Talip ERCAN
  • 30/09/2015 Son günceleme: 30/09/2015 09:14
  • 7.923

Beykoz 250 bini aşamayan nufusu ile İstanbul’un en enteresan ilçelerinden biri konumunda...

Beykoz 250 bini aşamayan nufusu ile İstanbul’un en enteresan ilçelerinden biri konumunda... Maalesef bu rakamı aşamayınca nüfusa orantılı verilen devlet yardımını da yeterince alamıyor. İşin tuhafı ise İstanbul diğer illerden, Türkiyenin seksen küsur vilayetinden göç alırken, bir ikinci göç olayı da Beykoz ilçesinden 32 ilçesine almakta.

Dedik ya ortada enteresan bir tablo var ve bunu geride bıraktığmız Kurban Bayramı'nda bir kez daha anladık. Bayram koşturmacamız esnasında birçok eski dosta rastladık... Kimi Çekmeköy’de, kimi Dudullu’da, bir diğeri Ümraniye’de ikamet ettiğini beyan etti.

Boğaziçi’nin karşı tarafını kendine mesken edinenlerin sayısını da kattığınızda bir Beykoz nufusu daha çıkar mı bilinmez ama bu sayı, yani ilçe dışına göç edenlerin sayısı hiç de küçümsenecek gibi değil.

Neyse biz işin sosyolojik boyutunu bir ana bırakıp sportif yönüne dönüş yapalım... Geride bıraktığımız yaz döneminde siz değerli okuyucularımızı spor haberlerinden mahrum bırakmadık. Özellikle Su Jeti Spor Kulübü Takımımızın başarılar ile ne kadar övündük ve de bu başarıları sizlere anlattık farkına varmışsınızdır. Yaz geldi senin haberler kesilecek diyenlere inat bir başka yüklendik haberlere.

Spor Haberleri deyince öncelikle Beykoz 1908 A.Ş.Spor Kulübü ile başlamak gerekir. Paşabahçeli dostlar kusura bakmasın ancak onların başarılarını kutlasak, sevinsek de Beykoz bir başka içimizde yoğrulmakta. Bu sezon iyi bir kadro kurdular, ayrıntılar ile sizleri boğmak istemem ancak, Paşabahçespor’un ardından bir Bölgesel Amatör Lig takımımız daha olsa güzel olmaz mı? Hele ki bu Beykoz 1908 takımı olursa ayrı bir keyif verecektir.  Sarı-Siyahlı camia yıllar süren düşüş, çöküntü sürecinin ardından tersine bir sürecin, yükselme, yeniden şahlanış sürecinin başlamasını arzu etmekte. İnşallah hep birlikte buna şahitlik ederiz. Asırlık Çınar’da özellikle İdari Menajer Uğur Sakaloğlu’nun çabalarını takdir etmemek ne mümkün. Kapı, kapı dolaşıp gelir sağlamak için kombine kartlar satmakta.

Beykoz İlçesinde işe sadece futbol olarak bakmadığımızı bilen bilir. Diğer spor dallarında da beklenen kıpırdamalara inşallah şahitlik edeceğiz. Bu sezon Beykoz Basketbol Takımı da iddialı bir kadro kurmak üzere. Basketbol Şubesine Futbol Takımında da görev apmış bir isim Serkan Taş kardeşimiz getirildi. Yoğun bir mesai harcanmakta. Serkan Kardeşimiz ısrarla şunu kamuoyuna taşımamı istemekte, “Beykoz’da çalışacak salonumz maalesef yok...bırakın antrenmanlardan vaz geçtik sadece maçtan maça salona girelim. Her maç için gittiğimiz salona para vermek bizi baştan yoracak. Düşünün ki Bakırköy’de antrenmanlarımızı yapıyoruz” demekte.

Beykoz’da onca okul spor salonu varken birisi ile bile bu konuda anlaşılamaması ilginç. Oysa Basketbol Okulları bu salonlardan yararlanabilmekte. Mutlak surette bir okul salonu ile anlaşma zemini bulunabilir düşüncesindeyim. Recep Şahin Köktürk Spor Salonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi uhdesine geçtikten sonra burada Basketbol branşına rastlamadık. Geçtiğimiz günlerde bir ziyaret yaptığım salonda, Basketbol potalarında yenilemeler, tadilatlar yapılmakta idi. İnşallah bu spor dalı da aktif biçimde salonda hakim kılınır ve en azından Beykoz Basketbol Takımı Bölgesel Ligde bu salonu kullanabilir.

Yazarın Yazıları