Güncel

Bir Millet Bahçesi de Beykoz'a geliyor

Bir Millet Bahçesi de Beykoz'a geliyor
22.11.2018 16:07
| | |
10785

Belediye Başkanı Çelikbilek, TVNET Canlı Yayınında soruları yanıtladı. Başkan, Beykoz'da bir millet bahçesi için çalışma yapıldığını söyledi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, TVNET Canlı Yayınında 'Gündüz' programının konuğu oldu.

Burada yaklaşık 20 dakikalık bir süre içerisinde moderatörün sorularını yanıtlayan Çelikbilek, 2B arazilerini Türkiye gündeminden kaldıranın yine AK Parti olduğunu söyledi.

Çelikbilek, "Yaklaşık 30 yıllık bir meseledir. Bizim dönemimizde AK Parti'nin bu işe el atmasıyla Türkiye'deki 2B meselesi tarih olma noktasına geldi. Hayat daha farklı şekillenmeye başladı. Şimdi mülkiyet projeleri hayata geçmeye başladı. Daha önce mülkiyet ile ilgili adım atmak zordu, vatandaşın yeri yoktu. Artık vatandaş yerinin sahibi ve tapularını bizden aldı. Biz satışları belediye olarak yaptık. Vatandaşımız ayağına gelen bir hizmeti görmüş oldu. Her anlamda 2B, daha farklı sonuçlanmış oldu. Bütün mahallelerimizde bunu sonuçlandırmaya çalışıyoruz. Daha önce bundan bahsedemiyorduk. Şu an çok rahat konuşuyoruz. Her iyi şeyin bir karşı cephesi vardır. Her iyinin bir vasfı vardır diyelim." dedi.

-"Karşı çıkanlar elbet olacaktır"

Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında çalışmaların sürdüğünü dile getiren Çelikbilek, "Karşı çıkanlar illa ki oluyor ve bu durumda biz daha fazla gayret göstermek durumunda oluyoruz. Bu projelerimizden bir tanesini KİPTAŞ ile birlikte Tokatköy'de gerçekleştiriyoruz. Onu bitirdiğimiz zaman çok güzel bir mahalle olacak. Böylece hemşerilerimiz kendi mahallesinde bu yapılanmayı isteyecektir. Yine Çubuklu Mahallesi'nde KİPTAŞ ile birlikte orada bir çalışmamız da var. 2B ile ilgili bir çalışmadır. Onun da sonucunu almaya başladık. Şimdi sadece KİPTAŞ'ın adım atması kaldı. Burası da bittikten sonra Beykoz bir başka boyuta geçecek." diye konuştu.

Çelikbilek, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında ilçenin dört noktasında çalışmaların sürdüğünü anlatarak ilerleyen zamanlarda farklı mahallelerden de bu kapsamda bir talep gelebileceği ihtimalinin olduğunu söyledi.

- Yeşil ve çevre koruması

Belediyeciliğinin birinci görevinin yeşili ve çevreyi korumak olduğu görüşünü savunan Çelikbilek, "Geçen gün arkadaşlarımızla birlikte baktığımızda Beykoz'da kişi başına düşen yeşil alan, ormanları katmadan 50m² bir alan çıktığını görürüz. Beykoz'da yeşil alan oldukça fazladır. Tabii ki Millet Bahçeleri çok özel yerlerdir. Bunlardan bir tanesinin de Beykoz'a gelmesini isteriz. Biz şu anda çalışmasını yapıyoruz. Beykoz'da da bir tane yapılacağını düşünüyorum. Beykozlu yeşil için dışarı bakmıyor. Bizim Kanuni Ormanımızda Nikah Salonumuzu yaptığımız bir alan var. Çok ciddi bir alandır ve 8 bin dönümlük bir alandır burası. İstanbulluların buraya ciddi bir ziyaret olacağını düşünüyorum. Millet Parklarının hukuki boyutları biraz daha farklıdır." ifadelerini kullandı.

Çelikbilek, "Meyve bahçeleri, hobi bahçeleri yapıyoruz. Beykoz insanımızın meyve ve sebze yetiştirmelerini istiyoruz. Oralarda çok ciddi bir hafta sonu rahatlığı var. Hem orada ücretsiz dalından meyve yiyecekler hem de piknik yapma imkanı bulacaktır. İstanbul'da böyle bir ortam çok nadir bir yerde vardır" değerlendirmesini yaptı.

- Sıfır Atık Projesi

Sıfır Atık projesiyle ilgili gelinen noktayı da canlı yayında dinleyicilere aktaran Çelikbilek, "Hanımefendi'nin (Emine Erdoğan) attığı adım çok ciddidir. Kendilerine müteşekkiriz. Bizim yaptığımız çalışma onların el atmasıyla çok ciddi bir boyuta taşındı. Hanımefendi'nin olaya bakışıyla projede farklı bir boyut kazandı. Biz bunu okullarımızda 'Yeşil Okul' projesiyle başlatmıştık. Sonra atık merkezleriyle bunu daha da zenginleştirdik. Sıfır atıkla birlikte çok ciddi bir kompostu gübreye dönüştürerek, gübre ihtiyacını da buradan karşılıyoruz. Pazar artıklarını, evlerdeki atıkları toplayarak farklı değerlendiriyoruz. Çöp taşıma miktarını da azaltıyoruz. Bu proje hayata geçmeseydi çok daha fazla çöp taşıyacaktık. Her anlamda karlı bir proje oldu." dedi.

- 2019 Mahalli İdareler Seçimleri

Cumartesi günü Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı tarafından açıklanacak adaylarla ilgili soruyu da yanıtlayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, "Saygı duyduğum bir tarzda aday olma durumunu Genel Merkezimiz çok güzel bir şekilde gerçekleştirdi. Dediler ki, biz sizleri doğal aday kabul ediyoruz veya etmiyoruz o kararı biz vereceğiz. Bu çok güzel bir çalışma oldu. Aday mıyız, değil miyiz? Bunu gerçekten bilmiyoruz. Hem adayız, hem aday değiliz. En rahat şu anda biziz. Bize görev verirlerse en iyi şekilde gayret ederiz, bir başkasına görev verirlerse bizim görevimiz onu seçtirmektir." diye konuştu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Beykoz Belediye Başkanı, Yücel Çelikbilek, TVNET, Canlı Yayını, Başkan, Millet Bahçesi

reklam
11 Yorum
Atilla ali SARI30.11.2018 23:57:35

Beykoz artık İMAR istiyor KENTSEL DÖNÜŞÜM istiyor.

Gökhan Erdoğan27.11.2018 14:34:29

Bana bir masal anlat baba, içinde imar izinleri olsun, yol- su olsun, park olsun.

Hacer.hacer25.11.2018 19:03:30

Masal anlat anca...dünyanın parasını indirdiler imar barışı diye.millet zamlardan bıktı.ak parti bi konuda şampiyon zam şampiyonu

Bekir25.11.2018 19:00:17

Beykozlu olarak söylüyorum bunu istanbulda hizmeti düşük yararsız tek belediye beykoz belediyesi emin olun seçim zamanı göz boyamaya çalışarak idare ediyorlar her secim zamanı mimarı kullanıp milletin oyunu aldılar tam 2 donem şimdi 3 donem birkez daha bunu kullanıp tekrar kazanmaya çalışacaklar emin olun hizmet sıfır belediyecilik sıfır tam 15 yıldır hiç bir değişim gelişme olmadı neyazikki

Sadıkoğlu23.11.2018 15:28:58

Beykozda hic yesil alan yok zatem millet bahcesi buyuk ihtiyac ..metro gelecekti karlitepe yusa tepesi teleferik gelecekti nerede 2b de yasanan rantin tam ortasindasiniz davalik arsalar uzerinden rant elde ediyorsunuz arsivlerinizden sicil dosyalari yok ediliyor siz ya cok uyaniksiniz ya da sizi iyi kullaniyorlar cevrenizdeki tum partililer resmen besiye gelmis gibi yemekten sismis fatih saglam neydi ne oldu nereden geliyor bu degirmenin suyu..

Omer23.11.2018 09:28:11

Millet bahcesiymis. halkın başına evleri yıkılıyor.bir çivi bile cakamiyorlar .cıkmış boş boş konuşuyor ışte millet gördü göreceğini

Orhan23.11.2018 08:57:47

Hikaye anlatiliyor gercek noktalara değenilmiyor neden Beykozda güçlü insanlara süratli bir sekilde imar izni cikiyor fakat sade bir vatandaşa imar cikmiyor 15 sene uyuttular

Erkan Erkan23.11.2018 07:57:02

uydurmayın Beykozda değişen hiçbirsey yok sadece güçlülere inşaat izni veriyorsunuz tek yaptığınız şey bu.

Oğuzhan23.11.2018 00:40:11

Hiç bir şey yaptığı yok Kendi ceblerini doldurmanın dışında yedi sülalesine yetecek para yaptılar zaten çocukları desen tirilyonluk son model arabalar benzin istasyonu kaldırım taşlarını yapan fabrika otoğ cafe dağa birçok şey Beykoz halkından Bir cacık olmaz diyen bir belediye başkanı dağa ne olsun kardeşim bir ak partili olarak 2002 den beridir ak Parti'ye oy veriyorum ama artık Beykoz'da Yok hakkım helal etmiyorum bu zavallı başkan görünen insana yanindakilerde cabasi yardımcılar desen köşeyi döndüler e daha ne olsun...?

Çubukluyali22.11.2018 20:14:20

Her kanalda aynı hikaye 2b.hobi bahçesi nedir yaş,çoğunluğu beykoz dışından gelen 50_60 kişiye verilen hizmet.bununlamı övünüyorsunuz?ayrıca şu 1_2 aylık dönemde 5-6 TV kanalına çıktı canlı yayına.belediye bütçesinden acaba ne kadar ödeme yapıldı bu kanallara merak ediyorum.birde hala adaylık bekliyor ya helal olsun valla.büyük özgüven

EKREM22.11.2018 19:16:31

SADECE REKLAM İCRAAT SIFIR 15 YIL BAŞKANLIK YAPTI BELEDİYEYE 2 KİLOMETRE MESAFEDE BULUNAN KARLITEPEYE BİR ÇİVİ ÇAKTIMI ACABA ULAŞIM SORUNU VAR YIL 2019 OLMAK ÜZERE HALA KANALİZASYON SİSTEMİ YOK FOSEPTİK ÇUKURLARI VAR ÇOCUKLAR İÇİN 1 ADET PARK YAPTIMI

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"