Bir bu eksikti Beykoz’da kırdı geçirdi

  • 0
  • 6163
Bir bu eksikti Beykoz’da kırdı geçirdi
Bir bu eksikti Beykoz’da kırdı geçirdi
Bir bu eksikti Beykoz’da kırdı geçirdi
Bir bu eksikti Beykoz’da kırdı geçirdi

Aralarında Beykoz basın dünyasından Sedat Dalar’ında yer aldığı Tiyatro Dünyası Oyuncuları, Beykoz’da “Bir Bu Eksikti” adlı komedi oyununu sahneledi.

Beykoz Belediyesi eski başkanlarından Muharrem Ergül, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe ve Beykoz Rizeliler Derneği Başkanı Mikail Akyıldız’ında seyircileri arasında olduğu oyunu yine Beykoz’da sanatsal faaliyetleri ile tanına Sinan Akbaşak’ta izledi.

İki perde halinde sahnelen oyunun içinde, insanların dost ortamlarında ve günlük yaşantılarında kullanabildiği ifadelerin yer alması oyunu seyirci ile içselleştirirken, bir kişinin birkaç rolde oynaması seyircinin oyuna odaklanmasını da sağladı.

Zaman zaman gülme krizine giren seyirci, Tiyatro Dünyası oyuncularına tam not verirken, oyun sonunda herkesin ayakta alkışlaması memnuniyetin göstergesi oldu.

“Bir bu eksikti” oyun özeti

Müşfik Bey (Celal Belgil), eski ortağının oğlu Şakir Sokullu’yu (Can Törtop) aramaktadır. Amacı Şakir’e yüklü bir para vermek olan Müşfik Bey’in tek şartı Şakir’in başka akrabası olamamasıdır. Gazete ilanını gören Şakir, Dostu Ahmet Temiziş (Berke Hürcan) ile köşke parasını almaya gelir. Bildiği kadarıyla yaşayan başka akrabası yoktur. Ancak bir ikiz kardeşinin olduğunu fark etmesi uzun sürmeyecektir. Şakir’in ikizi Ali, evin genç kızı Suna’ya (Ece Gürsel) aşık olurken karısı Ayşe de (Ümmühan Kıldiş) Şakir’in peşindedir.

Haber Merkezi

Beykoz’un gönül adamı AK Parti aday adayı
Önceki Beykoz’un gönül adamı AK Parti aday adayı
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi