Bir Cumhurbaşkanı

  • 10.01.2022 14:33
  • Okunma: 1249 kez

Recep ÖNCEL


Türkiye’de güzel işler yapılıyor.

Bir tarafta muhalefet olanca gücüyle çalışmaları engellemeye gayret ediyor, bir tarafta iktidar milletle el ele  vererek, ‘durmak yok , yola  devam‘ diyor.

 Recep Tayyip Erdoğan iyi bir performans ortaya koyarak, daha önceki Cumhurbaşkanlarından farklı olduğunu hissettiriyor.

Malum Türkiye'de belli bir dönem, tek parti iktidarı sol CHP yönetimi devam etti. Sonra Demokrat Parti ile başlayarak, Adalet Partisi, Anavatan Partisi ,Refah Partisi ve  AK Parti dönemleri ile sağ iktidarlar memleketi yönetti.

Maalesef, "yeter söz milletindir" diyen rahmetli Menderes’e fırsat vermediler, 1960 İhtilalı ile idam ettiler. Rahmetli Özal Türkiye’nin önünü açtı,  ömrü yetmedi ama çok güzel işler yaptı. Rahmetli  Erbakan’ı 28 Şubat darbesi ile  engellemeye çalıştılar.

Ama Tayyip Erdoğan geldi, bu ülkenin önünde  yıllardır duran  engelleri, bir bir kaldırmaya muvaffak oldu.

Başörtüsü problemini çözdü. Ayasofya’yı açtı. Demokratikleşme ve her türlü inanç özgürlüğünü sağladı.

Tayyip bey zamanında alt yapı yatırımları, otoyollar, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Çanakkale Köprüsü, İzmit Körfez Köprüsü, Marmaray, Avrasya tünelleri, İstanbul Havalimanı gibi dünya çapında projeler başarıyla yapıldı.

Teknolojide büyük  devrimler gerçekleştirildi. İHA, SİHA üretildi ve kendi silah sanayimiz gelişti.  Helikopter,  uçak, gemi, denizaltı ve  yerli otomobil çalışmaları yapıldı.

Gezi kalkışması ve  15 Temmuz mücadelesi  Cumhurbaşkanının  liderliği ve bu milletin  fedakarlığı ile bertaraf edildi.

Askeri zaferler elde edildi. PKK, PYD mücadelesinde mesafe kazanıldı. Libya, Kıbrıs, Azerbaycan  kazanımları, Türkiye'nin  prestijini güçlendirdi ve bu ülkelerdeki kardeşlerimize güven verdi.

Bunun yanında, Türkiye’nin ekonomisinde çok güzel neticeler ortaya çıktı.  225 milyar dolar ihracat ile Cumhuriyet tarihinin rekorları elde edildi.

Bir tarafta Cumhur ittifakı, AK Parti ile MHP  beraberliği memleketin  birliği dirliği  için devam ediyor.

Karşısında, millet ittifakı CHP, İP ile HADEP işbirliği milletin inanç değerleri ve devletin bölünmezliği  karşısında oluşum meydana getiriyorlar.

Sayın Kılıçdaroğlu helalleşmeden bahsediyor. Fakat, CHP milletvekili Özgür Özel klasik zihniyetlerini ifade ederek skandal açıklamalar yapıyor. Kuran eğitimi meselesinde fikirlerini ortaya koyarak; çocukları bütün dünya nasıl yetiştiriyorsa  öyle yetiştirmek varken, bunu kurumsallaştırmaya çalışmanın bu millete faydası yok, bu ortaçağ zihniyetidir' diyerek inanan insanlara hakaret ediyor. Bu durum hepimizi çok üzdü. Hatta CHP’yi tanımayan gençliğe, Z kuşağına da  bir ders oldu.

Sayın Cumhurbaşkanı yaptığı konuşmalarda bunlara çok güzel cevaplar verdi. 'Bire gafil! Asıl çağdışı olan sensin ve  senin bu zihniyetindir! Asıl  gerici olan, Ortaçağ karanlığında  debelenen  sen ve senin gibi  bakanlardır" dedi.

Netice de gayret devam ediyor.

Cumhurbaşkanımız  bir taraftan bunlarla uğraşıyor,  bir taraftan sanata  önem  veriyor.

Geçtiğimiz günlerde, 2. Yeditepe Bineali’ni  açtı. İstanbul gibi tarih hazinesi olan şehirde böyle bir çalışma yapıldı. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Fatih Belediyesi  ve Klasik Türk Sanatları Vakfı işbirliği ile Yeditepe Bineali düzenledi. Bienal dört ayrı mekanda gerçekleşiyor. (Daruzziyafe Binası, Nuruosmaniye Mahzen, Yedikulehisarı, Camklüp Sanat Galeri)

Cumhurbaşkanımız  hayvanları da çok seviyor.

Bu  defa hayvan barınağı ve rehabilitasyon merkezini ziyaret etti. Beykoz Belediyesi tarafından  yapılan bu barınakta, sokak hayvanlarının  tedavi aşı ve bakım hizmetlerinin modern hızlı ve güvenli koşullarda sağlanması   amaçlanıyor.

 Cumhurbaşkanımız   çok farklı bir insan!

Bir yanda ülkenin kalkınması için ekonomi  sanayi ihracat ile ilgileniyor. Bir yanda  askeri başarılar diplomasi uluslararası ilişkiler ile meşgul oluyor. Bir yanda  sanatla iştigal ediyor. Üstelik sadece insanlarla değil, aynı zamanda  hayvanlar ile alakadar  oluyor.

Bu arada yapılan son  anketlerde  çok güzel  sonuçlar  ortaya çıktı. AK Parti ve MHP’nin oy oranlarında artışlar meydana geldi.

Duamız odur ki; bu millet 2023 seçimlerinde yeniden Recep Tayyip Erdoğan diyecek, inşaallah!

Anahtar Kelimeler:

Yazarın Yazıları