BİSK Yaşar Şahin’i disipline sevk etti

  • 0
  • 4367
BİSK Yaşar Şahin’i disipline sevk etti
BİSK Yaşar Şahin’i disipline sevk etti
BİSK Yaşar Şahin’i disipline sevk etti
BİSK Yaşar Şahin’i disipline sevk etti

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği (BİSK) aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Beykoz Masterler Spor Kulübü ev sahipliğinde yapılan toplantıda son günlerde yaşanan gelişmeler ele alınırken, kulüp başkanları da yaşadıkları sorunları anlattı.

Toplantıda ayrıca BİSK heyetinin AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç’ı ziyaretleri sırasında Çavuşbaşı Spor Kulübü Başkanı Yaşar Şahin’in sarf ettiği sözlerde tartışıldı.

Çavuşbaşı Spor Kulübü Başkanı Yaşar Şahin’in, BİSK heyetinin Hanefi Dilmaç’ı ziyaretleri sırasında, BİSK’i tanımadığını ifade ederek, küçük düşürücü sözler sarf ettiği gerekçesiyle Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini açıklayan BİSK Başkanı Asım Özdemir güncel gelişmelerle ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

A Takımlar düzeyi dışında sezonun ilk maçlarının U16 Yaş Kategorisinde hafta sonu itibarı ile başladığına vurgu yapan Özdemir, “ikinci altyapı yaş grubu maçları U18 Yaş Kategorisi ile başlayacak. U16 Yaş maçları öncesinde İASKF olarak çok yoğun bir mesai harcayarak, 6-7 bin dolayında lisan işlemi gerçekleştirip kulüplere teslim ettik.” dedi.

BİSK Başkanı Asım Özdemir gerçekleşen toplantıya disiplin kurulu üyelerinin de katılım sağlamasına dikkat çekerken, Çavuşbaşı Spor Kulübü Başkanı Yaşar Şahin'in birlik hakkında kullandığı ifadeleri tasvip etmediklerini ve konunun Disiplin Kuruluna havale edildiğini dile getirdi.

Beykoz Belediyesi ile görüşmeler devam ediyor.

Beykoz Belediyesi tarafından kulüplere yapılacak yardımlarla ilgili Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam ile olumlu bir görülme yaptıklarını kaydeden Özdemir, kulüplere ait sahalara asılan pankartlar, elektrik ve su aboneliklerini üzerlerine alma talepleri konusunda aklıselim hareket ettiklerini belirtti.

Diyalog kapılarının tamamen kapanmasının söz konusu olmadığını dile getiren Özdemir, "mutlak surette ortak bir noktada buluşulabileceği düşüncesindeyiz " dedi.

Herkes turnuva düzenleyemeyecek

“Artık herkes, her yerde ve sahada turnuva yapamayacak, açıklanacak kurallara uymayan gerekli mercilerden izin almadan, taahhütlerini imza altına almayan hiç kimse ve kulüp, kurum turnuva düzenlemeyecek.” diye konuşan Asım Özdemir,  okullarda birinci ara dönemi boş geçirmemek için kulüplerle özel turnuva yapılması üzerinde mutabakata varıldığını kaydetti.

BİSK Başkanı Asım Özdemir, "Okul ara döneminde Anadoluhisarı İdmanyurdu Spor Kulübü ile özdeşleşmiş Merhum Erdem Erem adına bir turnuva düzenleneceğini belirterek, Cumhuriyetköy Spor Kulübü ile Poyrazköy Gençlikeli SK takımlarının U16 Yaş kategorisi maçları ile bu sezon mücadeleye başlayacaklarını söyledi.

Spor Servisi

İktidarı Beykoz'da 4 yıldır ayakta tutuyor
Önceki İktidarı Beykoz'da 4 yıldır ayakta tutuyor
Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)