Bir başarı öyküsü… Mehmet Şahin

  • Güncelleme: 01.03.2015 19:17
  • Okunma: 11640 kez
  • Yorum: 0
Sarı-siyahlı kulübün altyapıda gördüğü son şampiyonluk yılında doğanlar bugün vatani görevini yapan, askerde bulunan gençler saflarında dahi bulunmakta...
Bir başarı öyküsü… Mehmet Şahin

Hatta şampiyonluğu yaşayan futbolcuların çocukları futbol sahalarında hünerlerini sergilemeye bile başlamış durumda ise varın gelin siz düşünün hasretin derin izlerini...

Sezon başında Beykoz 1908 A.Ş. Kulübünün kapısını çalan Mehmet Şahin Yönetimindeki bir grup idealist futbol sevdalısı Başkan Zeki Aksu'ya şu öneriyi getirmişti, "Beykoz 1908 A.Ş. Altyapı Takımlarının sorumluluğunu, yetkisini bize devredin. Sizin kontrolünüzde faaliyette bulunalım." Zaten A Takımı oluşturma düşüncesinde iken altyapı takımlarına ilgi göstercek durumda olmayan 1908 A.Ş. Yönetimi düzenlenen bir protokol ile tüm altyapı sorumluluğunu Mehmet Şahin ve arkadaşlarına devretti. Şahin ve arkadaşları vakit kaybetmeden kolları sıvadılar, daha önce Bölgesel Amatör Lig Prosüdürü gereği birkaç yaş grubunda sahaya çıkması mecbur bırakıldığı için var olan eldeki iki yaş grubu takımı dışında sıfırdan bir yapılanmaya gidildi. Yaz dönemi dolu dolu geçti, Beykoz Stadının futbol sahasının çoraklaşmış görünümüne ışık saçan futbolcular doluverdi.   

Beykoz 1908 A.Ş. Takımının sorumluluğunu üstelenen Mehmet Şahin ilçenin altyapı donanımında emekleri olan yetenekli isimler ile yola çıktı. Bir avantajları da İstanbul İlçeler Arası Şampiyonası’nda katılan Beykoz Karmasındaki birçok yetenekli ismin Beykoz 1908 A.Ş. çatısı altında buluşacak olması idi.

Bu futbolcuların lisanslarını elinde tutan kulüplere çağrıda, talepte bulunuldu, bazıları bu yetenekli isimlerin kendi altyapılarında oynamalarına devam edecekleri yönünde bilgi verip teklifi reddetti, bazı kulüpler ise Beykoz Belediyespor gibi elindeki 6-7 yetenekli ismin geleceklerini de düşünüp tereddütsüz teslim etti sarı-siyahlı bünyeye.

Mehmet Şahin Yönetimindeki altyapı komitesinde Baş Antrenör Bülent Cömert oldu, ki kendisi Galatasaray Beykoz Futbol Okulu Sorumlusu idi. Ardından peş peşe KüçüksuYenimahallespor'dan tanıdık Eyüp AktaşMesudiyespor'dan hatırlanan Hakan Kuş'a ilave olarak, Osman İnan ve Hüseyin Karakartal'da teknik ekibe dahil edildiler. Dediğimiz gibi yaz dönemi dolu, dolu geçti, her yaş grubundan sorumlu antrenörler belli plan dahilinde antrenman programlarını sunmaya, yaşatmaya başladılar. Son derece keyifli bir ortam yaşanmaya başladı, Beykoz İbrahim Kelle Stadının hüzünlü, kasvetli ortamında. Tabii ki iddia büyük olunca, Beykoz ilçesi futbol kamuoyu da pür dikkat kesildi, derinden, derine takip etmeye başladı bu ekip çalışmasını.

Sonunda heyecan U15 ve U17 Takımlarının liglerinin başlaması ile doruğa ulaştı. Peş, peşe gelen başarılı sonuçlar yetenekli çocukların kendilerine olan güvenlerini iyiden iyiye sağlama aldırdı. Günler günleri, haftalar haftaları kovaladı ve beklenen, arzulanan günlere nihayet ulaşıldı. Sarı-siyahlı ekibin U-15 Yaş Grubu Takımı geçen hafta sonunda takipçisiÇengelköyspor'a son çengelini de atıp yarıştan saf dışı bıraktı. Bu hafta sonu ise 4 puanlık avantaj ile son iki maçından ilki Kavacıkspor ile oynanacak. Yani şampiyonluk ipini göğüslemeye 180 dakika kaldı. Ancak Kavacıkspor maçında tur atamayı beklemekte, sabırsızlanmakta Kelle İbrahim'in torunları. Mehmet Şahin ve arkadaşları mutlu mu mutlu, ilk kupa için heyecanlı mı heyecanlı... Kolay değil bir zamanlar sahaya ödünç çoraplar ve şortlar ile çıkılan günlerden tereyağı, bal kaymak ile beslenilen günlere geldi Asırlık Çınarın altyapısı. Malzeme sıkıntıları hiç yok, soğuk karlı-yağmurlu havalar için malazemler yedek formalar hazır ve nazır. Şimdi bu görüntüden haberdar olan, başarıyı duyup-işitenlerin kalplerin bir köşesinde ise hüzün damarları hızlı ve stresli atmaya devam etmekte. Sorun malum A Takım düzeyinde gelinen nokta, ve düşme hattına yerleşmiş bir ağabeyler !!! ordusu.

Evet, Beykoz 1908 A.Ş. U15 Yaş Grubu Takımı ile siftahı yapacak gibi. Bu arada U17 Yaş Grubu Takımı ise yer aldığı grupta Yamanspor'u ikinci sıradan ısrarla takip etmekte. Onların da beklentisi büyük...ardından ise diğer yaş grupları sahne alacak sırası ile..U14, U13, U11 ve diğerleri...U A Takımı !!! ise bir garip tezat üzre kaderini kendi tayin edecek gibi... 

Beykoz 1908 A.Ş.Altyapı Komitesi Başkanı Mehmet Şahin ise fazla konuşma düşüncesinde değil. Yaptığı açıklamasında, daha büyük projeleri gerçekleştirmenin peşinde olduğunu dile getiriyor.

Talip Ercan'a yaptığı açıklamada,  mütevazılığiyle, ekip ruhunu yansıtan mesajlar veriyor."Tabii ki sevinçliyiz ve de heyecanlıyız. Biz bu projeyi başlatırken birçok kişi belkide birkaç ayda pes ederler dahi diye düşünmüş olabilir. Ancak unutulan bir şey var ki biz bu anlaşmayı 5 aylık değil 5 yıllık yaptık. Beykozspor'un kurtuluşunun altyapı çalışmaların verilecek ciddiyet ile olacağında hem fikir idik. Çok çalıştık, ailelerimize ayıramadığımız vakitleri bu futbolcu kardeşlerimiz için seve, seve harcadık. Bunun ilk meyvesini U15 Yaş grubu takımı ile yaşayacağız. Bir ekip ruhu ile bunu başardık, tüm antrenör arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletmek istiyorum. İnşallah bu başlangıç diğer yaş gruplarında gelecek yeni ilaveler ve de hepsinden önemlisi ortaya çıkacak yetenekler ile Beykozspor'un eski parlak günlerine dönebilmesine vesile olur" diye konuştu. 

Dost Beykoz / Talip Ercan 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz