Spor

BİSK antrenörlerin sorunlarını dinledi

BİSK antrenörlerin sorunlarını dinledi
2014.11.03 00:00
| | |
3529

Beykoz İlçesi Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği ( BİSK ) bir ilke daha imza attı. BİSK ilçedeki antrenörleri biraraya getirdi.

Abdullah Yümsel'in Başkanlığa seçilmesi ile birlikte değişik projelere imza atmaya başlayan BİSK ilçedeki Antrenörleri bir araya getirerek bu kapsamda bir ilk etkinliğe imza atmış oldu. Toplam 66 Antrenörün iştirak ettiği organizasyonda BİSK Yönetimi ile Antrenörler fikir-alışverişinde bulundular.

BİSK Başkanı Abdullah Yümsel etkinliğin ardından yaptığı açıklamada , "Çoktandır kafamızda olan BİSK'i daha geniş kitleler ile buluşturabilme, tanıtabilme kapsamında bu işin emekçileri olan Futbol Antrenörlerimiz ile son derece nezih bir ortamda bir araya geldik. Biz bu isimleri oldukça önemsiyoruz ve de büyük bir misyon üstlendikleri düşüncesindeyiz. Antrenör-Futbolcu ve aileleri ile birlikte 50-60 bin kişi ile irtibatlı bir özellikleri var. Dolayısı ile yapacağımız etkinliklerde ya da kendilerinin gerçekleştirdikleri projeler ile çok geniş bir kesime mesaj verebilme durumu var." diye konuştu.

İşte Yümsel'in verdiği mesajlardan bir bölüm;

"Toplantıya katılan antrenörlerimiz ile  yaşadıkları sorunlar ve çözüm noktalarında ortak bir çalışma yapmak için bir komisyon kurulmasında mutabık kaldık. Değerli Akademisyen Hocamız Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yorulmazlar'ı bu komisyonun başkanlığına seçildi. Güzel ve sonuç alınabilecek bir çalışma yapılacağı düşüncesindeyiz. Antrenörlerimiz Beykoz İlçesinde 7-18 Yaş arasında binlerce çocuğumuz için Okul ve Aileleri dışında üçüncü bir eğitme konumunda. Bu sebeple yapacakları çalışmalarda verilecek mesajlar çok önemli. Sportif faaliyetler dışında da kendileri vasıtası ile çok güzel eğitim verilecek alanların olduğunu düşünüyoruz."

"BİSK Yönetimi olarak dediğimiz gibi sadece sportif alanlarda değil çok değişik, farklı konularda da çocuk ve gençlerimiz gerekli bilgileri ile donatılabileceğini düşünüyoruz. Bu kapsamda İlçe Müftülüğümüz ile bir görüşme gerçekleştireceğiz. Onlardan da gerekli katkılar alabiliriz. Bunun dışında topluma mesaj verebilecek her türlü STK ve Resmi Kurumlarla sıkı diyaloglar kurmak istiyoruz"

BİSK Başkanı Abdullah Yümsel Beykoz İlçe futbol Antrenörleri ile gerçekleşen etkinliğin bir başlangıç olduğunu hatırlatırken, "Tabii ki etkinliklerimizi  sadece futbol antrenörlerinden ibaret görmüyoruz. Diğer spor branşlarındaki antrenörlerimiz ile de ayrı bir programda bir araya geleceğiz. Spor etkinliklerinin diğer katmanları olan hakemlerimiz, saha komiserlerimiz, tesis sorumlularımız, malzemecilerimiz ile de ileriki safhalarda tanışacağız, görüş alışverişlerinde bulunacağız. Çok yararlı çalışmalar gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek gerek bizlerden gerekse de Kulüplerimizden kendilerine projeler ile gelmelerini istedi, her türlü katkıyı verebileceklerinin mesajını net verdi. Dolayısı ile biz sadece antrenman-maç programları arasına sıkıştırılmış bir kulüpçülük anlayışının değişmesi yönünde gayret sarf edeceğiz" şeklinde konuştu.

Spor Servisi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, BİSK, ABdullah Yümsel, Beykoz Amatör Spor Kulüpler Birliği, Mehmet Yorulmazlar

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"