Siyaset

BEYMEZ toplantısına Erdoğan molası

BEYMEZ toplantısına Erdoğan molası
30.09.2017 15:03
| | |
7091

Foto galeri

Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği, düzenlediği sabah kahvaltısında üyeleriyle bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde bir araya gelen Meclis Üyeleri, fikir alışverişinde bulunmak üzere sabah kahvaltısında buluştu.

Düzenlenen sabah kahvaltısına Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcıları, siyasi partilerin ilçe başkanları, eski ve yeni meclis üyeleri katıldı.

Kahvaltı sonrası protokol konuşmalarının yapıldığı toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başkan Çelikbilek arasında gerçekleşen telefon konuşması nedeniyle kısa bir süre ara verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telefonu sonrası müsaade isteyerek dışarıya çıkan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yaklaşık 5 dakika telefonda konuştu.

Geçmiş dönemlerde Meclis Üyeliği görevinde bulunan isimlerin görüşlerini belirttiği toplantıda konuşan Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Kültür Ve Sosyal Dayanışma Derneği (BEYMEZ) Başkanı Murat Ellialtı, çalışmalar ve dernek merkezinde gerçekleştirilen tadilat hakkında bilgi verdi.

-"Gençlerimizi sürekli bu alanlara çekmek istiyoruz"

Ellialtı burada yaptığı konuşmasında, "Dernek merkezimizi önümüzdeki dönem yapmayı düşündüğümüz faaliyetlere uygun hale getirmeye çalıştık. Bu dönem 'BEYMEZ söyleşileri' adı altında programlar zinciri hazırlamayı düşünüyoruz. Konuyla ilgili kişiler gelsin, konuşmalarını yapsınlar istiyoruz. Tabii bizim temamız siyaset ve yerel yönetimlerdir. En önemlisi de seçilmişlik olgusudur. Bir diğer amacımız da orayı sürekli açık tutarak gençlerimizi bu alanlara çekmek istiyoruz. Gelsinler, çalışmalarını, derslerini orada gerçekleştirsinler. Dikkatinizi çekmek istediğim son hususta, Türkiye'de ilk defa bir STK olarak, yerel yönetimler konusunda bir eğitim düzenlemek istiyoruz. Marmara Üniversitesi işbirliği ile yerel yönetimin ne olduğunu, nasıl çalıştığını, meraklılarına anlatmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Beykoz Belediyesi'nin ilk Başkanı Ali Zengin, şehir dışında olması nedeniyle katılamadığı toplantının bir diğer konuşmacısı 1989-1994 yılları arasında Başkanlık makamında bulunan Şevket Arıkan oldu.

-"Beykoz; sosyal karakteri, dokusu, yapısı gereği kendine özgü bir ilçedir"

Arıkan, Beykoz'un İstanbul'daki diğer ilçelerden farklı olan yapısına dikkati çektiği konuşmasında, "Beymez'in kuruluşundan bugüne kadar Sayın Belediye Başkanımızın katkılarını unutamayız. Beymez bugün bir kahvaltıda buluşmuşsa, Belediye Başkanımızın katkıları vardır. Bundan önce çok az etkinliğe katıldım. Eğer bu kentin yönetiminde bir dönem görev almışsam eksiklik göstermişim demektir. Biz çalışmalara katkıda bulunmak üzere elimizden gelen desteği vermek zorundayız. Beykoz kendine özgü sosyal karakteri, dokusu, yapısı gereği kendine özgü bir ilçedir. Beykoz’da siyasi partimiz ne olursa olsun sadece selamlaşmaz, tokalaşır hatta kucaklaşırız. Beykoz’un sosyal yaşamı içinde hiçbir olumsuzluğa izin vermedim. Halka inanan insanların, halkın iradesine saygısızlık gösterenlere asla müsaade etmedim. Gençlere yönelik yerel yönetim programları, demokratik talebi yüksek bir eğitim verilmesi lazım. Demokrasinin bir farklılık olduğunu ve ayrıcalıklarımızı söylemekten çekinmediğimiz ortamlar olması gerektiğini düşünüyorum" cümlelerini kullandı.

Yapılan bu konuşmaların ardından Başkan Çelikbilek'in cep telefonu çaldı.

Çelikbilek, konuşmasını yapması için anons edileceği sırada program sunucusundan müsaade isteyerek korumasıyla birlikte dışarıya çıktı. İlk telefona yetişemeyen Çelikbilek, korumasına ikinci defa çalarsa mutlaka bana ulaştır talimatını verdiği sırada Cumhurbaşkanlığı'ndan bir başka telefon geldi.

Yeniden restoranın dışına yönelen Çelikbilek, burada yaklaşık 5 dakika boyunca Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda konuşarak, korumasına da bazı notlar aldırdı.

Bu görüşme sonrası salona dönen Çelikbilek, ismi anons edildiğinde ise kürsüye geldi. Kısa bir konuşma gerçekleştiren Beykoz Belediye Başkanı, şunları söyledi:

-"Az önce Şevket Beyi keyifle dinledim..."

"Devletin tepesiyle, en dibi bizler zaman zaman telefon vasıtasıyla görüşme şansı yakalayabiliyoruz. Az önce şevket Beyi gayet keyifle dinledim. Kendisi bir dönem Büyükşehir Meclisi'nde parti sözcüsüydü. O zamanlardan kendisini biliyorum. Onun da dediği gibi Beykoz çok farklı bir memleket, her ne kadar farklı düşünce yapılarına sahip olsak da, gördüğümüz zaman bırakın tokalaşmayı, kucaklaşırız. Böyle farklı bir yerde yaşıyoruz. Beymez'i en az iki ayda bir ziyaret edin, minimum bu olsun, bunu görev addedin kendinize. Orayı gidin görün, vakit geçirin. Buranın kapıları da kapanmasın. Bizler Belediye'nin kapılarını hiçbir zaman kapatmıyoruz. Her zaman sizleri bir çay içmeye, sohbet etmeye, fikirlerinizi dinlemek için beklerim."

Konuşmaların ardından Muharrem Ayı sebebiyle katılımcılara Beykoz Belediyesi tarafından hazırlanan Aşure ikram edildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haber, Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan, Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Kültür ve Sosyal Da, Kahvaltı, Toplantı, Üye

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"