Birand’ın adı Beykoz'da yaşatılacak

  • 2014.09.08 00:00
  • Güncelleme: 04.02.2013 00:11
  • Okunma: 7942 kez
  • Yorum: 0
Her geçen gün yeni yatırım ve projelerin şekillendiği Beykoz Belediyesi Meclisi Şubat ayı çalışmalarına başladı.
Birand’ın adı Beykoz'da yaşatılacak

Beykoz’un turizm, eğitim ve kültür ve spor vizyonu doğrultusunda önemli kararların alındığı, her geçen gün yeni yatırım ve projelerin şekillendiği Beykoz Belediyesi Meclisi Şubat ayı çalışmalarına başladı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında yapılan Şubat ayının ilk olağan toplantısında afetlere hazırlık, kültür, istihdam alanlarında AB fonlarıyla hayata geçirilmesi planlanan projeler ile Beykoz Arena Projesi görüşüldü.

Oylar Beykoz Arena İçin

2013 yılının önemli yatırımları arasında yer alan, Şahinkaya’da 50 dönüm arazi üzerinde inşa edilecek olan 10 bin kişilik kapasiteli, içinde olimpik yüzme havuzu ve kapalı spor salonu da bulunan Beykoz Arena Projesi’nin Fen İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanacak olan proje ihalesine çıkılabilmesi için gereken meclis kararı oy birliğiyle alındı.

İlk Cemevi Kuruluyor

AK Parti Gurubu, 17 Ocak’ta hayatını kaybeden usta gazeteci Mehmet Ali Birand’ın adının ilçede yapılacak bir kültür merkezine verilmesi ve Alevi vatandaşların ibadetlerini yapabilmesi için ilçede kurulacak olan ilk Cemevi’ne yer tahsisi için meclise verilen önergeler başkanlık makamına havale edildi.

Ayrıca CHP grubu tarafından fiziksel şartları kötü durumda olan Şehit Aileleri Derneği’ne gerekli yardımların yapılması ile ilgili verilen önerge de başkanlık makamına havale edildi.

AB Projeleri Hazır

Beykoz Kaymakamlığı işbirliğiyle hazırlanan “Beykoz Camcılığı’nın Tarihi Mirasını Koruma ve Turizme Kazandırma” Projesi ile dezavantajlı grupların istihdamını artırmayı hedefleyen “Alkali Kuru Gıda Üretimi ile Kadın, Engelli ve Gençlerin Ekonomik Hayata Kazandırılması” Projesi için yapılan müdürlük teklifleri görüşülmek üzere Kültür ve Turizm Komisyonu’na havale edildi.

Bilgi İşlem Müdürlüğü'nün Kalkınma Ajansı’nın “Sosyal İçermeye Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı” kategorisine başvuru için hazırladığı “E-İmece” başlıklı projesi de incelenmek üzere Beykoz Belediyesi Meclisi Kültür ve Turizm Komisyonu’na gönderildi.

Beykoz Belediyesi bünyesinde Arama Kurtarma Birimi oluşturulması için Kalkınma Ajansı’nın Afetlere Hazırlık Mali Destek Programı’na yapılması planlanan başvuru da oy çokluğuyla kabul edildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz