Bir gecede dört mahallede iftar sofrası

  • Güncelleme: 22.05.2019 17:43
  • Okunma: 5653 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’un Alibahadır, Mahmutşevketpaşa, Paşamandıra ve Riva mahallelerinde kurulan iftar sofralarında binlerce vatandaş buluştu.
Bir gecede dört mahallede iftar sofrası

Beykoz Belediyesi’nin Alibahadır, Mahmutşevketpaşa, Paşamandıra ve Riva Meydanı’nda kurduğu “Gönülden Gönüle İftar Buluşmaları”nda 3000 mahalleli ağırlandı.

İftar sofralarına aileleri ve komşularıyla katılan mahalle sakinleri, Beykoz Belediyesi’nin masalarına dağıttığı taze fesleğen kokuları, ney dinletisi ve Kur’an-ı Kerim tilaveti eşliğinde ezanı bekledi.   

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın önce Paşamandıra’ya gitti. Burada iftarı bekleyen vatandaşlarla selamlaştı. Ardından Mahmutşevketpaşa’ya geçen Aydın, orucunu burada açtı. Burada bir süre vakit geçirdikten sonra Alibahadır’a geçti ve burada mahallelilerle selamlaşıp çorba içti. Başkan Aydın son olarak Riva’ya gitti ve burada vatandaşlarla çay eşliğinde sohbet etti.

Başkan Murat Aydın: “Beykoz’umuzun doğallığını ve güzelliğini yansıtan köylerimizde oruç açmanın huzurunu yaşıyoruz”

Başkan Murat Aydın “Beykoz’umuzun doğallığını ve güzelliğini yansıtan köylerimizde Ramazan’ın samimi havasında hep birlikte oruç açmanın huzurunu yaşamaya devam ediyoruz. Bu güzel Ramazan akşamını güzel anılarla, hoş sohbetleriyle dolduran hemşerilerimize çok teşekkür ederim” dedi. 

Her gittiği köyde masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet eden Aydın, katılımlarından dolayı mahalle sakinlerine teşekkür ederek hayırlı Ramazanlar diledi. Başkan Murat Aydın özellikle aileleriyle birlikte oruç açmaya gelen çocuk ve gençlerle yakından ilgilendi. 

Teravih namazını Riva Camii’nde kılan Başkan Aydın, vatandaşlara limonata ikram etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, İftar

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz