Bir tane baz istasyonu kalmayacak

  • 0
  • 6863
Bir tane baz istasyonu kalmayacak
Bir tane baz istasyonu kalmayacak
Bir tane baz istasyonu kalmayacak
Bir tane baz istasyonu kalmayacak

Beykoz Belediye Meclisi 2013 yılı ilk oturumunu yaptı…

Oturumu Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yönetti. Belediye Meclisi 2013 yılı ilk oturumuna, Çamlıbahçe’de yapılan baz istasyonu tartışması damga vurdu… Oldukça sert konulan Başkan Çelikbilek, “Beykoz’daki baz istasyonlarının sökülmesi için elimden ne geliyorsa yapacağım” dedi.

Beykoz’da bir tane baz istasyonu kalmayacak!

Beykoz’da bir tane baz istasyonu kalmayacağını söyleyen Başkan Çelikbilek, “ben bunları yaptıktan sonra hiç kimse gelip bana mahallemizde telefonumuz neden çekmiyor diye şikayet etmesin. Yasal bir hukukta hiçbir şekilde geri adım atmayacağız” dedi.

“Baz istasyonlarını kaldırdığımız zaman halk yine toplanıp, bu seferde telefonlar çekmiyor diyerek, bizlere siz yanlış yaptınız diyeceklerdir” ifadelerine yere veren Çelikbilek, Beykoz da ki muhtarların baz istasyonlarının yerlerini tespit ettiklerini ve bu tespitler sonrasında yıkım kararı alacaklarını dile getirdi.

Tenis Akademisi de gündemdeydi…  

“Beykoz’da yapımı devam eden Tenis Akademisi inşaatının gündeme getirilmesi üzerine, bu planlı noktalarda ve bu alanlar üzerinde sportif amaçlı işlemler yapılacağına dair hükümler vardır tapu ve ruhsatına göre uygun işlem yapılmıştır”şeklinde konuşan Çelikbilek, CHP Meclis üyelerinin, ‘baz istasyonlarının yüksek dağlık bölgelere yapılması ve insanların olmadığı yerlere kurulması, böylece insan sağlığı hususunda bir sıkıntının olmayacağı’ önerisine de cevap verdi.

Ben kendi halkıma düşman değilim

İstanbul’da Beykoz Belediye ve Meclisi kadar duyarlı belediye ve Meclis bulamazsınız” şeklinde konuşan Çelikbilek, “dağların tepesine yapılan istasyonlarla siz aşağıdaki çukurdaki insanlarla iletişimi sağlayamazsınız… Yoksa bizde biliyoruz dağlara tepelere kurdurmayı ve şunu da aktarayım ne kadar çok baz istasyonu kurulursa o kadar baz istasyonlarının etkileri azalır, baz istasyonu ne kadar çok olursa aslında o kadar çok faydası vardır, zararı yoktur bu bilimsel bir olaydır yoksa ben kendi halkıma düşman değilim” dedi.

Konuyla ilgili görüş belirten AK Parti üyesi Muharrem Kaşıtoğlu’da, baz istasyonları ile ilgili temel sorunun sistemsizlik olduğunu ifade ederek, Büyükçekmece’nin CHP’li Belediyesi’nin ihale ile yetki alanlarında olan refüjlere baz istasyonları kurulmasına izin verdiğini dile getirdi. Kaşıtoğlu, Haberleşme Bakanlığı’nın baz istasyonları konusunda çizgileri belirlemesi gerektiğinin altını çizdi.

Oturumda, Beykoz Belediyesi’nin 2012 yılı içerisinde yapmış olduğu faaliyetleri denetlemesi için komisyon seçimi de yapıldı. Komisyona AK Parti’den, Yalçın Çolak ve Yusuf Koç, 27 oyla, CHP’den ise Hüseyin Karababa ise 28 oyla seçildi. Oturumu CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ve milletvekili Kadir Gökmen Öğüt locadan izledi.  

Beykoz Belediye Meclisi 9 Ocak 2013 günü ikinci oturumu yapacak.  

Haber Merkezi  

2013’ün sürprizi KANAL RİVA
Önceki 2013’ün sürprizi KANAL RİVA
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz