Spor

Bir gencimizi kurtarabilirsek, o bize yeter!

Bir gencimizi kurtarabilirsek, o bize yeter!
02.12.2015 09:44
| | |
5237

Beykoz'un güzide kulüplerinden Ortaçeşmespor Genel Kaptan'ı Serkan Çanur ile kulübün hedeflerini konuştuk.

Beykoz'un  güzide kulüplerinden Ortaçeşmespor Genel Kaptan'ı  Serkan Çanur ile kulübün hedeflerini konuştuk.

Genel Kaptan, Çanur'un spora bakışının ve oyuncularına gelen transfer tekliflerinin konuşulduğu sohbette, gelecekle ile ilgili düşüncelerde soruldu.

Ortaçeşme Kulübü Genel Kaptanı Serkan Çanur, Dost Beykoz Spor Sorumlusu Ümit Yılmaz'ın sorularına içtenlikle cevap verdi.

Serkan bey sizi biraz tanıyabilir miyiz?

1979 doğumluyum.Ortaçeşme tribünlerinden gelmiş bir kişiyim. Doğma büyüme Ortaçeşmeliyim. Bu semtin çocuğuyum. Aileden Ortaçeşmeli'yim. Önce tribündeydim.Şimdi de kardeşlerimize kulüpte ağabeylik yapan, yol göstermeye çalışan bir kişiyim. Bu kulübün bir neferiyim.

Ortaçeşme kulübü olarak sezon başı neyi hedeflemiştiniz ?

Sezon başı hedefimiz üst sıralardı. Bugün de şükürler olsun bu hedefimize ilerliyoruz. Sezon başında bize bu takım bu genç kadroyla nereye kadar gider diyorlardı. Biz gücümüzün farkındaydık. Neler yapabileceğimizi biliyorduk. Birbirini iyi tanıyan, anlayan bir ekibe sahibiz. Kimse bize şans vermiyordu ama çok çalışarak bugünlere geldik. İşimizi bundan sonra çok daha sıkı yapacağız. Her maçı ciddiye alacağız. Bu sene bir tek Şile  Yıldız maçında kötü oynadık. Altınova kulübü dahil her rakibi eşit görüyoruz. Rakip kim olursa olsun sahada oynanmadan maç kazanılmıyor. Biz inandık. Bir yola çıktık. Allah inşallah emeğimizi boşa çıkarmaz. Hedefimiz bu grubu lider olarak bitirmek. İnanıyorum ki bu hedefimize ulaşacağız.

Altınova maçıyla ilgili görüşleriniz nelerdir?

Altınova kulübü belki puan olarak alt sırada olabilir ama ne olursa olsun onlar da futbol oynamak için sahaya çıkacaklar. Onlar da ligde kalmak için mücadele ediyorlar. Sahamız da oynayacağımız için kağıt üzerinde favori gösteriliyoruz... Dediğim gibi önemli olan saha da oynanan oyun. Biz de sahaya çıkıp iyi bir oyunla ihtiyacımız olan üç puanı almaya çalışacağız. Bunun için sıkı bir  şekilde hazırlanıyoruz. Hafta sonuna kadar en iyi şekilde hazırlıklarımızı yapıp sahadan kazanarak ayrılan takım olmak istiyoruz.

Ortaçeşme kulübünün spora bakışı nedir?

Amacımız tüm gençlerimizi bu çatı altında bir araya getirmek. Eğer bir genci sokaktan,kötü alışkanlıktan kurtarabilirsek onun bize fazlasıyla yeter. Bizim en büyük hedefimiz tüm gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutup spora yönlendirmek sonra da Ortaçeşme ailesinin içerisine katmak. Eğer bir çocuğumuzu kurtarıp onu Türk futbolunun hizmetine sunabilirsek gerçekten mutlu oluruz. Hedefimiz iyi  insan, iyi  sporcu yetiştirmek. Bu yolda da elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Bundan sonra da en iyisini yapmaya çalışacağız. Tüm çocuklarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Bütün kardeşlerimize kapımız, tesisimiz açık. Gelsinler onlar da Ortaçeşme ailesinin birer ferdi olsunlar. Bütün amacımız ve hedefimiz bu.

Takımın başarısından dolayı takımdaki oyunculara teklifler geliyor mu?

Ligde üst sıralarda olduğumuz için herkesin gözü üzerimizde. Başta forvet oyuncumuz Murat Kaba olmak üzere bir çok oyuncumuza teklifler geliyor. Biz oyuncularımızla gurur duyuyoruz. Gitmek isteyen kardeşimiz olursa biz de yardımcı oluruz. Şu an bütün kardeşlerimiz kulübümüzde bulunmaktan dolayı mutlu. Kardeşlerimizin ilk hedefi bu takıma olan vefa borçlarını ödemek. Bu takımı şampiyon yapıp ona göre kendilerine yol belirlemek. Tüm kardeşlerimizin iyi bir noktaya gelmesi için biz de kulüp olarak yapabileceğimiz her şeyi yapacağız.

Ortaçeşme kulübünün gelecekteki hedefleri nelerdir?

Bu bayrağı çıkarabileceğimiz yere kadar çıkarmaya çalışacağız. Bizler Ortaçeşme kulübünün daha iyi noktalara gelmesi için gecemizi, gündüzümüze katıp bu kulübe hizmet etmeye devam edeceğiz. Ortaçeşme kulübünün sportif olarak'ta hedefleri var tabi ki. Kulüp olarak'ta çok daha iyi yerlerde olmak istiyoruz. Bu doğrultuda centilmence, saygı ve sevgi çerçevesinde kurumsal yapımızdan asla ödün vermeden mücadele etmeye devam edeceğiz. Başarılar da bazen gelip geçicidir. Hizmetler baki kalandır. Biz de adımızın yaşaması için var gücümüzle çalışacağız.

Kalıcı olan kurumlardır. Serkan Çanur'lar gelip geçicidir. Biz de günün birinde ayrıldığımızda  şahsi olarak arkamızdan iyi insandı dedirttirebilirsek onun mutluluğu bize yeter.

Serkan Bey bize zaman ayırdığınız için teşekkür ediyor, iyi çalışmalar diliyoruz...

Dost Beykoz Spor Servisi / Ümit Yılmaz

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Ortaçeşme Spor Kulübü, Genel Kaptan, Serkan Çanur, Röportaj, Ümit Yılmaz, Ortçeşmespor

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"