BİSK kahvaltılarının önemi artıyor

  • 0
  • 7189
BİSK kahvaltılarının önemi artıyor
BİSK kahvaltılarının önemi artıyor
BİSK kahvaltılarının önemi artıyor
BİSK kahvaltılarının önemi artıyor
BİSK kahvaltılarının önemi artıyor
BİSK kahvaltılarının önemi artıyor
BİSK kahvaltılarının önemi artıyor
BİSK kahvaltılarının önemi artıyor
BİSK kahvaltılarının önemi artıyor

Bir süre ara verilen Amatör Spor Kulüpleri Derneği toplantısı Paşabahçe Spor Kulübü’nde yapıldı.

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, BİSK Başkanı Asım Özdemir ve spor camiasının hazır bulunduğu kahvaltıda Asım Özdemir kısa bir konuşma yaparak spor kulüplerinin sıkıntılarından söz etti.

Özdemir’den Çelikbilek’e teşekkür

BİSK Başkanı Asım Özdemir, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e spora yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederken tesis, ulaşım ve maddi olarak daha fazla desteğe ihtiyaçları olduğunu söyledi. Belediye tarafından hafta sonu müsabakalarına ulaşım için tahsis edilen araç sayısının 3’e çıkarılmasını arzu ettiklerini de sözlerine ekleyen Özdemir, eski yöneticiler ve başarılı sporcular için de daha önce de düzenlemiş oldukları bir Ahde Vefa Gecesi düzenleyeceklerini belirtti. Özdemir sözlerine şöyle devam etti, “Belediye Başkanımız ile yaptığımız istişareler sonucunda köylerimizdeki spor kulüplerine de malzeme yardımı yapacağız. Bunun yanında kulüplerimize ferdi kaza sigortası, sedye ve ilk yardım çantası gibi sağlık hizmetleri sunacağız ve Medistate Hastanesi bunlara sponsor olacak.”

Marmara Üniversitesine kınama

Anadolu Hisarı Spor Kulübü tesislerinin yıkılması konusuna da değinen BİSK Başkanı Asım Özdemir yıkımın sorumlusu olan Marmara Üniversitesi Rektörü’nü ve yönetimini kınadığını belirterek, “spor akademisi olan, sporla iç içe olan bu eğitim yuvasının spora izin vermemesini kınıyorum” dedi.  

Kamil Adnan Güner üniversiteden dertli

Anadolu Hisarı Spor Kulübü Başkanı Kamil Adnan Güner de Marmara Üniversitesi Rektörlüğü tarafından gerçekleştirilen yıkıma değinerek resmi bir kurum olan Rektörlüğün mevcut protokolü tanımayarak büyük bir hukuksuzluğa yol açtığını belirtti. Güner tesislerin yıkılmasından sonra Marmara Üniversitesi’nin sahasını kullanmak istediklerini ancak rektörlüğün buna da engel olduğunu ifade etti. Güner, “şimdi de hakkımızda hakaret ve Boğaziçi Kanunu’na muhalefet ettiğimiz gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunmuşlar. Halbuki ne ilgili kanuna muhalefet ettik ne de Atatürk Büstünün yıkılmasıyla alakamız var. Kaldı ki mobese kameraları orada açsınlar kayıtlardan baksınlar kim yapmış diye.”

Anadolu Hisarı Spor Kulübü Başkanı Kamil Adnan Güner konuşmasının son bölümünde Beykoz Belediyesi Spor Kulübü’nün geçtiğimiz günlerde yapılan kongresine de atıfta bulunarak, “bu nasıl bir kavga anlamak mümkün değil. Ağzım bir karış açık kaldı. Küfürler havada uçuşuyordu. Bu neyin kavgasıydı anlayamadım” dedi.

Daha sonra kulüp başkanları kısa kısa sorunlarını dile getirerek çözüm istedi,

Mesudiyespor Başkanı Turan Taşlıçukur

“oldukça önemli bir manada saha sorunumuz var. İdman yapamıyoruz. Para ile kiraladığımız sahalara da ödeme yapamıyoruz” dedi.

Akbaba köyü Kulüp Başkanı Yüksel Kılıç

“Köyler arası turnuvada 50 derecede mücadele verdik. Zor maçlar oynadık ve şampiyon olduk. Ama belediye’den köy takımı olduğumuz için yardım alamadık. Lütfen Köy takımlarını ayırmayın. Spor yapan çocukların elinden tutun. Biz de federe olmak üzereyiz” dedi.

Anadoluhisarı Turizm Derneği Başkanı Mustafa Babuz:

“Küçüksu Mesire alanında spor yapacak yerimiz yok. Başkanımız burayı düzenleyemez mi? Uzak yerlere gitmek zorunda kalmayalım. Basket sahamız yıkıldı. Çocuklarımızı, para ödeyerek başka yerlere yolluyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından söz alan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek katılımcılara teşekkür ettikten sonra başladığı konuşmasında şu cümlelere yer verdi, “araç konusunda kulüplerimize desteğimiz sürüyor. Köy takımlarına yardım yapamadık ama bu yapmayacağımız anlamına gelmez. Zaten artık köy statüsü ortadan kalkıyor. Tamamı mahalle statüsünde olacak. Adnan Güner yaşadığı sıkıntılar konusunda son derece dertli ve haklı. Verdiğim sözleri yerine getirdim. Sanıldığı gibi yardım işleri kolay olmuyor. Belediye meclisinde bütçe konumuz var. Gelin izleyin, zor durumlarla uğraştığımızı yakından görün. Elmalı Kulübü’ne yardımlarımız devam edecek. Sizleri önemsiyor ve sizler için çalışıyoruz. Küçüksu Çayırı tabi ki yapılacak. Ama herkes mahallesinde spor yapamayabilir. Çevrede yapmak zorunda kalabilirsiniz. Belediyespor’un obezite ile mücadelesini kutluyorum. İçki içenler için bir yer yapacağım. Buranın temizliğini kendileri yapacak.”

“Belediyespor Kulübü Kongresinde siyasi şov yapamazsınız!”

Başkan Çelikbilek geçtiğimiz günlerde yapılan ve tatsız olaylara sahne olan Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Kongresi’ne ilişkin CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’a sert çıkarken şu açıklamaları yaptı; “adında Beykoz Belediyesi olan kulübümüzün başkanını da yönetimini de benim belirlemem kadar doğal bir şey olabilir mi? Bu dernek umuma açık, rutin bir dernek değil ki. Adı üstünde Beykoz Belediyesi Spor Kulübü Derneği. Dışarıdan gelip burada siyasi şov yapması, ortamı germesi olmaz. Bu siyasi parti kongresi değil. Siyasi parti başkanı olarak her kongreye gidebilirsiniz ama sizin bu kongrede ne işiniz var? Neden ortamı germek için bu kadar uğraşıyorsunuz? Bu hanıma geçen dönem görevi veren benim. Bu dönem de farklı değerlendireceğim için istemedim. Bu benim takdirimdir. Halka açık müdahale edilebilen bir yer değil ki burası buradan siyaset üretesiniz.”

“O kongreye gelen siyasetçilere acıyorum!”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Beykoz Belediye Spor Kulübü Derneği kongresine katılan tek siyasi parti ilçe başkanı olan CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’a eleştirilerini üstü kapalı bir şekilde sıralarken “o kongreye gelen siyasetçilere acımaktan başka bir şey düşünemiyorum. Ne işin var senin o kongrede kardeşim. Niye geliyorsun? Belediyenin derneği bu. ‘Çağırdılar geldik. Kavga çıkacakmış.” Kavga çıkarsa çıksın. Sana ne. İnsanlar evde de kavga ediyor. Gayet normal. Sizin kongreleriniz normal mi geçiyor? Hepsinde problem çıkıyor. Bunları kullanarak kimse siyaset yapmaya çalışmasın yazıktır.” şeklinde konuştu. 

Süleyman Erdoğan, herkes bağımsız bir yerim olsun istiyor

Başkan Çelikbilek’in konuşmasının ardından söz alan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan,“herkes bağımsız bir yerim olsun istiyor. Hakları tabiki ama imkânlar dâhilinde bir takım şeyler oluyor. Bizler spor yapıyoruz ama spor adabı öğrenmiyoruz. Bu önemlidir. Obezite konusu ise maalesef dünyanın sorunu. Bu konuda mücadele etmemiz şart. Ben Beykoz Belediye Spor Kulübü’nü bu çalışmasından dolayı kutlamak istiyorum. Obeziteyle mücadelenin en önemli şartı hareketli olmak. Bugün aramızda spor yapan var mı? Maalesef pek yeterli değil. Sağlıklı nesiller için takım sporlarının yanında bireysel sporları da geliştirmek için çalışmalar yapmalıyız”sözleriyle obezite ve bireysel sporun önemi üzerinde durdu. Erdoğan daha sonra Paşabahçe Spor Kulübü tesislerini gezerek bilgi aldı.  

Haber Merkezi

Futbolun da kalbi Beykoz’da atacak
Önceki Futbolun da kalbi Beykoz’da atacak
AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Sonraki AK Parti'nin İBB Aday Adayı Külünk'ten Beykoz turu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz