Spor

BİSK’in yeni Başkanı Abdullah Yümsel

BİSK’in yeni Başkanı Abdullah Yümsel
2014.08.31 00:00
| | |
5614

Beykoz Kulüpler Birliği (BİSK) Olağanüstü Kongresi sonrasında Abdullah Yümsel yeni Başkan oldu.

Beykoz Kulüpler Birliği’nin Kurucu Başkanı da olan Yümsel, Olağanüstü Kongre sürecinde Başkanlığa Aday olması beklenen Coşkun Tosun'un yaşadığı sağlık probleminin ardından, bu düşüncesinden vazgeçmesi, ardından yaşanan 2 günlük koşturma ve toplantıların ardından bu sabah itibarı ile Olağanüstü Kongreye Abdullah Yümsel'in Başkanlığında oluşturulan listeyle gidilmesi kararında mutabık kalındı.

Beykoz Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Kongreye Kulüp temsilcileri ve delegelerin yanı sıra CHP Beykoz İlçe Başkanı ve 2. Dönem Belediye Başkanı Şevket Arıkan, Beykoz İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, Kasder Beykoz Başkanı Süleyman Çalık gibi STK temsilcileri iştirak etti.

Kongrede verilen önerge ile Divan Başkanlığını Beykoz 1908 Kulüp Başkanı Zeki Aksu yaparken, yardımcıları ise Kamil Adnan Güner ile Gökhan Taneri Vural oldu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından resmi prosedürler takip edilerek kongre gündem maddelerine geçildi.

Beykoz eski Belediye Başkanlarından ve de Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Av. Şevket Arıkan yaptığı konuşmada, parti olarak ilçe sporuna yapılabilecek her katkıda kulüplerin yanında olacaklarını ifade ederken, Kongre Divanında görev yapan 3 kişiden ikisinin kendi partilerinin birer inasanı olmasının bile bir anlam ifade ettiğini söyledi. “Biz CHP olarak Beykoz Belediye Meclisinde ilçe sporu ile ilgili hengi konu gündeme gelirse gelsin sizlere destek olacağımızın sözünü veriyoruz. Bu anlamda siyasi bir muhalefetimiz, ayrımcılığımız olmayacaktır. Sizlerin her zaman desteklenmeniz gereketiğine inanıyorum, şahsen ben sizlere gönlümü açıyorum, gönül desteğimi sevgilerimi sunabiliyorum. Yapacağınız etkinliklerde her zaman yanınızda olacağımın sözünü veriyorum, daha da başka olarak biletimi alıp sizlerin müsabakalarınıza geleceğimin de sözünü veriyorum. Ne ben nede ilçe yönetim kurulundaki arkadaşlarımın asla sportif anlamda siyasi bir bakış açısı içerinde olmayacağının, polomiklere girmeyeceğimizin sözünü veriyorum. Biz ne Şişli, ne de Bakırköy, Kadıköy gibi bir ileçde yaşıyoruz, herkszin bir birini tanıdğı bir ilçenin sakinleriyiz. Belediye Başkanımızın sportif anlamdaki kararlarına Meclis Grubu olarak her zaman katkı sunup destek vereceğizdiye konuştu.

Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir yaptığı konuşmada bazı duygusal anlarda yaşamadı değil. Kongrede yaptıkları hizmet dönemine ilişkin helallik isteyen Asım Özdemir, “ Beykoz Kulüpler Birliğinin kuruluşundan bu ya geçen 15 yıllık süreçte hizmet sunma gayretinde oldum. Başarılı olduğumuz konularda oldu, başaramadığıklarımız da. Beykoz’da spor adına bir şeyler yapabilme gayretinde olduk. Bunu yaparken de görevdeki değişik belediye başkanları ile sürekli irtibat halinde olduk. Yücel Başkanımız ile de uzun bir beraberliğimiz oldu, kendisine ilçe sporuna yaptığı katkılardan ötürü teşekkürlerimi iletmek isterim. Bizlere çok destek verdi ve de vermeye de devam etmekte. Görev aptığımız sürece misyonumuz-vizyonumuz bir spor kültürü oluşturabilmek, sportif anlamda belli bir seviyeye ulaşabilmek idi. Hiçbir ilçede yok iken Beykoz’da kurulan kulüpler birliği ile öncülük ettik, her ay yaptığımız toplantılar ile neler yapabileceğimizi konuştuk, tartıştık” diye konuştu.

Beykoz Kulüpler Birliği’nin yeni Başkanı Abdullah Yümsel yapmış olduğu konuşmada, Beykoz Kulüpler Birliği’nin ilk kuruluş döneminde yedi buçuk yıl süren Başkanlık görevini ifa ettiğini hatılattıktan sonra, bu güne değin görev yapan tüm isimlere ayrı, ayrı teşekkürlerini ilettiğini söyledi. Beykoz Kulüpler Birliği’nin gerçekleşen Olağanüstü Kongresinde Başkanlığa seçilme gibi bir niyeti olmamasına karşın yaşanan gelişmelerin bu yönde bir netice doğurduğunu söyleyen Yümsel, “Burada şunu ifade etmek isterim ki kimse yanlış anlamasın o başkanlığu buna, bu tekrar ona verdi, biri gitti biri geldi gibi bir bakış açısı olmasın, kimse bunu farklı yorumlamasın. Çok kıza bir zaman diliminde saatlerce önce liste hazırlarken, her birinin kulüp başkanları ağırlıklı olmaları için bir yol izledik. Zaten kulüplerde başarı ile emek harcayan, görev yapan kişiler idiler. Burada şunun altını da çizmek isterim ki Beykoz Kulüpler Birliği siyaset üstü bir kurumdur, buraya siyaset bulaştırılamaz, bunu düşünenler olduysa da izin vermedik. Biz sadece yönetim kurulu olarak çalışmayacağız, bizlerle birlikte görev yapacak, gönüllü çalışacaklar da olacak ve onların da başımızın üstünde yerleri olduğunu söylemek isterim. Biz özellikle şu yaşadığımız günlerde gençliğe ve çocuklarımzıa büyük önem vermek zorundayız, onları kulüplerimizde spor yapmaya teşvik etme gibi bir misyonumu da var.” şeklinde konuştu.

Beykoz Kulüpler Birliğinin Olağanüstü Kongrenin ardından seçilen yönetim kurulu şu isimlerden oluştu;

Abdullah Yümsel,

Coşkun Tosun,

Hasan Avcı,

Mustafa Babuz,

Mustafa Kaya,

Yaşar Şahin,

Hüseyin Yılmaz,

Yüksel Kılıç,

Ahmet Özdeniz,

Şeref Kurtuluş,

Serdar Lüleburgaz,

Necati Kakıcı,

Haydar Çelik,

Coşkun Okur,

Ali Kemal Mızrak,

İsmal Türkoğlu,

Mehmet Yorulmazlar,

Leyla Önder,

Yusuf Dinç,

Yaşar Kesici,

Songül Emanet,

Fatih Aydın,

Mehnet Şahin,

Cevdet Taşkıran

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, BİSK, Beykoz Amatör Spor Kulüpler Birliği, Asım Özdemir, Abdullah Yümsel, Kongre, Şevket Arıkan

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"