalımız olacaktır. Onun dışındaki dalları da önümüzdeki zamanlarda aktif hale getireceğiz" dedi.

"Bu çatı altında hiçbir zaman siyaset olmadı"

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez'in yoğun mesaileri sonucunda amatör spor kulüplerinin 5'er bin lira yardım almaya başladığını, ilk olarak 2 yüz kulüple bu yardımlara başlandığını ilerleyen zamanlarda 4 yüzün üzerine çıkacağını belirten Asım Özdemir, "Futbol bunu alamıyordu ama bunu da kulüplerimiz almaya devam edecek. Spor Bakanımızın direktifleriyle hayata geçen bir durumdur. Kendisine de buradan tekrar teşekkür ediyorum. Biz kulüpler birliği hiçbir zaman siyasetin içinde olmamıştır. Kurucu Başkanlığımdan beri hiçbir zaman siyasi hiçbir zaman olayların içinde olmadık ama bütün siyasilerden hizmet almışızdır. Bu böyledir. Her toplumdan burada insanlar var." ifadelerini kullandı.

"Spordan başka bir şey konuşamayız"

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Asım Özdemir, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Burada hedef sadece spordur. Spordan başka bir şey konuşamayız. Uzaklardan bu programımıza gelen arkadaşlarımız da var. Geliyorlar, adama para versen gelmez. Spor hepimizin özel bir paydaşıdır. Sporu çocuklarımız da yapacak bizler de yapacağız. Bu teknoloji de bu imkana sahibiz. Diğer STK'lar, siyasi partiler, muhtarlar ile birlik beraberlik içerisinde Beykoz'da spora hizmet etmeliyiz. Bize destek olmayan arkadaşlarımız için hiçbir zaman kötü konuşmadık. Hep onları kazanmak adına sustuk."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz