Bir Dilek Tut, Bir Dilek Gerçekleştir

  • 2014.07.17 00:00
  • Güncelleme: 25.01.2011 00:11
  • Okunma: 10011 kez
  • Yorum: 0
Doğa Koleji öğrencileri tarafından yürütülen “Bir Dilek Tut, Bir Dilek Gerçekleştir” proje tanıtımı ve protokol imza töreni gerçekleştirildi
Bir Dilek Tut, Bir Dilek Gerçekleştir

Doğa Koleji öğrencileri tarafından yürütülen “Bir Dilek Tut, Bir Dilek Gerçekleştir” proje tanıtımı ve protokol imza töreni, Doğa Koleji Acarkent Kampüsü’nde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in katıldığı programla gerçekleştirildi.

Ekonomik açıdan varlıklı öğrenciler ve ihtiyaç sahibi öğrencileri buluşturmayı amaçlayan “Bir Dilek Tut, Bir Dilek Gerçekleştir” projesi, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ve Doğa Okulları Genel Müdürü Uğur Gazanker tarafından imzalanan protokolle hayata geçirildi.

Her yıl düzenlenen Doğa Kolejleri Kış Şenlikleri kapsamında bu yıl Doğa Okulları Öğrenci Meclisleri tarafından yürütülen ‘Bir Dilek Tut, Bir Dilek Gerçekleştir’ sosyal sorumluluk projesi tanıtım ve protokol törenine katılanlar arasında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şerafettin Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile sevilen sanatçı Kayahan ve öğrenciler de vardı. Tören öncesinde Kaymakam Ergün ve Başkan Çelikbilek öğrencilerin hazırladığı kış şenliği standlarını gezdi.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, İstanbul’da okullarımız tarafından sürdürülen sosyal ve kültürel projelere daima destek verdiklerini kaydederek, Doğa Okulları yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerini de yaptıkları çalışmalar dolayısıyla tebrik ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün de okullarımızın sosyal projeler konusunda yaptıkları çalışmaların takdir gördüğüne değinerek, varlıklı ve muhtaç aileler arasında köprü kurmanın çok önemli bir görev olduğunu, Doğa Okulları öğrencilerinin de bu görevi layıkıyla yerine getirdiğini belirtti.

 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise paylaşmanın ve kardeşliğin en güzel örneklerinden birini hayata geçiren Doğa Koleji öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Doğa Okulları Genel Müdürü Uğur Gazanker de Öğrenci Meclisleri’nin önderliğinde öğrencilerin çalışmalarını kendileri düşünüp, kendileri yönettiğine değinerek, kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.

Projeye destek verenlerden sanatçı Kayahan da yardımı yapanın da alanında razı olması ve gizli kalması gerektiğini söyleyerek salondan alkış aldı. Konuşmaların ardından Dr. Muammer Yıldız ve Uğur Gazanker tarafından imzalar atılarak proje resmi olarak hayata geçti.

“Bir Dilek Tut, Bir Dilek Gerçekleştir”

Doğa Anadolu Liseleri Öğrenci Meclisleri gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde, Birleşmiş Milletler 2011 Uluslararası Gençlik Yılı kapsamında gerçekleştirilen “Bir Dilek Tut, Bir Dilek Gerçekleştir” projesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de desteğiyle İstanbul’daki ihtiyaç sahibi ilköğretim öğrencilerinin tespit edilmesi ve bu öğrencilerin dileklerinin gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Projenin koordinatörlüğünü Doğa Koleji Öğrenci Meclisleri ve İstanbul İl Öğrenci Meclisi üstleniyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz