Eğitim

Bilgi Hanım Yenimahalle ve Soğuksu’da

Bilgi Hanım Yenimahalle ve Soğuksu’da
2014.07.17 00:00
| | |
6400

Beykozlu ev hanımlarına gündelik internet kullanımı ve temel bilgisayar eğitimi veren “Bilgili Hanım” kurs otobüsleri mart ayında Yenimahalle ve Soğuksu’da hizmet verecek.

Beykoz’u mahalle mahalle gezerek ev hanımlarına bilgisayar ve internet eğitimi veren“Bilgili Hanım” kurs otobüsleri, mart ayında Yenimahalle ve Soğuksu’ya uğrayarak iki ay süreyle hizmet verecek.  

Uzman bilgisayar eğitmenleri eşliğinde uygulamalı olarak verilen kurslarda temel bilgisayar bilgisi ve ofis programlarının yanı sıra görüntülü konuşma, online randevu alma ve internette arama yapma gibi konular işleniyor.       

 Bilgisayar teknolojisini ev hanımlarına öğretmeyi, bu teknolojilere bağlı günlük ihtiyaçlarını kendi kendilerine karşılamalarına yardımcı olmayı amaçlayan kurslar, ilçe genelinde bilgisayar okur-yazarlık oranını artırmayı da hedefliyor.

Geçen kasım ayında başlayan ve bugüne kadar 240 ev hanımının yararlandığı kursların ikinci dönem mezunları için 11 Mart 2011 Cuma günü, Beykoz Belediyesi Nikah Salonu’nda sertifika töreni düzenlenecek.

BİLGİLİ HANIM 2011 YILI EĞİTİM TAKVİMİ :

 

1. ORTAÇEŞME-RİVA : OCAK – ŞUBAT

2. YENİ MAH.-SOĞUKSU : MART-MAYIS

3. İNCİRKÖY-GÜMÜŞSUYU : MAYIS-TEMMUZ

4. ÇAVUŞBAŞI-KAVACIK : TEMMUZ-AĞUSTOS

5. ÇUBUKLU-RÜZGARLIBAHÇE : EYLÜL-EKİM

6. ÇİĞDEM-TOKATKÖY : KASIM-ARALIK

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler:

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"