Bir haftada en çok vaka artışı Beykoz’da

  • Güncelleme: 29.10.2020 00:36
  • Yorum: 0
Sağlık Bakanı Dr. Koca, son bir hafta içinde en çok vaka artışının yaşandığı ilçeler arasında Beykoz’un da olduğunu söyledi.
Bir haftada en çok vaka artışı Beykoz’da

İstanbul genelinde son zamanlarda vakaların artması ve ülke genelindeki vaka sayısının yüzde 40’ının burada olması vatandaşlar endişelendirdi. 

Kent genelinde birçok hastaneyi ziyaret eden Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısını bu hafta İstanbul’da gerçekleştirdi. 

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Koca, bir hafta içerisinde en hızlı şekilde vakaların arttığı ilçeleri de kamuoyuyla paylaştı. Bakanın açıklamasına göre bu ilçeler arasında Beykoz da yer aldı. 

İstanbul’da son bir hafta içerisinde vaka artış oranının yüzde 62’ye ulaştığını kaydeden Dr. Fahrettin Koca, bu sürede vaka sayısı en çok artış gösteren 6. ilçe olarak Beykoz’u işaret etti. 

Koca, "Bu dönemde İstanbul'un şartları gereği, 16,5 milyon vatandaşımızın tedbirlere hassasiyetle uymasını bekliyoruz. Hareketliliğimizi de en az 3'te 1 oranında azaltmamız gerekiyor çünkü en az 3 kişiye bulaştırıyoruz." dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz