BİSK Başkanları Yenimahalle’de toplandı

  • 0
  • 7522
BİSK Başkanları Yenimahalle’de toplandı
BİSK Başkanları Yenimahalle’de toplandı
BİSK Başkanları Yenimahalle’de toplandı
BİSK Başkanları Yenimahalle’de toplandı
BİSK Başkanları Yenimahalle’de toplandı
BİSK Başkanları Yenimahalle’de toplandı
BİSK Başkanları Yenimahalle’de toplandı

BİSK tarafından her ay sonunda gerçekleşen Başkanlar Kurulu Toplantısının sonuncusu Küçüksu Yenimahalle Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleşti.

Geçtiğimiz Mayısı Ayının sonunda yapılması gereken toplantı, "Olimpik Gün Yürüyüşü" etkinliği nedeni ile bir hafta sarkarak haziran ayının ilk pazar günü yapıldı.

Küçüksu Yenimahallespor Kulüp Başkanı Mustafa Arman, Kulüp Yöneticileri ve mahalle sakinlerinin başarılı bir organizasyonu ile gerçekleşen toplantıya Beykoz İlçe Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Serkan Öçalmaz, Beykoz Kulüpler Birliği (BİSK) Başkanı Asım Özdemir ile çeşitli spor kulüplerinin Başkan, Yönetici ve temsilcilerinin yanı sıra Küçüksu Yenimahallespor Takımı futbolcuları da toplantıya katılım sağladı.

Toplantıda çeşitli konuşmalar yapılırken, ana tema saha ve tesis sorunu yaşayan ve yıllardır kullandığı Halı Saha tesisleri İnşaat ardiyesi haline getirilen kulübün yeni bir tesis ve sahaya kavuşması idi. Çeşitli mevkilerdeki isimlerin yapmış olduğu konuşmalarda bunun gerçekleşebilmesi için resmi kurumlar nezdinde temasların sıklaştırılması konusunda mutabık kalındı.

Beykoz Belediye Başkanlık Kupası

Küçüksu Yenimahalle Spor Kulübünün ev sahipliğinde gerçekleşen Başkanlar Kurulu Toplantısında açılış konuşmasını BİSK Başkanı Asım Özdemir yaptı. Geride bırakılan bir aylık süre zarfında gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında bilgi aktarımında bulunan Özdemir,“Beykoz Belediye Başkanlık Kupası adı altında sembolik bir turnuvanın gerçekleşeceğini ve 4 takımın iştirak edeceğini söylemek isterim. Bu takımlar bu sezon federe olan kulüplerimiz Örnekköy Spor Kulübü ve Riva Spor Kulübü ve Paşabahçespor ile Çubukluspor arasında gerçekleşecek müsabakaların ardından spor kulüplerine Beykoz Belediyesince yapılan yardım takdim edilecek. Bu arada geçen sen ikinci olduğumuz U-14 İlçeler arası turnuvası yoğun maç programı nedeni ile sarktı. Takımımızın hazırlıkları devam etmekte.  26 Hazıran’da, BİSK olarak bir Tiyatro Faaliyetimiz olacak, bu etkinliğe her kulüpten 20’şer kişinin katılmasını bekliyoruz. Bu tür faaliyetlerimiz ile sporun sadece spor yapmaktan özgü bir nitelik taşımadığını sosyal bir faaliyete amaç olduğunu da göstermiş olacağız.” diye konuştu.

Küçüksu Yenimahallespor Başkanı Mustafa Arman:

Konuşmasında, geçmiş dönemde kullanmakta oldukları halı saha tesislerinin okul ek bina inşaatı nedeni ile atıkların, molozların bırakıldığı bir alan haline gelmesi ile yaşadıkları sıkıntıları dile getirirken, “Biz 8 branşta da liglere katılım sağlayan bir ekibiz. Ancak elinizde idman yapacak bir sahanız yok ise yaşanacak sıkıntıları anlatmama gerek yok. Bizler ilçenin resmi kurum yöneticilerinden bizler, semt gençliğine yardımcı olmalarını istiyoruz. Yeni bir tesis için Orman Bakanlığı uhdesinde olan bir alan var ve bunun kulübümüze tahsisi için İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürümüz Sayın Serkan Öçalmaz’ın yapmış olduğu temaslardan bir netice alınmasını arzu ediyoruz. Beykoz Merkeze en uzak olan bir mahalle olarak yaşadığımız acizliğin, sıkıntının bir an önce ortadan kaldırılması için yetkililerden yardımcı olmalarını istiyoruz” diye konuştu. BİSK Yönetim Kurulu Üyesi olan ve Kulüp Sorunları İnceleme-saptama Komisyonu başkanı Mustafa Kaya ise yaptığı konuşmada 2 aylık süre zarfında Küçüksu Yenimahallespor Kulübünü çok yakından takip ettiğini söylerken, “Bu kulübün biran önce bir kulüp binası olarak kullanılacak bir mekana kavuşturulmasının şart olduğunu ,acil bir durum olduğunu söylemek isterim. Kiralık bir yer bulup mevcut sıkıntılarını yeni bir tesise kavuşuncaya kadar çözülmesi gibi bir durum var. Tüm kategorilerde lige giren, A Takım düzeyinde en yakın rakibine fark atıp şampiyonluğa koşan bu kulübe biran önce el atılmalı “ diye düşünmekteyiz şeklinde görüş bildirdi.

Toplantıda hazır bulunan Küçüksu Yenimahallespor  A Takım Futbolcuları adına Kaptan Harun Tunç konuklara hoş geldiniz temennisinde bulunurken, kendilerinin acil biçimde bir sahaya ihtiyaç duyduklarını söyleyip yetkililerin sorunlarını çözme dileklerini iletti.

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu

Yenimahalle Sakinlerinden olan Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu yaptığı konuşmada, “Beykoz İlçesinin en kalabalık üçüncü mahallesi olarak büyük bir nüfus barındıran Yenimahalle’de ki 30 bin kişinin ikamet ettiğini söyleyebilirim bunun yüzde 65 gibi bir oranını genç nüfus oluşturmakta. Bu nüfusun en büyük sosyal faaliyetlerinden birisi de kulüpleri bünyesinde olmakta. Bugün konuşulmakta olan Kulübümüzün saha ve tesis sorunu ile ilgili konu yıllardır gündemde olan bir konu. Orman Bakanlığından bir yer tahsisi söz konusu ve ipe un serme hali gibi bir oyalama durumu var gibi. Sorunun ana kaynağı nereden kaynaklanmakta bilmiyorum ancak biran önce çözüm bulunmalı diyorum. Gençlerimizi hazır kulüpleri bünyesinde spor ile buluşturabilmiş iken bu sıkıntı nedeni ile olumsuz hallere, kötü alışkanlıklara bulaşmamaları için kısıtlı bir zaman var. Sizin, değrli Kaymakamımızın himmet göstermesi ile bu sorunun çözüme kavuşacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Daha sonra Kulüp eski Başkanlarından Mustafa Aydın, semt sakinlerinden BEYTAŞ Genel Müdürü Haydar Çelik, Doç. Dr.Mehmet Yorulmazlar konuşmada bulunduktan sonra söz Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcılarından Muhammed Hanefi Dilmaç’a geldi.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç

Kendisinin de sporun içinden gelen, geçmiş dönemde Çavuşbaşı Belediye Başkanlığı zamanında bugün dile getirilen sorunların bizzat muhatabı olmuş, saha yapımında kullanılan iş aracı Orman Müdürlüğü tarafından mühürlenip kullanılmaz hale gelmiş bir tecrübeye sahip kişi olarak sıkıntıların çözümü için Belediye olarak şartları zorlayarak kulüplerin yanında olduklarını söyleyen Dilmaç, “Küçüksu Yenimahallespor’un yer tahsisi ile ilgili bir sorunu var. Şartlar oluşmadığı müddetçe ne yaparsanız yapın gücünüz bir yere gelir kalır. Geçmiş dönemlerde bugün gündemde olan Orman Bakanlığı’nın yer tahsisi konusunda sadece 1-2 bakanlık ile anlaşma noktası varken, hastane-okul yapımı gibi şartlar aranırken, bugün çıkarılan yasa ile Orman alanlarının spor alanlarına tahsisi ile ilgili de karar çıkmıştır. Biz Beykoz Belediyesi’ni ilgilendiren kısımlarını oturup konuşup halledebileceğimizi söylemek isterim” dedi.

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan

Beykoz İlçe Kaymakamı Süleyman Erdoğan ise yaptığı açıklamalarda bu konularda her zaman şunu dile getirdiğini söyleyerek, ”Kulüpler kaynak üretmek zorunda, bulmak zorunda. Tüm kulüp başkanları değişik nedenlerden, sorunlardan dolayı ağlamakta, onlarda ağlamayacak diğer kurumlarda. Kaynak üretebilmek konusunda yoğunlaşmalılar. Artık sinekten yağ mı çıkarılır, ya da yağ dolu bir teneke çöpe mi atılır bu sizle alakalı bir konu. Ben spor yanında kültür-sanat-beslenme-ahlak-edep gibi konularında gündeminizde olmasını, desteklenmesini de istiyorum. Başbakanlığımızın Ulusal Çevre Politikaları diye bir çalışması bulunmakta. Bu kapsamda bataklığa batmamış, uyuşturucuya bulaşmamış, tertemiz bir gençlik hedefi var ki bunu sadece spor olarak görmemek lazım. Çevresine duyarlı, ülkesini vatanını insanını seven bir gençlik arzu edilmekte.  Bugünkü Yenimahallespor toplantısında gündeme getirdiğiniz semtin 5000 dolayındaki gencini bir arada toplayabilir misiniz? Biz onları değişik etkinliklerde görmek isteriz, yer sorunumuz olmaz. Bu arada sizlerin gençlik tanımlaması ile bizlerin anladığı gençlik acaba uyuşmakta mı? Spor tesisi gündeme geliyor da bir gençlik merkezi talebiniz neden gelmiyor? Biz bir yer buluruz, gerekirse kiralarız bir gençlik merkezi oluşturabiliriz. Spor dışında da, sanatsal-müzik ve diğer alanlarla iştigal edecek bir merkez neden kurulmasın. Meseleyi sadece spora indirgememek gerekli. Sonuçta bir kupa kaç lira! Bu arada bu kadar genç var da acaba neden bir sürü etkinlikler oluyor da gelmiyor bu da ayrı bir konu” diye konuştu.

Toplantıda Beykoz Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Serkan Öçalmaz Küçüksu Yenimahallespor’a saha tahsisi ile ilgili İstanbul Orman Müdürlüğü nezdinde temaslarının devam ettiğini söylerken, çalışmalarda bir hayli mesafe kat edildiğini ve sevindirici haberi vermek istediklerini konuşmasında belirtti.

Spor Servisi

Kamil Adnan Güner güven tazeledi
Önceki Kamil Adnan Güner güven tazeledi
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar