Şeref KAÇMAZ
  • 14/04/2023 Son günceleme: 14/04/2023 20:43
  • 4.697

Birliğe, beraberliğe, kardeşliğe oy verelim…

14 Mayıs 2023 Pazar günü Millet olarak sandığa gideceğiz. Dünya’nın yeniden şekilleneceği bir dönemin başında, Ülkemizi yönetecek lideri ve kadroları seçeceğiz. Dünya’ya şöyle bir bakacak olursak, küresel aktörlerin başka ülkeleri ve insanlarını kobay olarak kullanarak güç gösterisi yaptıklarını ve rakiplerini test ettiğini söyleyebiliriz. Geçmişte güç gösterilerinin yapıldığı topraklar bir dönem Vietnam, Kore, bir dönem İran-Irak, Sudan, Gürcistan, yakın geçmişte Libya, Suriye, Afganistan ve günümüzde Ukrayna toprakları olduğunu görüyoruz. Küresel hakim güçler açısından, emperyal ve Siyonist hedeflerine ulaşmak için insan hayatının hiçbir öneminin olmadığını defalarca gördük. Yarın neresi olur bilinmez, ancak bizim topraklarımız üzerinde hayalleri olanlar avuçlarını yalamaya devam edecek inşallah.

Demokrasi, insan hakları ve özgürlük vaadiyle insanların duygularını kullanan bu yapılar dün Somali’de, Mali’de, Irak’ta, Yemen’de, Tunus’ta, Mısır’da ve farklı coğrafyalarda hedeflerine ulaşmak için insan topluluklarını kullanmış, silahlı ayaklanmalar çıkarmış, iç savaşlar ve kargaşa ile de buralarda istedikleri sonuçları almışlardır. Arap baharının sonuçlarını hep birlikte izledik. Tunus’ta Mısır’da, Irak’ta kukla yönetimler ve diğer ülkelerde devam eden istikrarsızlık, kargaşa ve terör olayları….

Belki de Dünya’nın en stratejik noktasında bulunan Vatanımızda, uzun yılardır küresel güç odaklarının türlü türlü saldırılarına maruz kaldık. Dışardan destekli içerdeki hainler eliyle ve terör olayları ile on binlerce sivil vatandaşımızı, memurumuzu, polis ve askerimizi, güvenlik güçlerimizi şehit verdik, bedeller ödedik, ödemeye de devam ediyoruz. Ülkemizdeki ve çevremizdeki terörist yapılara geçmişte gizli kapaklı destek veren odaklar, günümüzde her türlü silah mühimmat ve teçhizat desteğini açıkça vermektedir. Hedefleri Vatanımızı bölmek, kardeşi kardeşe kırdırmak, kendi hedeflerine hizmet edecek kukla devletçiği burnumuzun dibinde kurmak olduğunu da gizlemeden açıkça ifade ediyorlar. Buna karşılık Güvenlik güçlerimizin yılmadan usanmadan sürdürdüğü etkili operasyonlar sayesinde hedeflerine ulaşamayacaklar.

Küresel kan emici, sömürgeci zalimlerin Ülkemizde teröristler eliyle bölücü faaliyetlerine devam etmelerinin, sivil masum insanları katletmeye devam etmelerinin en büyük dayanağı teröristlere apaçık destek veren, işbirliği içinde olan bir siyasi partinin seçimlerde aldığı oyların sayısı. Kürt kardeşlerimizin tertemiz oyları üzerinden kirli terörist faaliyetlerine devam edecek zemin bulmaları daha da kolaylaşıyor.

Teröristlerin siyasi uzantısı olan partiye/partilere oy veren başta Kürt kardeşlerimiz olmak üzere bütün seçmenlere Çağrı yapıyorum; Binlerce yıldır kardeşçe yaşadığımız bu topraklarda, sinsi plan sahipleri dış güçlerin oyunları ile yapılan dönemsel haksızlıklar büyük oranda telafi edildi, edilmeye de devam ediliyor. Sözde barış, kardeşlik, özgürlük gibi kulağa hoş gelen sloganlarla kürt kardeşlerimizin tertemiz oy desteğini alarak, dış güçlerin talimatları ile bölücü faaliyetler yapanlara kesinlikle destek olmayın. Hiçbir Kürt kardeşimiz Vatanımızın bölünmesini, kardeşin kardeşi öldürmesini, bir ve beraber yaşamak varken dış güçlerin kölesi olarak yaşamayı istemez.  Hiçbir annemiz Diyarbakırlı annelerin yerinde olmak istemez. Hiçbir annemiz Şehit annelerinin yerinde olmak istemez. Gelin bu seçimde tertemiz oylarınızla terör faaliyetlerine meşru zemine oturtmaya çalışan bölücülere, işbirlikçilere ve dolayısıyla topraklarımızda gözü olan zalimlere oy vermeyerek en büyük dersi verin. Onların bizler için yazdığı ‘’kan, gözyaşı ve zülüm dolu senaryolara figüran olmak yerine, Çocuklarımızın kardeşçe birlik ve beraberlik içinde olacağı Cennet Vatanımızda hep birlikte yaşayalım.

Teröristin sözcüsü olan dolayısıyla dış güçlerin kuklası olan parti yerine yaşantınıza, dünya görüşünüze uygun bir partiye oylarınızı verin. SP, AKP,CHP, İP, MHP ve diğerleri bütün vatandaşlarımızın kardeşçe yaşadığı, barışın hakim olduğu bir ortamı oluşturmak için kazanılmış hakların korunması için ellerinden geleni yapacaklarından emin olunuz.

GELİN BU SEÇİM ELLER, BİRLİĞE, BERABERLİĞE, KARDEŞLİĞE UZANSIN, KİME OY VERİRSENİZ VERİN, KAN VE GÖZYAŞI İLE BESLENEN TERÖRİSTLERE VE BÖLÜCÜLERE GEÇİT VERMEYELİM…

Adaletin güçlü, güçlünün de adil olduğu bir Dünya’nın en kısa zamanda kurulması duası ile Allah’a (CC) emanet olunuz.

      

Yazarın Yazıları