Son Dakika
Büşra ŞEN ÇOBAN
  • 07/10/2021 Son günceleme: 07/10/2021 14:43
  • 1.703

​Çocuk Dostu, Anne Dostu, Huzur Dolu bir mekânı sizlerle paylaşacağım;

House Of Fellas. Dostluk evi manasına gelen mekân, gerek iç tasarımıyla,  gerek başarılı dünya mutfağıyla ve eğitici oyun atölyeleriyle fark yaratıyor.

Anne olduktan sonra fark ettim ki birçok mekân çocuklu annelerin ihtiyaçlarıyla örtüşmüyor.   Sizler eğlenirken ya da dinlenirken çocuklarınızın da hem eğlendiği hem de öğrendiği mekânlar var. Bunları çocuk dostu mekânlar ya da oyun evleri diye adlandırabiliriz.  

Kızım doğduktan sonra ihtiyaçlarımız doğrultusunda bu tarz mekânlarda soluk alır olduk. Anadolu yakasında da bu tarz mekânlar mevcut lakin birçoğu ya sadece oyun atölyesi,  ya sadece içinde oyun parkı olan restoranlar. Arayışlarım sonucu ve azmin zaferi olarak bu mekânlardan en kaliteli en işlevli ve en güzelini buldum: House of Fellas. Beykoz, Çekmeköy Ümraniye başta olmak üzere birçok ilçe’ den misafirlerini ağırlayan bir sosyal alan.

Mekân mimari yapısıyla ve iç tasarımıyla oldukça şık ve sıcak bir havaya sahip. House Of Fellas; Ahşap dokunun ve renklerinin hâkim olduğu  bahçeli bir villa.

Mekânda dikkatimi çeken ve beni cezbeden şey ise, gerek kütüphanedeki kitapların gerek oyun alanındaki oyuncakların uzmanlar tarafından belirlenmiş ve seçilmiş olması.  Bu bağlamda çocuk oyun atölyelerinin içeriği de oldukça özenle, alanının en iyileri tarafından hazırlanmış.

House Of Fellas,  Dünya mutfağında da oldukça başarılı tatları bizlere sunuyor. Gerek tatlıları, gerek kendine özgü mutfağıyla da Fellas' ta damaklarınıza şölen yaşatabilirsiniz.

Şöminenin başında kahvenizi yudumlamak isterseniz. Fellas’ a uğrayın derim.

Önceki Bir mülteci fıkrası
Sonraki Filozof Çocuk