Beykozsporun eski yöneticilerine icra

  • 0
  • 18435
Beykozsporun eski yöneticilerine icra
Beykozsporun eski yöneticilerine icra
Beykozsporun eski yöneticilerine icra
Beykozsporun eski yöneticilerine icra
Beykozsporun eski yöneticilerine icra
Beykozsporun eski yöneticilerine icra
Beykozsporun eski yöneticilerine icra

İstanbul’un 100 yılı deviren kulüpleri arasında yer alan Beykozspor 1908 AŞ’yi iki kez üst üste şampiyon yapan yöneticiler icralık oldu.

2004 - 2009 yılları arasında Beykoz Belediye Başkanı olan Muharrem Ergül döneminde  Beykoz 1908 AŞ’de yöneticilik yapan bütün isimlere kulübün SGK borçları nedeniyle icra tebligatı gönderildi.

2 trilyon borç dönemin yöneticilerinden isteniyor…

Beykoz 1908 AŞ’de 2004 – 2009 yılları arasında görev yapan başkan ve kulüp yöneticilerine icra tebligatı gönderilmesi Beykoz’da günün konusu oldu… Beykoz 1908 AŞ’yi iki kez üst üste şampiyon yaparak Yükselme Grubu taşıyan isimlerinde aralarında olduğu 25 kişiye icra takibatı gittiği ve diğer isimlere de gideceği kaydedildi.

Hasan Bülbül, Adem Güney ve Yusuf Koç gibi kulübe başkanlık yapan isimlerin yanı sıra Vahit Paksoy ve Zeki Paşalı gibi iş adamları da bu salvodan nasibini alanlar arasında.

Beykoz’a hizmet etmenin bedelini ağır ödüyoruz…

Konuya ilişkin Dost Beykoz’a bir açıklama yapan eski kulüp Başkanlarından Yusuf Koç,“Beykoz’a hizmet etmenin faturasını bize kesmek istiyorlar. Beykoz 1908 AŞ, Beykoz Belediyesi’ne ait bir şirkettir. Bizler tamamen gönüllü olarak kulübe hizmet etmiş ve başarılı bir dönem sonunda Beykoz kulübünü hak ettiği yer taşımışız. Bu borçların bizlerden tahsil edilmesi ne kadar etik bir durumdur.” dedi.

“Yaşanan bu duruma yasal anlamda ancak itiraz edilebilir… Bunun da ne kadar işe yarayacağını bilmiyoruz… Bu sorun ancak borçların ödenmesi durumunda ortadan kalkabilir ki bizim bu borçları ödeyecek ne gücümüz ne de imkânımız var.

Neticede Beykoz Belediyesi’ne ait bu şirket tüm borçları ile birlikte devredilmiştir. Beykoz 1908 AŞ’nin şu anda Beykoz Belediyesi ile yasal anlamda hiçbir bağlantısı yoktur. Ama borçlar geçmiş dönemlere ait olduğu için herkes sorumluluktan kaçmaktadır.” şeklinde konuşan Yusuf Koç, “2002 yılına ait borçların dahi bizden isteniyor olması kafaları karıştırmaktadır” dedi.

Vahit Paksoy’dan suç duyurusu

2008 ve 2009 yılları arasında Beykoz 1908 AŞ’de yöneticilik yapan Albero Parke’nin sahibi iş adamı Vahit Paksoy, kendisine giden icra tebligatı üzerine, hiçbir belgeye imza atmadığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Mesut Türkeri uğraşıyor

İcra takibatı yapılan isimler arasında, Adem Güney, Zeki Paşalı, İsmail Hakkı Hocaoğlu, Hasan Gedik, Yusuf Koç, Mesut Türkeri ve Vahit Paksoy gibi AK Parti’nin çeşitli kademelerinde siyaset yapan isimlerin olduğu, kendisine icra tebligatı gitmesiyle küplere binen AK Parti Beykoz İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Türkeri’nin çeşitli üst düzey isimlerle irtibata geçerek, takibatları engellemeye çalıştığı bildirildi.

Başkan Çelikbilek yanaşmıyor….

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in ise Beykoz 1908 AŞ’ye bakışı kamuoyu tarafından bilinmekle birlikte, Kulübün Zeki Aksu’ya devredildiği sırada borçlara istinaden Başkan Zeki Aksu’ya kaynak sağladığı Beykoz’da uzun süre konuşulmuştu. Başkan Çelikbilek’in söz konusu durumla ilgili sorumluluk kabul etmediği öğrenildi.

Diğer yandan, Beykoz 1908 AŞ’de, kimlerin hangi tarihler arasında yöneticilik yaptığının liste halinde SGM’ye verilmiş olmasının tartışmaları da her geçen gün büyüyor.

Haber Merkezi

Beykoz’da yetişti, şimdi Japonya’da
Önceki Beykoz’da yetişti, şimdi Japonya’da
Beykoz'da çocuğunu kemerle gezdiren anne gündem oldu
Sonraki Beykoz'da çocuğunu kemerle gezdiren anne gündem oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz