Siyaset

Beyoğlu'nda AK Parti, Beykoz'da BBP'li

Beyoğlu'nda AK Parti, Beykoz'da BBP'li
2014.09.03 00:00
| | |
16029

AK Parti Beyoğlu Meclis Üyesi adayı olan Görele Dernekler Federasyonu Başkanı Birol Kardaş, Beykoz’da BBP’li Murat Miniç’e destek açıklaması yaptı.

İBB Beykoz Koru Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya katılan Görele Dernek Başkanları hemşerileri olan BBP Belediye Başkan AdayıMurat Miniç’e destek olma kararı aldı. 

Görele Dernekler Federasyonu Başkanı aynı zamanda AK Parti Beyoğlu meclis üyesi adayı olan Birol Kardaş’ın açıklamaları ise "çok yönlü siyaset" olarak değerlendirildi. 

Elli dolayında Göreleli vatandaşın katıldığı toplantıda konuşan Birol Kardaş ifadeleriyleşaşkınlık yarattı. GÖR-FED Başkanı Birol Kardaş’ın bu tavrı karşısında hangi partiye oyvereceği kahvaltıya katılan dernek başkanları arasında tartışma konusu oldu. 

Beyoğlu’nda AK Partili, Beykoz’da BBP’li 

Organizeyi düzenleyen ve sunumunu yapan Birol Gardaş, “biz Göreleli olarak Murat Miniç’e destek vermekten başka bir şansımız yok. Herhangi bir partinin içinden Giresunlu bir aday çıksaydı bizler şu anda Murat Miniç’i değil o adayı destekleyecektik. İster AK Parti olsun ister CHP olsun birisinin Giresunlu aday çıkarması halinde Murat Miniç kesinlikle aday olmayacaktı” şeklinde konuştu. 

Mikro milliyetçiliği Beykoz’da zirveye taşıdı 

AK Parti Meclis Üyesi Adayı Birol Kardaş şöyle devam etti: “Bizim en büyük sıkıntımız herhangi bir partide görev almış veya hizmet etmiş arkadaşlarımız yok. Bizim listemizde meclis üyesi adaylarımızın başvurularını olsun muhtar adaylarımızın başvuruları olsun küçümsüyorlar. Siz bu liste ile neden milletvekilliğine aday olmuyorsunuz diyorlar. Burada anlayamadıkları bizim partimizin içinde her partiden insanlar var ve hür iradeleri ile akıl dayanışması içerisindeyiz. Bu anlamda Murat Miniç varsa, Beykoz’da vardır.” 

Murat Miniç: “Tokatköy beni bağrına bastı” 

BBP Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, kendisini kısa bir şekilde tanıtmasının ardından siyasete neden girdiğini açıkladı. 

Beykoz’da her hangi bir partiden Giresunlu bir aday çıkmamasının üzerine kollarımı sıvadım ve bu yola başvurdum. Kesinlikle pişman değilim biliyorum ki bu seçim sadece Giresunlular değil Beykoz kazanacak” diye konuşan Miniç, “Mustafa Tahmaz ile Yücel Çelikbilek arasındaki mücadeleden Çelikbilek’in aday olması beni Büyük Birlik Partisi’nden aday olmamı kesinleştirdi. Mustafa Tahmaz aday olmuş olsaydı ben kesinlikle aday olmayacaktım. Anlaşılan şu ki, Mustafa Tahmaz yoksa bu saatten sonra Beykoz’da ben varım. Bizim bu güne kadar beklememiz diğer partilerde tepki bizim için teveccühe dönüştü. Seçime az bir süre kala çalışmalarımızı daha da hızlandırmamız gerekiyor çünkü adaylık sürecinde beklediğimiz günü hızlı ve sağlam adımlarla doldurmamız gerekiyor.” şeklinde konuştu. 

Başkan olunca hemşerilerime kapımı açacağım 

Tokatköy de bir kahvehane toplantısına gittiğini ifade eden Miniç, “kahvehane toplantısına mı gittik yoksa stat açılışına mı gittik şaşırdım. 400-500 vatandaş bizi orada havai fişeklerle karşıladı, bu bana daha da cesaret veriyor bende onların bu karşılamasını unutmayacak ve Belediye Başkanı olduğum zaman beni destekleyen vatandaşlarımı kucaklayacak kapımı sonuna kadar açacağım” dedi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: BBP, AK Parti, Beykoz, Beyoğlu, Bilgehan Murat Miniç, Birol Kardaş

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"