BEYMEZ, yerel yönetimler semineri verecek

  • Güncelleme: 02.02.2018 15:45
  • Okunma: 6523 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği (BEYMEZ), Marmara Üniversitesi işbirliğiyle Yerel Yönetimler Semineri verecek.
BEYMEZ, yerel yönetimler semineri verecek

Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği (BEYMEZ), düzenleyeceği yerel yönetimler eğitim seminerini İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı.

Düzenlenen basın toplantısına Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, BEYMEZ Başkanı Murat Ellialtı, Doç. Dr. Rüveyda Kızılboğa Özaslan, Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Yılmaz ve gazeteciler katıldı.

Türkiye'nin yerel yönetim yapısı, belediye kanunu ve Büyükşehir Belediyesi kanunu, belediyelerde finansman yönetimi, belediyelerde denetim, meclis yapısı, yetkileri, işleyişi, özlük hakları, kentsel çevre yönetimi, planlama ve imar mevzuatı, kentsel dönüşüm ve kentsel tasarım ve sosyal hizmet konularının işleneceği eğitim semineri 1 Şubat 2018 Perşembe günü başlayacak.

Marmara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenecek seminerde alanlarında uzmanlaşmış birçok profesör ve doçent konuşmacı olarak katılacak.

"Yerelin gücüne inanan, kentine sahip çıkan herkesi bekliyoruz" sloganıyla düzenlenen eğitim semineri haftada 2 saat verilecek ve 9 hafta sürecek.

Katılımcıların 30'ar kişilik sınıflar halinde yerleştirileceği eğitimde kişi başı 500'er lira ücret talep edilecek.

BEYMEZ tarafından yapılan tanıtım toplantısında, yerel yönetimlerin halka en yakın kamu kurumları olduğu, sundukları pek çok kamu hizmetinin yanında aynı zamanda yerel demokrasinin gelişmesinde büyük rol oynadığı ifadeleri kullanıldı.

Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği'nin yerel demokrasinin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla ülkede ilk defa Marmara Üniversitesi'nin her biri kendi alanında uzman öğretim üyelerin tarafından derslerin verileceği bir eğitim semineri olduğu vurgusu yapıldı.

Her hafta Perşembe günü verilecek eğitimler BEYMEZ'in Dernek Merkezi'ndeki eğitim salonunda yapılacak.

Eğitim seminerine başvurular www.beymez.org.tr web adresinden veya 0 (216) 693 02 00 numaralı telefon numarası aranarak yapılacak.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz