Yaşam

Bilal Erdoğan Samsunlularla iftar yaptı

Bilal Erdoğan Samsunlularla iftar yaptı
2014.08.14 00:00
| | |
6931

Beykozlu Samsunlular Derneği geleneksel Ramazan iftarını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirdi.

Beykozlu Samsunlular Derneği geleneksel Ramazan iftarını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirdi.

Beykozlu Samsunlular Derneği geleneksel Ramazan iftarında önemli bir misafir ağırladı. Dernek üyeleri ve Samsunluların katıldığı iftara, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’da konuk oldu.

Dernek bahçesinde gerçekleştirilen iftar davetine Bilal Erdoğan’ın yanı sıra AK Parti Beykoz İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Mesut Türkeri, Gökhan Beşir, AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, Beykoz Belediyesi Özel Kalem Müdürü Mehmet Abay, Grand Cevahir Otel Genel Müdürü ve İş Adamı İslam Cevahir, yine iş adamı Çoşkun Yavuzyılmaz ile Beykozlu Samsunlular katıldı.

İftardan yarım saat önce toplanmaya başlayan kalabalığı Dernek Başkanı Fatih Yılmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri karşılarken okunan Yasin-i Şerif ve Kur’an-ı Kerim eşliğinde iftar saati beklendi. İftar öncesi, Ramazan’ın son günlerinin hayırla geçmesi dilenerek yaklaşan Kadir Gecesi’nin ve Ramazan Bayramı’nın mutluluk getirmesi için dua edildi. Ezanın okunmasıyla orucunu açan davetliler, hep birlikte iftar etmenin keyfini yaşadı.

İftar davetinin şeref konuğu Bilal Erdoğan ise,  başka bir programdan yetişmesi nedeniyle iftara ezandan 5 dakika sonra katılabildi. Davetlileri selamlamasının ardından orucunu açan Bilal Erdoğan, geleneksel samsun yemeklerini de tattı.

Fatih Yılmaz: Samsunlular paylaştıkça birlik oluyor

İftar sonrası kısa bir konuşma yapan Beykozlu Samsunlular Dernek Başkanı Fatih Yılmaz: “Beykozlu Samsunlular olarak her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz iftar davetimize bu yıl bizleri kırmayarak katılan Bilal abime teşekkür ediyorum. Ramazan ayı içerisinde üyelerimiz ile aynı sofrada buluşmanın ve paylaşmanın mutluluğu içerisinde Beykoz’da yaşayan tüm Samsunluların Kadir Gecesi’ni ve yaklaşan Ramazan Bayramı’nı şimdiden tebrik ediyorum.” dedi.

Samsunlular Çayır Festivali’nde Orhan Hakalmaz ile eğlenecek

Yaklaşan Çayır Festivali ile ilgili üyelerine kısa bir bilgi veren Yılmaz “21 Ağustos Çarşamba akşamı Beykoz Çayırı’nda gerçekleştireceğimiz Samsunlular Gecesi’nde Orhan Hakalmaz inşallah bizlerle birlikte olacak” dedi.

Bilal Erdoğan : Size Başbakan'ın selamını getirdim

Fatih Yılmaz’ın ardından konuşan Bilal Erdoğan,  iftara katılanların Ramazan’ını kutladı. Erdoğan şöyle konuştu:  “Beykoz’da bazı ziyaretler yaptık ve oralardan buralara geldik. Sizinle buluşmuşken burada bulunmamızın yegane sebebi Başbakanın selamını Samsunlu kardeşlerimize iletmektir. Ramazan Ayı Allah’tan bize bir fırsat kapısı gibi olan, başı rahmet ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluştur. Allah, Ramazan Ayı ve Kadir Gecesi ile bize tanınan bu fırsatları değerlendirip, bu ayı en güzel şekilde geçirmeyi nasip etsin. Ramazan Ayı’nda kazandığımız güzel davranışlarımız olduysa, namazlarımızı kılmışsak, fakiri daha iyi anlamaya çalışmışsak, yalandan kendimizi korumuşsak, ramazandan sonra da bu davranışlarımızı korumalıyız ki, Allah’ın Ramazan ile bize verdiği bu nimetleri bütün bir ömüre yayalım. Ben Samsunlu kardeşlerime bizi burada ağırladıkları için teşekkür ediyorum. Bizi burada geleneksel yemekleri ile ağırladılar. Böyle gecelerde yeniden buluşmak niyetiyle görüşmek üzere diyorum.”

Bilal Erdoğan konuşma sonrası davetlilerle sohbet etti. Bazı davetlilerin birlikte fotoğraf çektirme ricasını da kırmayan Erdoğan daha sonra davet alanından ayrıldı.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Bilal Erdoğan, Fatih Yılmaz, İftar, Samsunlular Derneği, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"