Spor

Beykozspor taraftarından çağrı: Gün birlik günüdür

Beykozspor taraftarından çağrı: Gün birlik günüdür
03.06.2015 08:58
| | |
7565

Beykozspor taraftarları içinde bu güne kadar yüreğini ortaya koymuş, maçlara gelip takımlarına destek olmuş arma sevdalıları Teras Cafe de buluştu.

Müthiş bir ilginin olduğu gecede bazı katılımcılar oturacak yer bulamadı ve programı ayakta takip etti. Sarı-siyahlı tribünlerde son 20-30 yılda görmeye aşina olduğumuz pek çok sima yıllar sonra arkadaşları, gönüldaşları ile bir arada olmanın heyecanını yaşadı. Son yıllarda yaşanan başarısızlıkların ardından pek çok küskün Beykoz Sevdalısı gecenin ardından umut dolu halde salondan ayrıldı.

Gecenin açılış konuşmasını Boğazın Yargıçları adına İbrahim Durmaz yaparken, katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. Durmaz daha sonra Boğazın Yargıçları Grup Lideri İbrahim Yıldırım'ı konuşmasını yapmak üzere davet etti. Yıldırım'da hoş geldiniz dileğinde bulunduktan sonra, mevcut duruma bakış açılarını yansıtan bir aktarımda bulundu.

"Değerli Beykozlular, Beykoz Spor Kulübü'nün düştüğü bu kötü durumun üzüntüsünü Beykoz Sevdalıları olarak derinden yaşamaktayız. Bu kötü durum bizi rahatsız etmekle birlikte, içimizi acıtmakta, uykularımızı kaçırmaktadır. Bu görüntüden biran önce kurtulmak için bütün Beykozluların ellerini taşın altına koyması gerekmektedir. Bu anında ya hep beraber yanacağız, ya da hep beraber bu yangını söndüreceğiz. Sayın Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek'ten isteğimiz, kulübümüzü bu düştüğü kötü durumdan kurtarmasıdır ve bunu temenni ediyoruz. Boğazın Yargıçları olarak biz de taşın altına elimizi sokuyoruz ve yakın bir zamanda taraftar derneğimizi resmen açarak Başkanımız Yücel Çelikbilek'in bu konuda yapacağı çalışmalarda, iyi ve kötü günde yanında olacağımızın sözünü veriyoruz. Büyük Beykoz taraftarları!  Gün birlik ve beraberlik günüdür. Beykozspor için küslükler artık bitsin, güzel günler geri gelsin, Beykozumuz eskiden olduğu gibi şampiyonluklar yaşasın. Allah bu yolda bizleri utandırmasın" diye konuşan İbrahim Yıldırım salondan alkışları fazlası ile aldı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ise yaptığı konuşmada, Beykozspor sevdalıları ile aynı ortamda bulunmaktan mutlu olduğunu ifade ederken, Ben buraya 3 kuşaktır Beykozlu olan bir ailenin ferdi olarak geldim. Siyasi kimliğimden öte bir Beykozlu olarak gecenize gelip sizlerle birlikte olmak istedim. Ancak şunu da ifade edemeden geçemeyeceğim, Türkiye'nin, İstanbul'un ve de İlçemiz Beykoz için yükseliş döneminin başladığını söylemek istiyorum. Beykozspor Kurucu Ünlü Gazeteci-Roman Yazarı Ahmet Mithat Efendi'nin de söylediği gibi-Beykoz Bizim için dünyanın en güzel beldesi konumunda. Beykozspor'da artık düşüş sürecinin sonuna gelindi. Yeniden şahlanış ve birkaç sene zarfında Spor-Toto 1.Ligi'ne değin uzanacak sürecin başlayacağını söylemek isterim. Beykoz 1908 ile ilgili bazı gelişmeler var, görüşmeler, temaslar var, ben burada net ifadeler kullanmak istemesem de her şeyin çok güzel olacağını söylemek isterim. Beykoz bu çıkış sürecini fazlası ile hak ediyor" diye konuştu.

Beykozspor ile ilgili bazı yaşadıkları ve şahit olduklarını da salonda aktaran Mustafa Gürkan, "Bundan 7-8 sene önce idi sanırım, TTNET Firması Beykoz Spor Kulübü Basketbol Takımına sponsor olmuştu. Ben de bir vesile ile aynı ortamı paylaştığımız firma yetkilisine -Neden Beykoz? tercih sebebinizde ne etkili oldu?- dediğimde Beykoz'un 100 yıllık maziye sahip, asırlık bir çınar konumunda olmasının, 100.Yılını deviren kendi kategorisinde birkaç takımdan biri olmasının bunda etkili olduğunu bana aktardılar. Beykozspor işte bu mazisi ile tercih sebebi olmuştur. Aynı konuda bir başka anılarımız Galatasaray'ın Efsane Kaptanlarından Cüneyt Tanman bir Alman Firması ile Beykozspor'u almak için gelindiğinde ve daha sonra Yılmaz Vural'ın Beykozspor'un başına geçme düşüncesi yaşanan süreçlerde de yaşadık. Beykozsporun büyüklüğü tartışılamaz. Ancak bugüne gelindiğinde üzülerek belirtmek gerekir ise Beykozspor istenilen yerde değil. Burada bu takıma gönül vermiş isimlerin bir taraftar derneği çatısı altında toplanma kararlarına bizlerde destek veriyoruz, dernek merkezleri, lokali için bir yer belirleme çalışmalarımız devam etmekte, en geç 2 ay içinde bu konuyu çözeceğimizin sözünü veriyoruz" şeklinde konuştu.

Gecede 2 de plaket takdimi vardı. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, şu sıralar çekilmekte olan "Kolpaçino 3 Devre" adlı film ile Beykoz taraftarlarının gönlünde güzel bir yer edinen Şafak Sezer'in Plaketini aynı filmden arkadaşı Volkan Başaran takdim etti. Bir diğer plaket ise Mustafa Gürkan tarafından, Şafak Sezer'e iletilmek üzere Başaran'a takdim edildi.

Oldukça renkli görüntülere sahne olan gecede Beykoz taraftarları yaptıkları tezahüratlarla salonu inletti. Salonun bir köşesine asılan pankart ile tribünlerden, ebediyete intikal eden Boğazın Yargıçları da yad edildi. Öte yandan gecede Üsküdar Anadolu Taraftar Grubu başta olmak üzere, değişik kulüplerin temsilcileri de hazır bulundu. Beykoz'un renkli simalarından Amigo Paypay ise gelen yoğun talep üzerine salonun ortasında taraftarlara üçlü çektirdi.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Haber, Beykoz 1908 AŞ, Taraftar, İbrahim Durmaz, İbrahim Yıldırım

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"