BİSK’ten sağlıklı yürüyüş etkinliği

  • 0
  • 8441
BİSK’ten sağlıklı yürüyüş etkinliği

Beykoz İlçesi Amatör Spor Kulüpleri'ni Destekleme Derneği (BİSK) iki önemli etkinliğe ev sahipliği yapacak.

28 Mart Perşembe günü “Beykoz’da sporun dünü-bugünü ve geleceği” adlı bir seminer düzenleyecek olan BİSK ardından Nisan ayının ilk hafta sonunda geleneksel hale getirilmesi düşünülen yürüyüş organizasyonlarını başlatacak.

Aynı zamanda Dost Beykoz Yazarlarından da olan BİSK Başkanı Asım Özdemir etkinlikler öncesinde bir bilgilendirme açıklamasında bulundu.

Perşembe günü gerçekleşecek Seminerin adresi Beykoz Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi oldu. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Çıksalınspor Teknik Direktörlüğünü yapan Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yorulmazlar ve Beykoz İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Serkan Öcalmaz olacak. Her iki isim de Beykoz ilçesinde değişik spor kulüplerinde başarılı birer futbolculuk dönemleri ile tanınmakta.

BİSK tarafından düzenlenecek ikinci etkinliğin adresi ise Tarihi Beykoz Çayırı olacak. 7 Nisan Pazar gününde denk gelecek olan Sağlıklı Yürüyüş etkinliğine Beykoz İlçe Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, İlçe Spor Müdürlüğü, İlçedeki Spor Kulüplerinin Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, antrenörleri davet edildi.

Her iki etkinlik ile ilgili bilgi aktarımında bulunan BİSK Başkanı Asım Özdemir İlkbahar-Yaz dönemini dolu dolu geçireceklerini söylerken, “Amacımız ilçede geniş bir çevreyi sporla buluşturabilmek olacak. İstanbul’da yeşil doğa örtüsü ve doğal yürüyüş parkurları ile önemli bir ilçe konumunda olan Beykoz ilçesinde son dönemlerde azalma eğilimi gösteren spora ilgiyi yeniden canlandırmak istiyoruz. Biz öncelikle ilçe protokolü ile spor kulüplerini davet ederek etkinliğimizin açılışını yapacağız. Her hafta sonunda daha da aratarak yaz bitiminde önemli bir kesimi sporla buluşturabilmenin, sağlıklı bir etkinliğe imza atmış olmanın gururunu yaşamak istiyoruz.” diye konuştu. Özdemir yürüyüş etkinliğinin başlama saati olarak 08.30’u belirlediklerini sözlerine eklerken katılımcıların spor kıyafetleri ile etkinliğe katılmaları çağrısında bulundu.

BİSK Başkanı Asım Özdemir Beykoz İlçesinin spor kültürü ile buluşan ilk İstanbul semtlerinden biri konumunda olduğunu söylerken, “Türkiye’nin kuruluş bakımından en eski kulüplerinden birisi yani Beykozspor bünyesinden çıkmıştır. Tabii ki ilk etapta futbol dışı branşlara da büyük ilgi gösteren bir kulüp hüviyetinden bu günlere futbolun ağırlıkta olduğu günlere gelindi. Oysa Beykoz İlçesi ile adı adeta özdeşleşen Spor Kulübü ilçe sporu için önemli bir misyona sahip olmuş, Boks, Atletizm, Yüzme, Kürek, Basketbol, Voleybol ve daha birçok dalda spor ile iç içe bir ilçe profili oluşmuş idi. Maalesef her geçen gün spora olan ilgide azalma gözlemlenmiş, futbolun esir aldığı dönemler yaşanmıştır. İşte biz düzenlenecek bu seminer ile ilçe sporu için geçmişten ve bugün yaşananlardan gerekli dersleri çıkarıp, geleceğe yönelik yapılacakları bir mesaj halinde ilçe kamuoyu ile paylaşmak düşüncesindeyiz. Değerli iki spor adamını konuşmacı olarak belirledik, onların vereceği mesajlara önem vermekteyiz.” diye konuştu.

Spor Servisi

Komşu mücadelesinde zafer Çubuklu’nun
Önceki Komşu mücadelesinde zafer Çubuklu’nun
İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Sonraki İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz