BEYMEZ 'Akil Adamlığa' doğru yürüyor

  • Güncelleme: 04.05.2014 00:11
  • Okunma: 6699 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediye Meclis Üyeleri Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği (BEYMEZ) 3. Olağan Kongresi'ni gerçekleştirdi.
BEYMEZ 'Akil Adamlığa' doğru yürüyor

Hemen her partiden Beykoz Belediye Meclis Üyeliği yapmış olan kişilerin oluşturduğu BEYMEZANAP'lı eski Meclis Üyesi Adem Öztürk Başkanlığı'nda 9 kişiden oluşan yeni yönetimi oy birliğiyle kabul etti.

Toplantının Onur Konuğu olan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise daha önce Belediye Meclisi toplantılarında önerdiği"BEYMEZ üyeleri, ilçenin Akil Adamları olsun!" önerisini yineledi ve ekledi: "Bu dernekte particilik olursa yanlış yapmış olunur. Burada farklı siyasi partilerden gelmiş ve Beykoz Halkı'nın teveccühüyle vitrine çıkarılmış kişilerin proje üretmeleri gerekiyor. Keşke bu dernek, ilçedeki tüm derneklere destek olan bir üst kuruluş olmayı başarabilse…"

Kavacık'ta bulunan dernek binasında gerçekleştirilen BEYMEZ  Olağan Kongre'sine eski ve yeni Meclis Üyeleri katıldı. Süleyman Ersal Başkanlığı'nda oluşturulan Divan'a Meclis'in iki kadın üyesi Gül Biçer ve Gülay Demirel oy birliğiyle seçildi.

'Dernek faaliyet raporları ve denetim'

Kongreye 1 dakikalık saygı duruşu ve hep birlikte söylenilen İstiklâl Marşı ile başlandı.BEYMEZ Sekreteri Rafet Şişman tarafından okunan faaliyet raporu ve denetim raporlarında ise şu bilgilere yer verildi:

* Muhtelif tarihlerde dernek üyeleriyle kahvaltı yapıldı ve çeşitli konferanslara katılındı.

* BEYMEZ olarak konferanslar düzenlendi ve mülkiyet sorunları konusunda bilgilendirme yapıldı.

* Üyelerin sağlık harcamalarına katkı verilmek üzere Medistate Kavacık Hastanesi ile anlaşma sağlandı ve indirim kartları edinildi.

* 7 Mayıs 2011 - 25 Nisan 2014 tarihleri arasında bulunan 3 yıllık süreçte kira, personel, aidat, elektrik ve benzeri giderler için 68 bin 828 Lira 83 kuruş ödendi. Bu rakamın 3 bin 850 liralık kısmı üyelerden ve kalan 64 bin 978 Lira 83 kuruşlluk kısmı bağışlardan sağlandı ve evrak gelir defterine işlendi.

* Denetleme Kurulu Raporu'nda derneğin yasal defterleri usulüne uygun tuttuğu ve tahsilâtların makbuzları ila fiş ve fatura giderlerinin uygun bir şekilde deftere işlendiği anlaşıldı.

* 25 Nisan 2014 - 25 Nisan 2017 tarihleri arasındaki 3 yıl için ise 113 bin 800 Lira olarak hesaplanan giderler karşılığında 21 bin Lirası üyelerden ve 92 bin 800 Lirası yine bağış olmak üzere toplamda 113 bin 800 Liralık Bütçe oluşturuldu.

'Başkan Çelikbilek ön sıraya gelmedi!'

Beykoz Belediye Başkanı Yücel ÇelikbilekBEYMEZ'in Onur Konuğu'ydu. Yönetimdeki kişilerin ısrarı olsa da Başkan Çelikbilek, ön sırada oturması teklifini kibarca geri çevirdi. Söz verilmek istendiği zaman da sırayı diğer üyelere bırakan Başkan Çelikbilek, söz aldığında ise son derece nazik bir üslupta konuştu. BEYMEZ'e verdiği önemi daha önce Belediye Meclis Toplantıları'nda dile getiren ve Meclis konuşma kayıt defterine bu düşüncelerinin işlenmesini sağlayan ÇelikbilekBEYMEZ Kongresi'nde de söylemlerini yineledi.

Başkan Çelikbilek: "Buraya sık gelmiyorum çünkü..."

Beykoz Belediye Başkanı Yücel ÇelikbilekBEYMEZ'de yaptığı konuşmada, derneğe üyelerin sahip çıkması gerektiğini hatırlatarak, "Gönül ister ki bu dernek, ilçedeki tüm derneklere destek olan bir üst kurum gibi çalışsın" dedi. Belediye Başkanı olarak BEYMEZ'e yardım etmesinin son derece normal olduğunun altını çizen Başkan Çelikbilek ancak dernekte söz sahibi olamayacağını da vurgulayarak şunları kaydetti:

"Bu çatının kıymetini bilmek lazım. Burada olan insanlar halk tarafından beğenilen insanlar. Derneklere üyeler ciddi sahip çıkarsa dernekler kimseye ihti,yaç duymazlar. ama çıkılmazsa dernekler sahipsiz mi kalmalı? Onu yapmamak lazım. Belediye Başkanı arkadaşımız da bu derneğin üyesidir. Elbette katkı sağlayacaktır. Ancak buraya yardım etmesi burada söz sahibi olduğu anlamına gelmez. Asla bu olmamıştır. Hatta buraya çok sık gelmez, bu şekilde anlaşılmasın diye.

Çelikbilek: "İstanbul'un 1 numaralı ilçesi olacağız"

Gönül ister ki daha fazla bu derneğe katkı sağlasak ve bu derneği Beyoz'daki diğer derneklere de destek veren bir üst kuruluş olabilelim. Keşke onu becerebilsek, onu yapabilsek. Burada 134 üyemiz var ve sanırım yaklaşık 50 kişi daha üye olması gerekirken olmuyor. Yaklaşık 180 üyemiz olması gerekiyor.

Örneği olmayan bir derneğiz. Bu Beykoz'a özgü bir durumdur. İnşallah Beykoz yakın zamanda İstanbul'un bir numaralı ilçesi olacak. Bizim Beykoz'dan başka gidecek yerimiz yok." 

BEYMEZ 3. Olağan Kongresi’ne tek listeyle girilirken, oy birliğiyle kabul edilen yeni Yönetim Kurulu Listesi şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Asil Üyeler

1. Adem Öztürk

2. Rafet Şişmanoğlu

3. Mehmet Zekai Emeç

4. Engin Yıldız

5. Necati Ak

6. Alparslan Erdin

7. Aydın Habil

8. Özkan Ayduğan

9. Hüseyin Okumuş

Denetleme Kurulu Asil Üyeler

1. Kemal Sülekoğlu

2. Birzat Mermer

3. Necati Demirtaş 

Disiplin Kurulu Asil Üyeler

1. Erdal Öztürk

2. Haydar Çelik

3. Hasan Gedik

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz