Bir saatte dört mevsim yaşanan Meclis... Beykoz!

  • 0
  • 8121
Bir saatte dört mevsim yaşanan Meclis... Beykoz!
Bir saatte dört mevsim yaşanan Meclis... Beykoz!
Bir saatte dört mevsim yaşanan Meclis... Beykoz!
Bir saatte dört mevsim yaşanan Meclis... Beykoz!
Bir saatte dört mevsim yaşanan Meclis... Beykoz!

Beykoz Belediye Meclisi Şubat ayı oturumunu Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek yönetiminde gerçekleştirdi.

Açılış ve yoklama ile başlayan meclis oturumuna istifasıyla siyaset gündeminde şok etkisi yapan Çavuşbaşı eski Belediye Başkanı Hanefi Dilmaç katılmadı.

Yoklamanın ardından Yeni görevlendirilen Başkan Yardımcısı Yakup Özbek’in görevlendirilme yazısı kâtip üye Ahmet Soylu tarafından okunduktan sonra gündem dışı tekliflere geçildi.

Bayramoğlu Döner yine gündemde

CHP Grubu adına söz alan Aydın Düzgün gündem dışı konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Beykozspor’u zor şartlara rağmen sergilediği başarısından dolayı kutlayarak sözlerime başlamak istiyorum. Sayın Başkan Beytaş bugün itibariyle sahildeki faaliyetlerini durduruyormuş. Burada 8-10 arkadaşın iş akdi sona eriyormuş. Yazık günah değil mi? Beykoz Belediyesi 8-10 kişiye bakamıyor mu? Diğer bir konu da Rüzgarlıbahçe’de Bayramoğlu Döner’in yanında Belediyemizin bir arsası var. Bu arsayı otopark olarak Beytaş veriyor diye biliyorduk ama duyduğumuz, aldığımız bilgilere göre bir meclis üyemiz burayla ilgili tasarrufta bulunuyormuş. Bununla da ilgili bilgi verirseniz sevinirim.”

Başkan Çelikbilek Düzgün’ün bu sözlerine şöyle yanıt verdi; “Doğrudur Beytaş’la ilgili çalışmalar devam ediyor, Beytaş’ta çalışan arkadaşlarımızın da hakları-hukukları ne ise kendilerine verilecektir. Eğer siz bu konuda çok hassas iseniz bu arkadaşlarımızın bir işe yerleştirilmesi konusunda yardımcı olabilirsiniz.

Diğer sorunuza gelince; Rüzgarlıbahçe’deki otopark konusunda eğer bildiğin bir şey var ise daha açık söyle. Buradaki bütün meclis üyelerini töhmet altında bırakmadan, muhatabının ismini söyle ki onun da bu konuda söyleyecek bir şeyi olabilir.”

Aydın Düzgün; “haklısınız Başkanım. Bu konuda Tuncer Dede’nin ismi geçiyor.”  

Tuncer Dede, “böyle saçma bir soruyu Aydın bey burada sorduğu için ben Aydın beyi kınıyorum. Adı geçen yerde Beytaş faturalı kiralamasını yapmıştır. Beytaş’tan bu kiralama ile ilgili evraklar talep edilebilir. Benim Bayramoğluyla tek alakam hemşerim olmalarıdır. Bunun dışında hiçbir alakam yoktur. Olan namerttir, şerefsizdir, namussuzdur.” şeklinde konuştu…

Babalığınızı burada da gösterin…

Başkan Çelikbilek’in bir ifadesine içerleyen CHP Meclis üyesi Gülay Demirel, referandum sürecine yönelik toplumun kutuplaştığını buna daha fazla müsaade edilmemesi gerektiğini ifade ederek yapmış olduğu konuşmada, “biz üç yıldır beraber çalışıyoruz. Hepimiz Beykoz için buradayız. Sayın başkanım sizi ilk tanıdığımda önyargılarım vardı. Buna sebep duruşunuz, bakışınız, vücut diliniz ve davranışlarınızdı. Ancak sizi tanıdıkça babacan tavrınızı, samimiyetinizi gördüm ve önyargılarım kayboldu. Bundan cesaret alarak şunu söylemek istiyorum; biz hepimiz bu meclisin bir parçasıyız ve siz de bizim başkanımızsınız ve ortak değerimiz Beykoz’dur. Lütfen bizi ötekileştirecek “bunlar” gibi sözcükleri bize karşı kullanmayın. Çünkü bizim şu anda birleşmeye ihtiyacımız var, kutuplaşmaya değil. Lütfen babalığınızı burada da gösterin.” dedi.

Doğuya cenaze göndeririz…

Öte yandan meclis oturumunda cenaze araçları da gündeme geldi. Terör olaylarının yoğun olduğu dönemlerde araç şoförlerinin istememesi nedeniyle Doğu ve Güneydoğu’ya cenaze aracı gönderilmezken, Başkan Çelikbilek, terör olaylarının bitmeye yüz tutmuş olması nedeniyle ihtiyaç olması durumunda cenaze aracı gönderilebileceğini ifade etti. Ayrıca bazı vatandaşların memleketlerindeki cenaze törenlerine katılmak için belediyeden otobüs istedikleri belirtildi. Başkan Çelikbilek, “belediyeler şehirlerarası otobüs firması gibi çalışamaz ki. Bizim üç adet otobüsümüz var ve bu otobüslerle ihtiyaca yetişmeye çalışıyoruz. Vatandaşın yakını memleketinde vefat etmiş ve cenazesine katılacaksa otobüs veya uçakla gidebilir. Biz buradaki hizmeti aksatamayız” şeklinde konuştu.

Gündem dışı konuşmaların ardından müdürlük teklifleri görüşülerek oylama sonucunda ait oldukları komisyonlara havale edildi.  

I. Etap 1/1000’lik İmar Planları Mecliste  

1/1000 ölçekli Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi Koruma Amaçlı Revizyon Uygulama İmar Planı 1. Etap hakkındaki Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi, İmar Komisyonuna, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Bakım Onarımı hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi ise Plan Bütçe Bütçe Komisyonuna sevk edildi.

Kardeş Şehir Tunceli İli Pertek İlçesinde kafeterya için projelendirme çalışması yapılabilmesi hakkındaki Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi, Beykoz İlçesinde yapılacak okullara avan-uygulama projesi hazırlanması hakkındaki Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi Plan Bütçe Komisyonuna gönderildi.

Atık Yönetimi ile ilgili ihale dosyası hazırlanması ve süresi hakkındaki Temizlik İşleri Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonuna gönderildi.

Gündemde Olmayan Müdürlük Teklifi olan, emniyet hizmetlerinde kullanılmak üzere araç tahsisi hakkındaki Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün teklifi ise Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Haber Merkezi

Beykoz'da Beytaş tartışmalarında son nokta
Önceki Beykoz'da Beytaş tartışmalarında son nokta
CHP Beykoz Adayı Köseler Murat Aydın’ı ziyaret edecek
Sonraki CHP Beykoz Adayı Köseler Murat Aydın’ı ziyaret edecek
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz