Birand'ın eşinden Beykoz'a anaokulu

  • 2014.07.23 00:00
  • Güncelleme: 17.10.2012 00:11
  • Okunma: 16374 kez
  • Yorum: 0
İlköğretimden üniversiteye mesleki eğitimden spora kadar eğitimin her alanında günden güne yeni projelerin hayata geçtiği Beykoz’da minik öğrenciler pırıl pırıl bir anaokuluna daha kavuştu.
Birand'ın eşinden Beykoz'a anaokulu

Üsküdar Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) ve Mehmet Ali Birand’ın eşi Cemre Birand tarafından Tokatköy İlköğretim Okulu bünyesinde yapımı tamamlanan Hayiye İyicil Okul Öncesi Eğitim Birimi törenle hizmete açıldı.

Toplumsal Gelişim Merkezi’nin 2006 yılında ülke genelinde başlattığı anaokulu seferberliği kapsamında Beykoz pırıl pırıl bir anaokulu kazandı. Cemre Birand tarafından dadısı Hayiye İyicil adına yaptırılan anasınıfı törenle hizmete açıldı.

Beykozlu öğrenciler için donanımlı şekilde hazırlanan okul öncesi eğitim biriminin açılışına Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek, Tokatköy İlköğretim Okulu Müdürü Orhan Çite, TOGEM Başkanı Saadet Gülbaran, Mehmet Ali Birand ile okulu yaptıran eşi Cemre Birand, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

Cemre Birand yaptığı konuşmada kendisini yetiştiren dadısı Hayiye İyicil adına bir eğitim merkezi yaptırmanın gurur ve mutluluğunu yaşadığını ifade ederek kendisine destek olanlara teşekkür etti.

TOGEM Başkanı Saadet Gülbaran da, okul öncesi eğitime desteklerini süreceğini belirterek 2006-2011 yılları arasında 250 anasınıfını eğitime kazandırdıklarını, Tokatköy Hayiye İyicil Okul Öncesi Eğitim Birimi ile sayının 363 olduğunu ve 2012-2014 yılları arasında hedeflerinin 500 anasınıfı merkezi olduğunu söyledi.

Başkan Çelikbilek, Birand’tan okul sözü aldı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, ilçemizde son yıllarda devam eden eğitim hareketine değinerek, Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kaymakamlığı’nın ortak gayretleriyle ve çalışmalarıyla ilçemizde okul sayısının ve kalitesinin arttığını belirtti. Cemre Birand’ın ilçemize kazandırdığı okulla birlikte Beykozlu olan Mehmet Ali Biran’ın da bir okul yaptırması gerektiğini söyleyen Başkan Çelikbilek, Birand’tan söz de aldı.

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan yaptığı konuşmada Üsküdar Kaymakamı iken Beykoz’a atandığını hatırlatarak, Üsküdar TOGEM ve Cemre Birand’ın ilçemize kazandırdığı okulun kendisi için ayrı anlamı olduğu söyledi.

Okullaşma sayısının ve öğrenci kalitesinin hızla iyileştiğini kaydeden Kaymakam Erdoğan, gençlerimize yeni tesisler ve merkezler kazandırmanın hayatta yapılan en hayırlı işlerden olduğunu belirtti.

 Konuşmaların ardından gerçekleştirilen kurdele kesiminin ardından okulu gezen davetliler, çocuklara oyuncak dağıtarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz