Kültür

Bilezik Veremedi ama Aracılık Etti

Bilezik Veremedi ama Aracılık Etti
2014.08.02 00:00
| | |
4166

Beykoz'lu yarışmacıya birinci olması halinde bilezik sözü veren Kaymakam Süleyman Erdoğan, birinci Çatalca'dan çıkınca Dr. Nevzat Taşdan'ı aradı:

Kadın Çiftçiler Yarışıyor'un il finali Beykoz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Yarışmadan önce yaptığı konuşmasında, finale kalan Beykozlu çiftçi Hava Dirik'e birinci olması halinde bilezik sözü veren Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, yarışmayı Çatalcalı çiftçi Esengül Aslan'ın kazanması üzerine telefonunu cebinden çıkardı. Çatalca Kaymakamı Dr. Nevzat Taşdan'ı arayan Erdoğan, canlı olarak yarışmanın sonucunu telefonda haber verdi. Dr. Taşdan'ı kutlayan Erdoğan, çiftçi Esengül Aslan adına da bir bilezik sözü aldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Beykoz Belediyesi'nin ortaklaşa düzenledikleri KadınÇiftçiler Yarışıyor'un il finali Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.Şehit Muhammed Talha Dinleyici Konferans Salonu'nu dolduran yüzlerce kişi, birincinin kendi ilçelerinden çıkmasını diledi. Finale katılan dört çiftçi ise şu şekilde sıralandı:

Kartal'dan Sümme Karakuş

Silivri'den Hazel Erdoğan

Beykoz'dan Hava Dirik

Çatalca'dan Esengül Aslan

Yarışma öncesi bir konuşma yapan Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, "Hanımlarımızın eli hangi alana değiyorsa o konu değişiyor. Özellikle yönetim alanında kadınlarımızın sayısı ne kadar artarsa, o kadar gelişeceğiz" diye konuştu. Gıda konusunda halk olarak daha dikkatli olmamız gerektiğinin altını çizen Kaymakam Erdoğan, tüketicilerin bu konuda bilinçlenmesi gerektiğini de belirterek, "Yediğimize, içtiğimize ve en önemlisi de ürettiğimize dikkat etmeliyiz. Hile yapmamalıyız" dedi.

Finalde sorulan 15 sorunun 10'una doğru yanıt vererek 100 puanla birinci olan Çatalcalı çiftçi Esengül Aslan, büyük bir sevinç yaşadı. Birinci olduğu için 900 lira değerinde 9 gram altın kazanan Aslan, ayrıca Ataşehir Öğretmenevi'nde gerçekleştirilecek olan Marmara Bölgesi Finalleri'ne katılmaya da hak kazandı.

GÜBRETAŞ'ın katkılarıyla gerçekleştirilen yarışmada Silivrili çiftçi Hazel Erdoğan ikinci,Beykozlu çiftçi Hava Dirik üçüncü ve Kartallı çiftçi Sümme Karakuş dördüncü oldu.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Çiftçiler, Esengül Aslan, Hava Dirik, Hazel Erdoğan, Silivri, Süleyman Erdoğan, Sümme Karakuş, Çatalca Kartal

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"