Siyaset

Birbirimizle değil hizmetle yarışıyoruz...

Birbirimizle değil hizmetle yarışıyoruz...
2014.09.02 00:00
| | |
3927

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde bulunan Teras Cafe’de basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Yerel seçimler öncesi süreci değerlendiren Başkan Sefer basın mensuplarının sorularına da içtenlikle cevap verdi. Sefer’e Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Osman Çite, Zülküf Sönmez ve Özgür Kopuz eşlik etti.

Uzun bir aradan sonra Beykoz yerel basınıyla bir araya gelen AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer çarpıcı açıklamalarda bulunurken aday adaylığı sürecine de değindi. Sefer “AK Parti aday adaylarının hepsi birbirinden değerli ve saygın insanlardır. Bizim parti olarak önemli bir farkımız vardır; biz birbirimizle değil, hizmette yarışıyoruz” dedi. Sefer şu açıklamalara değindi; 

2B AK Parti ile Başladı AK Parti ile Son Buldu 

“Beykoz diğer ilçelere nazaran 2-B arazilerinin en fazla olduğu ilçe. Dolayısıyla İstanbul geneline bakıldığında 2B yasası Beykoz da daha çok sıkıntı haline gelmişti fakat bu sıkıntı Allah’ın izniyle AK Parti sayesinde son buldu. 2-B, 2003 yılında AK Parti ile ülke gündemine geldi ve hamdolsun bu gün de yine AK Parti sayesinde ülke gündeminden çözülmüş olarak kalktı. Türkiye AK Parti iktidar olduğu günden bu yana çok büyük başarılar gösterdi. Beykoz halkı ile uzak değiliz, her zaman iç içeyiz bazı basın mensupları bizlerden gelişen süreçler hakkında bilgi almak istiyor fakat bir şey olgunlaşıp bitmeden çıkıp bunu basına bildirmek istemiyoruz. Biz vaatler üzerine değil gerçekleşecek planlar ve projeler üzerine kurulu bir siyaset anlayışına sahibizBeykoz halkı bizlere, Seçimlerden önce üzerinde oturduğu araziyi hangi fiyata hangi şartlarda alacağını bilerek gelecek” şeklinde açıklamalar yapan Adem Sefer, konuşmasına şöyle devam etti. 

Beykoz Halkı Bize Güveniyor 

“2009 Yılında biz bu sürece başladık ve ifademizde Beykoz’un en büyük probleminin mülkiyet olduğunu söyledik. Beykoz’da iş sahalarının oluşturulamamasının en önemli sebeplerinden birisi yine mülkiyet sorunu olmuştur. Bunların yanında işsizlik problemi ve buna benzer problemler var. Fakat gündemdeki en büyük sıkıntımız mülkiyet sorunlarının çözüme kavuşmasıydı. İnşallah bundan sonraki dönemlerde mülkiyeti değil de Beykoz’u nasıl kalkındırırız bunların çözümünü arayacağız. Çünkü mülkiyet sorunu Beykoz gündeminden AK Parti sayesinde tamamen kalkmıştır. Ancak tapuları almak çözüm de değil, yeterli de değildir. Asıl bundan sonra sağlıklı ve yerinde bir dönüşüm sağlayarak, Beykoz’a uygun planlarla Beykozlu vatandaşlarımızın ve çağdaş kentleşmenin gereklerine uygun bir dönüşüm sağlamaktır. Bunu da el birliğiyle başaracağız inşallah.” 

“Beykoz halkı bize güveniyor ve çok iyi biliyor ki, Beykoz’un içinden çıkılmaz hale gelen sorunlarını AK Parti çözecektir, bunu başka hiçbir parti çözemez” ifadelerine yer veren Sefer, İstanbul da deprem riski taşıyan bölgelere de değindi. Sefer “İstanbul’da malum bir deprem gerçeği var. Belki deprem riskinin en az olduğu ilçede yaşıyoruz ve bu açıdan kendimizi güvende hissediyoruz ancak şunu da unutmamamız lazım oturduğumuz binaların çoğu ömrünü tamamlamış durumda. 20 yıl, 30 yıllık binalarda yaşıyoruz. Mevcut yasalarla sağlamlaştırma ve yıkıp yeniden yapma imkanımız olmuyordu ancak önümüzdeki süreçte inşallah bu konularda da çok önemli gelişmeler olacak.” dedi. 

AK Parti hizmette sınır tanımıyor 

AK Partinin hizmette sınır tanımadığını vurgulayan AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer yaklaşan seçimlere ve aday adaylıklarına yönelik de önemli mesajlar verdi. Sefer, “Dışarıdan bakıldığında 12 aday adayı fazla değil mi? sorusu oluşabilir halkımızın kafasında. 12 aday adayımızdan sadece bir tanesi Belediye Başkanı olacak ve geride kalan 11 aday adayımız da farklı yerlerde değerlendirilecektir. Bunun yanında bu aday adaylarımızın hepsinin ortak bir amacı var buradaki amaç birbirleri ile yarışmak değil, iki dönemdir iktidar olan AK Partinin bayrağını daha yukarı nasıl çıkarırım yarışıdır. Burada AK Partili olarak kendi aramızda değil halka hizmette yarışıyoruzAK Partinin sandık başkanının sandığa sahip çıkması bile bu anlamda bir hizmettir. Öte yandan şu an 99 meclis üyesi aday adayımız var. Sanıyorum bu sayı 1 Aralık’a kadar 130’u bulacaktır. Sonuçta o arkadaşlarımızdan da 31 kişi aday olacak. Elbette diğer arkadaşlarımız AK Parti’li olmanın sorumluluğu gereği çalışmalarına adaymış gibi devam edecektir” şeklinde konuştu. 

“2-3 ağaç için neler yaptılar, SİT’i kaldırsak kıyameti koparırlar!” 

Yerel basın mensuplarının sorularına da cevap veren AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer Beykoz’da SİT’in yumuşatılması veya kaldırılması konusunda neden adım atılmadığı konusuna açıklık getirdi. Sefer, “arkadaşlar SİT elbette tarihi doku ve ormanların korunması için gerekli. Biz bu konuda girişimlerde bulunduk Hatta en son aynı sorundan muzdarip olan Sarıyer Belediye’yle görüştük. ‘Birlikte hareket edelim daha etkili olur’ dedik ancak bu teklifimize yanaşmadılar. Şu konjonktürde biz SİT’i kaldırmaya kalkışsaydık Gezi olaylarından çok daha beteri gelirdi başımıza. Ormanlarla veya tarihi dokuyla hiç alakası olmadığı halde kıyameti koparırlardı. Ama bu konudaki çalışmamız da son aşamaya geldi. İnşallah SİT’i yumuşatarak Beykoz’un önünde bir engel olmaktan çıkaracağız.” dedi. 

“Çevre kirliliğinden başka bir şey değil!” 

Ana muhalefet partisi CHP’nin seçim çalışmalarına yönelik yaptığı pankart ve çıkartmaların yanı sıra Beykoz Belediyesinin astığı billboardlara yapılan saldırıları da değerlendiren Adem Sefer, “CHP aylar önce aday adaylarıyla her tarafa pankartlar astı. Aslında YSK’nın koyduğu kural çok açık. Bu çalışmalar 1 Ocak 2014 itibariyle başlar. Ancak biz yine de ‘arkadaşlar emek vermiş engel olmayalım’ anlayışında olduk. Fakat bu durum giderek saygı ve kural çerçevesinin dışına çıktı. Hem her tarafta inanılmaz bir pankart kirliliği var hem Belediyenin afiş ve billboardlarına ciddi bir saldırı söz konusu. Bir de her tarafa yapıştırdıkları çıkartmalar var ki tam kirlilik. Bu konularda daha dikkatli olmamız gerekir diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu. 

Toplantının son bölümünde basın mensuplarına teşekkür eden AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer yerel seçim sürecinin Beykoz’a ve siyasi partilere hayır getirmesini diledi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Adem Sefer, Ali Osman Çite, Basın Toplantısı, Beykoz, Özgür Kopuz, Zülküf Sönmez, AK Parti

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"