BİSK’in konuğu Yemen Ekşioğlu’ydu

  • Güncelleme: 23.07.2013 00:11
  • Okunma: 7102 kez
  • Yorum: 0
Beykoz İlçesi Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği (BİSK) tarafından düzenlenen İftar programında TFF İstanbul İl Başkanı Yemen Ekşioğlu'da konuk edildi.
BİSK’in konuğu Yemen Ekşioğlu’ydu

Paşa Garden İşletmesinde gerçekleşen programda yenen iftar yemeğinin ardından Beykoz İlçesi Spor Kulüplerinin temsilcileri çeşitli konularda eleştiri-talep ve düşüncelerini Ekşioğlu'na aktarma fırsatı buldu. Yemen Ekşioğlu ise kendisine yöneltilen tüm konularda açıklayıcı bilgileri ayrıntılı şekilde sunarken, kendisine yapılan eleştirileri de olgunlukla karşıladığını beyan etti.

Oldukça nezih bir ortamda gerçekleşen programa TFF İstanbul İl Başkan Vekili Ufuk Tatar ile birlikte gelen Yemen Ekşioğlu, Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir tarafından karşılandı. İftara katılanların tek tek elini sıkan ve hal-hatır soran Ekşioğlu iftar yemeğinin tamamlanmasının ardından söz alıp, kulüp temsilcilerine kafalarındaki tüm soruları ve eleştirileri açık yüreklilikle yapmasını istedi.

Muhammed Yüksel, Ekşioğlu’nu teğet geçti.

Bu aşamada gözler BİSK Yönetim Kurulu üyelerinden Beykoz’un renkli siması Muhammed Yüksel'e çevrildi. 2 hafta önce bir etkinlikte; “Yemen Ekşioğlu gelsin ekşi mi, tatlı mı? görelim” diye yaptığı açıklaması hatırlatılan Yüksel, Başkanın açıklamalarını dinleyip öyle karar vereceğini söyledi.

Daha sonra söz alan Beykoz İlçesindeki Amatör Spor Kulüp Temsilcileri sorunlarını birkaç başlık altında beyan etti. Konuşmacılardan Ali İhsan Ayar, Beykoz İlçesinde bazı yaş kategorilerinde ilçe dışından gruplara dahil edilen üst düzey takımların ilçe takımlarının alacakları şampiyonluklara set çektiğini söylerken, buna örnek olarak Bağlarbaşı takımını verdi. Yemen Ekşioğlu ayrıntılı bir açıklamada bulunarak bu konuda kesinlikle bir art niyet aranmaması gerektiğini söylerken, "İlçeye en yakın ilçe takımlarından birini yani Üsküdar temsilcisini gruba dahil etmekte idik. Ancak bu konuda anlıyorum ki bir sıkıntı oluşmuş, ona göre bir grup dağılımı yapılacaktır, merak etmeyin art niyet aramayın"şeklinde konuştu.

Bazı kulüp temsilcileri ise Beykoz ilçesinde bazı statlarda yaşanan suni çim haline dönüşüm konusunda kendilerinin katkı sunmasını istediler. Yemen Ekşioğlu bu konuda hassas olduklarını ancak Beykoz İlçesindeki mevcut statların iyileştirilmesi ile ilgili bazı sıkıntıların bu yerlerin Beden Terbiyesine verilmesi ile bir çözüm yolunun bulunabileceğini belirtip bunun örneklerinin çok olduğunu söyledi. "Bizler elbette ki maçların oynanacağı statlarda iyileştirilmeden, sağlıklı bir ortamın yakalanmasından yanayız. Hatta bugün dahi incelemede bulunduğumuz 4 sahadan maalesef üçünü kapamak zorunda kaldık. Eksikliklerin tamamlanmasını istedik. Beykoz İlçesinde toprak zeminli sahalar ile ilgili de incelemelerimiz oldu, Kavacık Sahasında Sahanın bir bölümünün Mehmet Karasu adlı şahsa ait olduğunu gördük, sıkıntı orada, onun onay vermesi ya da sahayı Beden Terbiyesi’ne vermesi gerekmekte ki zemini yapabilelim. Çavuşbaşı Sahası ki benim İstanbul'da en çok sevdiğim ,eski günleri hatırlatan bir saha ancak onun içinde suni çim talebi var. Biz burasının da Beden Terbiyesine verilmesi halinde bir çalışma yapılacağını söylesek de Beykoz Belediyesi’nden burasını biz bir şekilde yapacağız açıklaması geldi. O sahanın da bazı imar sıkıntıları var." diye açıklamada bulunan Ekşioğlu daha sonra diğer sorulara da net cevaplamalarda bulundu.

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz