Bilgehan Murat Miniç’ten Beykoz’u yönetenlere çağrı

  • Güncelleme: 29.09.2019 13:30
  • Okunma: 7173 kez
  • Yorum: 0
31 Mart Yerel Seçimleri’nde İYİ Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Murat Miniç, geçtiğimiz günlerde yaşanan 5.8’lik depremin ardından bir çağrı yaptı.
Bilgehan Murat Miniç’ten Beykoz’u yönetenlere çağrı

1999 depremin ardından gerek Türkiye’de gerekse Beykoz’da tedbir amaçlı hiçbir hazırlığın yapılmadığına değinen Miniç, önceki hafta yaşaşan İstanbul depremiyle depremin kendisini hatırlatmak zorunda kaldığını ifade etti.

Beykoz’u yönetenlere bir çağrıda bulundu

Olası toplumsal olaylarda siyasi parti gözetilemeyeceğini aktaran Bilgehan Murat Miniç, “Allah korusun bir deprem vaki olduğunda kimin hangi partiye oy verdiğine bakılmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda Dost Beykoz Yazarı da olan Bilgehan Murat Miniç, olası bir deprem durumunda Beykoz’un potansiyelerinin bu doğal felaketi kaldırabilecek hazırlıklarının olup olmadığının bir an önce konuşulmaya başlanması gerektiğine vurgu yaptı.

Murat Miniç şöyle dedi:

Bilim adamlarının yıllardır koro halinde olacak, olacak diye tempo tuttukları Istanbul Depremi, yetkililer hatırlamayınca doğal yoldan kendini hatırlattı. 1999 depreminin üzerinden 20 yıl geçmiş. Gözle görülür bir tedbir ve düzelme olmadı malesef. Şimdi siyaseti bir kenara bırakıp, o ne yaptı bu ne yapacak demenin yerine hep birlikte neler yaşanacak bunu tahayyül edip, neler yapmalıyız bunu düşünelim.

Yedi ve üzeri şiddetli bir depremde ilçemizde muhtemel kaç bina yıkılır? Kaç kişi ölür? Kaç yaralı olur? Hastanelerimiz ve sağlık önlemleri yeterli mi? Elektrik kaç gün olmaz, su ve yiyecek stoklarımız var mı? Gsm telefon şebekeleri guvenilir olmadığına göre, alternatif telsiz muhabere sistemlerimiz var mı? Kışın olursa barınma, ısınma problemleri nasıl halledilecek? Güvenlik güçleri böyle bir yıkımda hırsızlık, gasp ,tecavüz, talan olaylarını önleyebilecek sayıda mı? İlçemizde belediye kaymakamlık ve stklar tarafından alınabilecek tedbirler nelerdir?

Allah korusun bu deprem vaki olduğu vakit kim hangi partiye oy verdi diye bakmayacaktır. Bu yüzden bir an evvel ilçeyi yönetenler ve kanaat önderleri, stk temsilcileri " Deprem Gündemi " ile toplanıp, ilmin ışığında ve uzmanların rehberliğinde harekete geçmelidir!

Beykoz Kaymakamı Sayın Ahmet Katırcı'ya, Belediye Başkanımız Sayın Murat Aydın'a, kıymetli muhtarlarımıza, tüm siyasi parti ilçe başkanlarına, STK temsilcilerine, Beykoz yerel basınına, kanaat önderlerine ve Beykozlulara çağrımdır !

İLGİLİ HABER: İstanbul depremi Beykoz'da paniğe neden oldu

aber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz