Kültür

Bilal Erdoğan açılış için Beykoz’a geldi

Bilal Erdoğan açılış için Beykoz’a geldi
27.03.2015 23:44
| | |
10812

Türkiye genelinde 140 ve İstanbul’da 33 Şubesi bulunan Ensar Vakfı, Beykoz’da da Şube açtı.

Ülke insanının manevî dinamiklerini zenginleştirmek, ilmi, fikri ve ahlaki yönden gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla 1979 yılında kurulan Ensar Vakfı, Beykoz'da Şube açtı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu ve aynı zamanda TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan'ın da yer aldığı Beykoz Şube açılışına çok sayıda davetli katıldı. Ensar Vakfı'nın Beykoz Şubesi'nde Başkanlık görevini yürütecek olan Zülküf Sönmez, Vakfın Türkiye genelinde 140 ve İstanbul'da da 33 şubesinin olduğunu hatırlatarak, "Bizim Ensar Beykoz olarak hedefimiz, tamamıyla insan yetiştirmektir. Geliştiren ve sürekli proje üreten bir takım olacağız" şeklinde konuştu.

Ensar Vakfı'nın Beykoz Şubesi açılışı dolayısıyla İBB Beykoz Koru Tesisleri'nde yemekli bir toplantı düzenlendi. Açılış yemeğine Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Ömer Faruk Terzi, Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan ve çok sayıda davetli katıldı. Beykoz Kavacık Yıldırım Beyazıt Cami İmam-Hatibi Muhammed Polat'ın Arapça okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan yemekte, İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Şubesi Başkanı Mehmet Karaahmetoğlu da yemek duası yaptı. Konuşmalara geçilmeden önce ise konuklara Ensar Vakfı'yla ilgili kısa bir tanıtım filmi gösterildi.

Yemeğin ardından ilk olarak kürsüye Ensar Vakfı Beykoz Şubesi Başkanı Zülküf Sönmez geldi. Ensar Vakfı'nın Beykoz'da şube açmasına dair düşüncelerini dile getiren Zülküf Sönmez, şunları söyledi:

Zülküf Sönmez: “21. Yüzyılın asla gerisinde kalmayacağız”

"Bugün mutlu bir yaşıyoruz. Din, bayrak ve değerler eğitimi üzerine ulusal ve uluslararası bölgede akademik çalışmalar yapan ve bu çalışmaları hayata geçiren Ensar Vakfımız, bugün Türkiye genelinde 140, İstanbul genelinde 33 şubesiyle hizmet vermeye devam ediyor. Bizlere tebliğ edilen bu görevi, Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımızla birlikte kabul ettik. Görevimizin zor olduğunun farkındayız. Bizim Ensar Beykoz olarak hedefimiz, tamamıyla insan yetiştirmektir. Geliştiren ve sürekli proje üreten bir takım olacağız. Diğer yandan yaptığımız çalışmalarla, halkımızın vizyonuna değer katmayı hedefliyoruz. 21. yüzyılın asla gerisinde kalmayarak, sürekli bir çalışma içerisinde olacağız. Ben hepinize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum."

Zülküf Sönmez'in ardından ise kürsüye Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu ve aynı zamanda TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan geldi. Vakfın açılışının önemini belirten Bilal Erdoğan, tüm konuklara çocuklarının öğrenim gördüğü okullarda 'Okul Aile Birliği'nde görev alma çağrısı yaparak, şunları kaydetti:

Bilal Erdoğan: Hiçbir şey yapamıyorsanız, Okul Aile Birliği’nde görev alın!”

"Bu akşam aramızda çok değerli ağabeylerimi ve kardeşlerimi görüyorum. Burada olmamızın sebebi, bölgemizin 2023 hedefleri doğrultusunda katkıda bulunabilmektir. Bölgesinde önemli bir güç haline gelen ve artık özgüven sorunu yaşamayan Türkiye’nin vizyonunun gelişmesinde, Sivil Toplum Kuruluşları’nın ne kadar önemli bir rol oynadığının gittikçe farkına varıyoruz. Bu güzel Beykoz akşamında burada buluşmamızın en önemli neticesi, bu farkındalığın ortaya konmasıdır. Bu yüzden ben, Ensar Vakfı Beykoz Şubesi’nin öncelikle Beykozlulara daha sonra İstanbul’umuza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.

Burada varlığınızla Beykoz Ensar Şubesi’ne farklı olduğunuzun ilk sinyalini vermiş oluyorsunuz. Benim bundan sonra kendilerine ve yakınlarına Ensar Vakfı’nın çalışmalarında yer almalarını ve maddi-manevi katkıda bulunmalarını rica ediyorum. Sadece Ensar Vakfımız değil; İlim Yayma Cemiyetimiz ve TÜRGEV'imiz gibi çalışmalarına devam eden nice kuruluşlarımız için lütfen zaman ayırın, katkıda bulunun; rol oynayın. Geleceğin Türkiye’sinin inşasında, bu vakıflarımızın çalışmaları çok büyük önem arz etmektedir. Hiçbir şey yapmıyorsanız; çocuğunuzun okuduğu okulun Okul Aile Birliği’nde görev almanızı rica ediyorum. Sadece çocuğunuzun eğitimine değil, o okulda eğitime devam eden bütün çocukların eğitimine katkıda bulunmuş olacaksınız. Yeni gelen neslin mimar, yapılandırıcı bir nesil olabilmesi için uzun vadede uzun adımlar atmalıyız. Onun için Ensar Vakfı’nın Beykoz Şubesi, bu anlamda atılmış bir adım olsun. Hepinize katkılarınızdan dolayı tekrar teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun."

Bilal Erdoğan'ın ardından kürsüye Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu davet edildi. Vakfın Beykoz Şubesi'nin yapacağı faaliyetlerin içeriğine dair bilgi veren Dilberoğlu, şöyle dedi:

Dilberoğlu: “Projemiz: Allah’ını tanıyan, Peygamberini seven İdeal Bir Nesil yetiştirmektir”

"Ben bu akşam burada bir Beykozlu olarak bulunuyorum. 4 yıl Beykoz’da yatılı eğitim aldım. Allah nasip etti, bugün burada, Ensar Vakfı’nın Başkanı olarak Beykoz’da bir şubemizin açılmasında, bir şekilde bir katkımız oldu. Beykoz’un manevi gelişmesinde, çocuklarımızın dini değerleriyle buluşmasında en ufak bir katkımız olursa, Beykoz’a olan gönül borcumuzu bu şekilde telafi etmiş oluruz. Ensar Vakfı Beykoz’da neden önemli? Beykoz’da çocuklarımızın ve gençlerimizin din ve değerler eğitimi konusunda gelişim sağlayabilmesi için ‘İdeal Bir Nesil’ projesi doğrultusunda Allah’ını tanıması, Peygamberini sevmesi ve ahlaklı olması... Annesini babasını sevmesi, çevresini sevmesi; her şeyden önce vatanına ve milletine sahip çıkmasını gençlerimiz burada öğreneceklerdir. Ben bu hizmete talip olan başta Beykoz Şubemizin Başkanı Zülküf Sönmez’e ve onun yönetimine teşekkür ediyorum."

Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu'nun ardından ise bu kez Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek geldi. Aynı zamanda İlim Yayma Vakfı Başkanı da olan Yücel Çelikbilek, şunları söyledi:

Yücel Çelikbilek: “Ülkemizin geleceği bu Vakıflardadır”

"Bugün burada çok önemli bir iş için bir aradayız. Ensar Vakfı, bu ülkenin gençlerine değer katmak üzere çalışan bir vakfımızdır. ÖNDER gibi TÜRGEV gibi Ensar gibi vakıflar, ülkemizin gelişiminde rol oynayan kilit yerlerdir. Çünkü buralarda yapılan çalışmalar, verilen eğitimler, bir bakıma genç kardeşlerimizin vakti zamanı geldiğinde ülkemizin kaderini etkileyecek yerlere gelmesini sağlayacak temelleri atıyorlar. Bu bakımdan ben, şahsım adına böyle vakıflarımızda yapılan çalışmaları sonuna kadar desteklemeye gayret ediyorum. Çünkü ülkemizin geleceği buralardadır."

Yücel Çelikbilek'in ardından son olarak konuşmasını yapmak üzere Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan sahne aldı. Ensar Vakfı'nın Beykoz'da Şube açması dolayısıyla mutlu ve memnun olduğunu aktaran Kaymakam Erdoğan, şöyle dedi:

Kaymakam Erdoğan: “Ensar Vakfı, bizim verdiğimiz eğitimlerin uzmanıdır”

"Gençlerimizin çocuklarımızın dinen ve ruhen sağlıklı bir şekilde yetişebilmesi için böyle alanlara ihtiyacımız var. Ama Ensar Vakfı’nın bu alanda yarattığı faaliyetler nedeniyle de ayrı bir mutluluk duyuyorum. Neslimizin heba olmaması için Beykoz’da birlikte bir çalışma yürütüyoruz. ‘Sağlıklı birey, mutlu yuva, huzurlu toplum’ … Bu çalışmamızda ki asıl sihirli kelime ‘huzurlu toplum’ kelimesidir. Çünkü bu huzurlu toplumdan kast ettiğimiz şey, değerler eğitimidir. Müftümüz, Milli Eğitim Müdürümüz ve diğer arkadaşlarımız, gittikleri her yerlerde; kahvehanelerde, yaptıkları ziyaretlerde bu değerler eğitimini anlatıyorlar. Dünden bugüne kaybettiğimiz ve unuttuğumuz değerlerimizi yeniden inşa etmek için çalışıyorlar. Ensar Vakfı Beykoz’a tam da bu zamanda geldi. Onlar bir de bu konunun uzmanlarıdır. Merkezleri var. Sürekli bu konular üzerinde çalışmalar yapıyorlar. Ben bundan dolayı çok mutluyum. Memnunum. Kendilerine çalışmalarında başarılar diliyorum." 

‘İşte, Ensar Vakfı Beykoz Şubesi’nin yönetici kadrosu…’

Öte yandan Zülküf Sönmez’in Başkan olduğu Ensar Vakfı Beykoz Şubesi’nin diğer yöneticilerinin şu kişilerden oluştuğu öğrenildi:

Başkan: Zülküf Sönmez

Başkan Yardımcısı: Deniz Soytemiz

Sekreter: Bayram Çevik

Muhasip: Özgür Kopuz

Asil Üye: Fatih Sağlam

Denetim Kurulu Üyesi: Mahmut Gülbasar

Denetim Kurulu Üyesi: Hüseyin Özer

Yedek Denetçi: Fatih Mehmet Altay

Yedek Üye: Ahmet Deliak

Yedek Üye: Muhammet Emin Şimşek

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Ensar Vakfı Beykoz Şubesi, Bilal Erdoğan, Zülküf Sönmez, TÜRGEV, İsmail Cenk Dilberoğlu, Süleyman Erdoğan, Yücel Çelikbilek, Ömer Faruk Terzi, Açılış

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"