Bir varmış, bir yokmuş

  • 11.05.2020 16:01
  • Okunma: 1802 kez

Yılmaz ÖZDEMİR


Değerli dostlar,

Herkese Dost Beykoz’un penceresinden merhaba. Bundan sonra duygu ve düşüncelerimizi, bilgi birikimimizi dilimiz döndüğünce, bilgimiz yettiğince bu mecradan aktarmaya çalışacağım. Çabamız özelde Beykoz’a genelde ülkemize hizmet etme çabasıdır.

Ülke ve hatta dünya olarak çok zor bir süreçten geçiyoruz. Rabbim başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlığın yardımcısı olsun. Bu virüs belasını kısa zamanda atlatmak ümidi duası ve temennisiyle yazıma başlamak istiyorum.

Hayat bu. Gerçekten bir varmış bir yokmuş misali. Beykoz’a ömrünü vermiş, pek çok işe imza atmış, gönüllerde taht kurmuş efsane belediye başkanımız YÜCEL ÇELİKBİLEK aramızdan ayrıldı ve rahmeti rahmana kavuştu. Henüz onun acısını içimizde yaşarken bir diğer dostumuz yol arkadaşlığı yaptığımız MEHMET TEMEL’i de elim bir trafik kazası sonrası kaybetmenin derin acısıyla yüzleştik. Allah ikisine de rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.

Kıymetli Beykozlu hemşerilerim,

Bakınız 31 Mart Seçimleri'nin üzerinden neredeyse 14 ay geçti, 4 dönem yani 20 yıl Zeytinburnu’nda görev yapmış ve Beykoz’dan uzaktan yakından alakası olmayan Sayın Murat Aydın’ın seçim vadelerinden birinde ne demişti hatırlayalım, “5 yılda 15 yıllık hizmet yapacağım.” Hatta yakınen biliyorum ki Rahmetli Yücel başkanımız da bu cümleye çok içerlemişti ve cevap olarak, “Beykoz’u bilmek ve anlamak farklıdır,” demişti.  Ne demekti bu 5 yılda 15 yıllık hizmet? Belediyecilikte 20 yıllık tecrübeniz olabilir ama hayatınızın hiçbir döneminde ilginizin olmadığı belki de  aklınıza bile gelmeyen bir ilçede böyle iddialı laflar edince gereğini yapmak gerekir. Zaman gösterecek ama Sayın Murat Aydın’ın hesabına göre 14 aylık süreçte de 3,5 yıllık hizmeti yapmış bitirmiş olması gerekiyordu. 3,5 yıla denk gelen bir hizmet varsa sözünü tutmuş oluyor. Takdir kamuoyunundur.

Beykoz 310 km2 yüzölçümlü 45 mahallesi olan bir ilçe. Zeytinburnu 12 km² 13 mahallesi olan bir ilçe.  Aradaki farkı görünce insanın aklına ilk gelen Sayın Murat Aydın Beykoz’u ne zaman öğrenip anlayacak ve hizmet edecek diye sorası geliyor. Zannediyorum Beykoz’u anlaması 5 yılını alır. Hatta 5 yılda öğrenebilir mi bence zor. Lakin Murat Aydın bir sonraki dönemde de belediye başkanlığı adaylığını isteyecektir. AK Parti içinde adaylık hesapları yapanlar bunu kesinlikle göz ardı etmesinler. “Sıra belki bize de gelir” diye bekleyenler de gördüler ki bu işler sırayla olmuyor. Ve hatta Beykozlu olmak bile gerekmiyor. Adaylık düşünenlere tavsiyem Beykoz dışına taşınmaları. Gördük ki AK Parti’de dışarıdan gelenler daha çok el üstünde tutuluyor.

Murat Aydın köprüden geçmeden önce de merak etmeyin Beykoz’u Beykozlularla yöneteceğim demişti. Bu sözüne istinaden meclis üyelerinden en az 7-8 kişi çevresine, eşine dostuna “Murat Aydın bana söz verdi, kesin beni başkan yardımcısı yapacak” diye müjde bile verdiler. Sonra ne mi oldu meclis üyelerinin tamamını ters köşeye yatırdı ve hiç birini yapmadı. Eee ne de olsa her şey köprüyü geçene kadardı. Sonra bir meclis üyesi istenmediğini bile bile metazori ile kendini başkan yardımcısı yaptırdı. Ben şahsen Murat Aydın’ın “ekibimi istediğim gibi kurarım” demesini taktir ediyorum.

Ekibini böyle kurması “benim Beykozlu kimseye ihtiyacım yok yada burada güveneceğim kimse yok” mesajıydı bana göre.

Başkan genel olarak ithalatı seviyor “üretmem, satın alırım” diyor. Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Atölye kısmen üretim yapan birimlerin faaliyetlerini azaltarak ve hatta tamamen durdurarak dışarıdan hizmet alma konusundaki bakış açısını net olarak ortaya koymuştur.

Beykoz gibi Anadolu’nun bir köyü sayılan ve uzun yıllar tapu ve mülkiyet, Boğaziçi öngörünüm gibi artık kangren olmuş sorunlarını uzun uğraşlar ve Yücel Abi’nin Sayın Tayyip Erdoğan ile olan hukuku sonucunda çözüme kavuşturulması için ciddi adımlar atılan 2B yasasıyla birlikte mülkiyet sorununda büyük mesafe kat edilmişti. Belediyeye ve vatandaşa büyük imkan sağlanmıştı. Bazı mahallelerde imar planları yapılmış bazı mahallelerde imar planlarında sona gelinmiş,  problemleri yavaş yavaş çözülmeye başlamış, kasası dolu belki de Türkiye’nin tek borçsuz belediyesi olan Beykoz’a dışarıdan bir aday getirilmiş ve adeta havalanmak üzere olan bir uçak tekrar hangara sokulmuş oldu.

Yani kısaca AK Parti Beykoz teşkilatı yöneticileri onca emek ve gayretlerle gecelerini gündüzlerine katarak oluşturdukları bu yapıyı ihtiras bencillik ve vurdum duymazlıkları sonucunda elleriyle altın tepside Sayın Murat Aydın’a sundular. Korkarım ki kaybeden Beykoz olacak.

Sorunlarından kurtulmuş bir Beykoz ve Türkiye dileği, sağlıklı günlerde buluşmak duasıyla Allah’a emanet olun.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları