Bilir’e Zonguldak’ta coşkulu karşılama

  • 0
  • 10255
Bilir’e Zonguldak’ta coşkulu karşılama

Beykoz Belediye Başkan yardımcısı Ali Bilir, gitmiş olduğu Zonguldak’ta hemşerileri tarafından coşkuyla karşılandı.

Beykoz Belediye Başkan yardımcısı Ali Bilir, Beykozspor - Zonguldakspor maçını izlemek üzere gitmiş olduğu Zonguldak’ta hemşerileri tarafından coşkuyla karşılandı.

Zonguldak girişinde bölgede yaşayan Giresunlular tarafından karşılanan Bilir, ilk olarak Zonguldak’ta yaşayan Giresunluların kurmuş olduğu Görele Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

Burada CHP Zonguldak İl Başkanı Osman Yayla, AK Parti Zonguldak İl Başkan Yardımcısı Aziz Aydoğdu, MHP İl Sekreteri Hasan Cındır, Görele Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yusuf Hıdır ve çok sayıda Göreleli tarafından karşılanan Bilir yapmış olduğu konuşmada, hemşericilik dayanışmasından söz ederek, yaşanılan bölgede etkin ve söz sahibi olabilmek için çok çalışmak gerektiğini söyledi.

"Yaşamış olduğumuz yerde, dünyaya bakışımızı gelmiş olduğumuz bölgenin alanından çıkarmamız şart. Aksi takdirde gelişmişliğe ve şehir kültürüne adapte olmakta zorlanırız. Çocuklarımız bölgemizin bütün kültürlerini bilmeli öte yandan şehir gelişiminden de uzak durmamalı” şeklinde konuşan Ali Bilir, herkesin ortak hikayesinin göç olduğunu göç nedeniyle oluşturulan bölge derneklerinin siyasetle etkili ilişkiler kurabildiğini belirtti.

Bölgeye yapmış olduğu ziyarette Zonguldak’ta yaşayan Giresunlulardan yoğun ilgi gören Beykoz Belediye Başkan yardımcısı Ali Bilir, Zonguldak Belediye Başkanı Secaattin Gonca ile de görüştü. Zonguldak Giresunlular Derneği’nde gerçekleşen görüşmede, birbirlerine karşılıklı iyi niyet dileklerini ileten Başkan Gonca ve Başkan yardımcısı Bilir, bölgesel sorunlar üzerinde bir süre sohbet etti.

Beykoz Belediye Başkan yardımcısı Ali Bilir, Zonguldak’ta kaldığı süre içinde Zonguldakspor maçı için Emirgan Otel’de konaklayan Beykozspor 1908 AŞ. kafilesini de ziyaret ederek, sporculara başarılar diledi.

Zonguldak’ta ki yer altı madenlerinde incelemelerde bulunan Ali Bilir, Şırnak'ın Bestler-Dereler mevkiinde PKK terör örgütü mensuplarınca şehit edilen 32 yaşındaki özel tim Yüzbaşı Hasan Hatıl’ın ailesini de ziyarete ederek, başsağlığı diledi.  Bilir daha sonra Zonguldakspor Beykozspor 1908 AŞ karşılaşmasını izledi.

 

Haber Merkezi/Zonguldak

Müthiş heyecan başladı !
Önceki Müthiş heyecan başladı !
Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti
Sonraki Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz